Konuşma konusunda güçlük çekmem psikolojik bir sorunun belirtisi olabilir mi?

Gizli Üye
Merhaba arkadaslar, cidden ne yasadigimi kendim anlamiyorum -_- ve internette arastirdikca sebebini bulamadikca deli oluyorum.

Konusmakta zorluk cekiyorum ama oyle bildiginiz gibi dilim donmuyo veya kelimeleri bulamiyorum veya kekeliyorum durumu degil. Sanki boyle konusurken bir sey beni engelliyor burnumdan konusma ihtiyacinda bulunuyorum ve icimden hayir devam konusucam dedikce beynimin sol tarafi devamli karincalaniyor.

AMA simdii burda tuhaf olan durum su ki; disari ciktigimda okula gittigimde veya yabanci biriyle konustugumda bu durum olmuyor ve gayet rahat konusabiliyorum hemde uzun sure. DIyelim okula gittim ve okulda gayet guzel konustum ettim sinifta arkadaslarla ogretmenle falan ama daha sonrasinda mesela arabama bindigimde bir bakiyorum KONUSAMIYORUM? eve geldigimdede ayni sekilde.

Bu durum psikolojik mi degil mi anlayamadim, psikolojiksede bu ne boyle cidden inanilmaz zorlaniyorum konusmada ve beynim uyusuyor.

Artik fobi olmaya basladi annem yanima gelince ay beni konusturmasin ne olur sekline giriyorum ama disarda baskalariyla olmuyor bu? Nedir bu harbiden anlamis degilim ben.
Güncellemeler:
4 ay
Kimse yardimdi olamiyor muuu
Konuşma konusunda güçlük çekmem psikolojik bir sorunun belirtisi olabilir mi?
4
1
Görüşünü yaz