Kedim mama değişiminden sonra kusmaya başladı, kedi sağlığı ile ilgili bilgisi olan biri yardım edebilir mi?

iremdonertas
Kedim Yoda; 15 aylık, 6 kg 700 gr erkek ve sarman. Veterinerlerin bir çoğu ağırlığının sarmanlar için normal olduğunu öne sürüyor. Ölçülü veriyorum artık. Yaklaşık 3 haftadır kendi evimdeki bir durumdan ötürü ablamın yanında kedim. Onunda hemen hemen aynı yaşlarda sarman fakat epey agresif bir kedisi var. Bu detayı başta kedimin strese girdiğini düşündüğüm için veriyorum. Neredeyse sahiplendiğimden beri N&D marka mama veriyorum ve düzenli olarak aşılarını yaptırıyorum. Ablam kendi kedisine ProPlan veriyordu ve benimkide o mamadan yedi sorunsuz bir şekilde. Kendi maması kadar iştahlı olmasa da sorun yaşamadı. Ablam da bu haftasonu ilk kez denemek suretiyle N&D vermeye başladı. Benimkinin canına minnet. Ama haftasonu evin belirli noktalarına kusmuş. Ben mama değişiminden olduğunu düşündüm. Fakat dün tekrar yine evin farklı noktalarına kusunca ve karnında bir şişlik olduğunu söyleyince ablam endişelendim. Aslında elimde 3 hafta önceki hali ve bugüne ait olan halinin fotoğrafı var. Ama Xper'den dolayı paylaşamıyorum. En yakın zamanda kendim görmeye gidecek ve veterinere de götüreceğim. Saat dolayısıyla tanıdığım veterinerlere ulaşamadım ne yazık ki. Şu an aklım onda, buradan birilerine ulaşabileceğimi düşündüm. Teşekkürler, iyi geceler. Bu arada size göre En Sağlıklı ve Besleyici Kedi Maması Hangisi? Siz kediniz için hangi marka mama kullanıyorsunuz?
kedi mamaları
Güncellemeler
+1 yıl
Merhabalar, son durumu merak edenler için edit;

Kedimin durumu gayet iyi, herhangi bir rahatsızlığı yok. Yaşadığı kusma durumu kısa sürede sık mama değişiminden kaynaklı. Yeme düzenimiz şimdi çok daha iyi. Buradan yardımcı olan, olmaya çalışan herkese teşekkürler.
Kedim mama değişiminden sonra kusmaya başladı, kedi sağlığı ile ilgili bilgisi olan biri yardım edebilir mi?