#KIZGİBİ

Orkid

Regl geciktirmek için ne yapmalıyım, yardım?

Hafta sonu 3 gün boyunca sürecek olan okul gezimiz var ve benim reglim hafta sonuna denk gelicek sizce bir 5-6 gün geciktirmek için ne yapabilirim bir yardım edermisiniz?

0|1
5572

En İyi Kız Görüşleri

• Ben hap kullandım ve zararı yok cidden kullanabilirsin bencesi
    Yinede olmaz dersen aralığı uzun ve strese bağlı olanlardansın demekki
    Ilaçsız diyorsan 3-4 kaşık tarçın tozunu suyla iç tatil öncesi ve tatildeyken sorunun çözülür :)

1|0
    0|0
    • Kesinlikle strese bağlı sınav ve tercih sürecinin etkilediğini düşünüyorum. Teşekkürler tarçın aklımda , deneyeceğim :)

• Aynısını yaşıyorum, ne demek iyi akşamlar :)

En İyi Erkek Görüşleri

• Ülkemizde tabu olan, üstünde pek konuşulmayan konulardan biri de regl'dir. Anadolu'da adet, aybaşı, adet kanaması olarak da bilinen bu muayyen günler kadınların kendisini yenilemesidir. Her ne kadar bazı dar kafalı zihniyetler bunu bir kirlenmek olarak görsede, bunun kadının hücre yenilemesi olduğunu artık geniş kitleler ve bilim kabul etmektedir.
    Günümüzde bir çok iş hayatı ve sosyal hayatı nedeniyle büyük bir koşuşturmaca içinde yaşamaktadır. Zamanlaması tatilinize ya da işinize uymayan bir regl dönemi hayatı size zehir edebilir.
    Adeti geciktirmek için bir çok yol vardır.Regl geciktirmek için yapabileceklerinizi kısaca şu şekilde sıralayabilriz.
    Doğum kontrol hapları veya diğer hormonal faktörler ile regl döneminizi geciktirebilirsiniz. Regl dönemini erteleyebilmeniz için en güvenli yol projesteron seviyenizi yüksek tutmanızdır. Normal bir adet döngüsünde, kanama projesteron seviyesi düşünce başlar. Hap kullanan kadınlar bu durumu bir hafta erteleyebilir. Ancak bu yöntem ileride büyük zararlara yol açabilir.
    Hormonal yollardan adetinizi geciktirmek istiyorsanız doktorunuzla en az bir hafta önce konuşun. Projesteron seviyesi adetiniz başlamadan en az yedi gün önce düşmeye başlar.Bitkiler ile de reglinizi geciktirebilirisiniz. Maydanoz yapraklarını demleyerek içmek geciktirmede etkilidir. Günde üç ya da dört bardak maydanoz çayı içebilirsiniz.Zencefil ve civan perçemi de adetinizi geciktirir.
    Ayrıca en iyi adet geciktirici bitki tarçındır. Toz tarçını bir tatlı kaşığı yemeniz halinde adetiniz gecikecektir. Adetin sonu ise, adetinizi bitirecektir. Ancak bu yöntemde sürekli uygulanırsa adet düzensizliğine yol açabilir.
    Tüm bitkisel tarifleri aynı anda uygulanması tavsiye edilmez.
    Umarım yardımcı olur :)

1|0
    0|0
    • Teşekkürler :)

• rica ederim. yardımcı olduysam ne mutlu :)

• Hemen yaptığın bir yanlışı düzeltmek istiyorum kardeş, maydanoz geciktirmez, aksine söktürücüdür. Hatta bir seferinde adetim gecikmişti ve psikolojik olarak huzursuzluk vermeye başlamıştı bana, maydanoz kaynat iç dediler, iğrenç tadına rağmen yaptım içtim. Ertesi sabah oldum :) O kadara kadar etkili. O yüzden sakın maydanoz kaynatıp içme soran :D

• Adet geciktirmek için.
    Civanperçemi otu adet kanamasına üç gün varken günde 3 defa içildiği zaman adet kanamasının gecikmesini sağlayacaktır.
    Günde 3 defa bir fincan kadar içildiği zaman adetinizin birkaç gün gecikmesini sağlayacaktır.
    Civanperçeminin yanı sıra bir çay kaşığı çoban çantası bitkisi bir çay fincanı kaynamış suyun içine eklenip demlemeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilmesi de adet gecikmesine birebirdir.
    Çobançantasının bir diğer kullanım şekli de; 3 tatlı kaşığı ince kıyılmış çobançantası bir litre soğuk suya karıştırılıp 8 saat bekledikten sonra süzülerek içilmesidir. Ayrıca bir tatlı kaşığı tarçın yutulup üzerine bir bardak su içilmesi de adetin gecikmesinde en etkili yöntemlerden birisi olmasının yanı sıra, bu yöntem aynı zamanda adet düzensizliğine de yol açtığı için çok sık kullanımı önerilmemektedir.

