Klomax 1000mg'lik antibiyotik ve alkol alınması sakıncalımı?

MFosa
2 saat sonra antibiyotik alıcam. Fakat gece aynı saatlerde bir alkol masası randevum var. Klomax 1000mg'lik kullanmış olan var mı aranızda alkolle alınması doğru olurmu? Boğaz enfeksiyonu için kullanıyorum bu arada, hapı şimdi yutmazsam aksatırsam daha sonra alırsam çok zararlı olur farkındayım, aldıktan sonra bira içsem bir tane bir zararı olurmu? Hiç değilse bile enerji içeceği falan idare etsem bir şekilde yinede zararlı olurmu?
Klomax 1000mg'lik antibiyotik ve alkol alınması sakıncalımı?