0|0
    0|0
    • internette gördüm bu yöntemi fakat adete 3 gün kala yapılmalı diyor. Benimki 17 gün gecikti? :/

• Benim yazdığımda da 3 kal . Fakat siz hala olamadığınız için 3 ün kalmış gibi uygulayabilirsiniz.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 53

• İlaç var. Bitkisel bir yöntem duymadım hiç. Eczaneye adet geciktirici istiyorum diyince veriyorlar.

0|0
    0|0
    • Bitki lazim :(

• Dediğim gibi yan etkisi yüksek bir ilaç değil. Antibiyotik tarzı bir ilaç olsa onun şeker gibi sürekli kullanılmasına ben de karşıyım. Cidden direnci kırıyor. Ama her ilaç aynı değil işte. Neyse çok ısrarcı olmadan kaçayım. Tercih senin :)

• tesekkurler ben kullanmayacagim tabi :) kendisi bilir yinede

• Evet tarçını biliyorum bende. Ama yerinde olsam denemezdim sonuçta zararlı da olabilir madem önemli o kadar doktor yardımıyla geciktirmelisin.

0|0
    0|0
    • Sadece 1 guncuk gecikmesini istiyorum. İlacla doktorla vs dengemi bozmak istemiyorum

• Ama tarçında güvenli bir yöntem değil :) Hatta daha riskli olabilir. Tarçının kan şekeri falan üzerinde de etkisi var sonuçta. Bilemiyorum.

• Anladim tesekkur ederim

• ecz. da dr. da Primolut verecektir...verdiğin tarihten 2-3 gün önce kullanmaya başlaman gerekiyor bıraktıktan 2sonra regl olursun fakat hormonlarınla oynamış olacaksın etkisini mutlaka görürsün demedi deme...

0|0
    0|0
  • bu saatten sonra cok gec.
    olursan randevunu ıptal edersın.

0|0
    0|0
  • Sey ben duşa girince her gün o gün erteleniyor gibi hissediyorum ya dene bir ama suda oturman lazım küvette

0|0
    0|0
  • Saçmalığa bakk😄😄 Senin sordugun bu soru doğacak olan çocuğa evladim sen geri git su an musait degilim musait olunca doğarsın demek gibi birsey😂

0|0
    0|0
  • İlac kullanman gerekiyor eğer evliysen tampon kullanabilirsin onun haricinde yapacak birsey yok normal adet olursun

0|0
    0|0
  • Primolut adında bir hap var..doğal dengeyi bozman yanlis tabi ama bir kerelik de bisi olmaz ben sinav dönemlerinde kullaniordum

0|0
    0|0
  • Benim bildiğim kadarıyla pek yok. Doktor kontrolüyle belki.

0|0
    0|0
  • Primolut kullan ama sadece bir kere, alışkanlık edinme sakın doğurganlığını yok eder

0|0
    0|0
  • adet geciktirici alıcaksın ama doktor kontrolsüz kesinlikle almamalısın

0|0
    0|0
  • Kadın doğum hapları var ama çok kullanımda kısır edebiliyor

0|0
    0|0
  • intörn doktor olarak cevap vereceğim ama nedenini merak ettim doğrusu

0|0
    0|0
    • Kiz arkadas vizelere calisacak cok agrili geciyomus onun ki geciktirmesi gerekiyo

• tanrının lütfu bu dokunamazsın 😂

• Sağlık olsun napalim :) sagol tesekkurler yinede

• Bende bayramda tatil gideceğim bende de aynı sorun var -_- Bir kaç yerde soğan kürü okudum erken olmak için bugün onu denicem

0|0
    0|0
  • Geciktirici haplar var ama yumurtalıklara zararlı bence doğal döngüyü bozma derim ben

0|0
    0|0
    • 1 defa kullanmaktan bişey olur mu acaba?

• Bir keresi iki keresi olmaz ki bunun her turlu zararlıymış yani bence geciktirme

• Hapları var adini bilmiyorum ama internetten bir bak

0|0
    0|0
  • Yoğurt tarçın işe yaramaz bunun için

0|0
    0|0
    • Tarcın cok etkili diyorlardı arastrdım

• Normal özel günse diyette olduğum için yopuet tarçın yemişliğim var ama öyle bir etkisi olmadı bende

• İnsallah yarar orda sadece tarcın diyor ama yiyemiyorum tek

• grip ilaçları adeti geçiktirir. dene derim

0|0
    0|0
  • İşe yaramaz. Sadece ilaç.

0|0
    0|0
  • doğum kontröl hapıı al

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    33

Erkekler Ne Diyor 70

• Primolut diye bir ilaç var fiyat 10.77 TL
    Genelde yaz aylarında denize havuza tatile filan gidenler ile hacca umreye gidenler alır kullanır.
    8 saat arayla günde 3 kez birer tane tok karna;)
    10 gün ladar geciktirir. Hap kullanmayı bıraktığın zaman adet olursun;)

0|0
    0|0
  • valla yapacak bişey yok ayrıca bunu yapma vicut programlama yapıyor mikrop yoğunluguna göre bunu erkenleştiriyor bakteriyi içinde tutmuş olursun gerek yok saglıklı değil

0|0
    0|0
  • Ağrı kesici bile geciktiriyor ama garanti olsun diyorsan on tl mi ne eczanede bir hap var ondan işte verir eczacı bir hafta falan erteliyor ama zararlı bisey bu tabi

0|0
    0|0
  • tam benım bransımla ılgılı bı soru yakladım umarım yardımcı olabılırım LYNDIOL (Tablet) kullan gecıkıcektr 1 hafta kadar ve yan etkısı yok

0|0
    0|0
  • Her seferinde de aynini yazıyorum ağrı azaltmak istiyorsan muzun üstüne tarçın serpip yeyecok yeme bulantı yapar

0|0
    0|0
  • İyice Terle Duş Al 👍Nane Limon İç Sıcak Su Tormasını Doldur Karnın Üzerine Bırak 15 20 Dakika Bekle 👍

1|0
    0|0
  • içmese napsın kızın o gün oluyodur işi 3 gün önce alman yeterli bırakınca hemen adet oluyosun iyi eğlenceler size

0|0
    0|0
  • Bence o ağrıyı çek ama geciktirme sonucu kötü de bitebilir

0|0
    0|0
    • o kadar önemli ki bitse sorun değil (yurtdışı sınavım var)

• Hmm o zaman bir doktora danışmanı tavsiye ederim

• kızlar bide regli oluyolar ıyyyyyyyyyyyyy çok midem bulanıyo kırmızımsı bir sıvı regli kız 10 metre yaklaşması n bana bide pis kokuyolar o sürede

0|0
    0|0
  • agri kesici kullan kestiğini duydum arkadasin kuyudan su çekecek anlaşılan 😇😂😜😎

0|0
    0|0
  • Eski kız arkadaşım bolca çıkolata ve karın bölgesini sararak geçirirdi sıkıntılı dönem

0|0
    0|0
  • tıpa tak gizli kullanıcı değil tebrik ederim cesaretine @desinilk

0|0
    0|0
  • kızları anladım erkeklerın nası bılgısı oluyo nasıl abazalarsınız lan sız ben cahıl kalmısım :)

0|0
    0|0
  • oakıntı bütün gün mü sürüyo geldiği zaman 1 saat felan o süre zarsında önlemini alırsınn

0|0
    0|0
  • dogum kontrol hapı alınınca gecıktıgını duymustum bı arastır ıstersen

0|0
    0|0
    • tamam bakıcam hemen teskkurler :)

• ne demek gerçi kızlara sormussun ama onlar daha iyi bilirler tabı :)

• yara bandı yapıştır

1|2
    0|0
  • Yaptığınız sağlığa zararlı olabilir

0|0
    0|0
  • doğal halini bozma.

0|0
    0|0
  • Hapı var bunun diye biliyorum

0|0
    0|0