En Sık Yapılan Göz Kapağı Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

CurvyAndSexy

Göz kapağı estetiği; yaşın ilerlemesi ile birlikte göz kapağında ortaya çıkan sarkma, torbalanma ve gevşeme gibi sorunların giderilmesi amacıyla yapılan uygulamalardır. Göz kapağında sarkmaların oluşması kişiyi hem fiziksel hem de ruhsal anlamda olumsuz bir şekilde etkiler. Bu gibi etkilerin ortadan kaldırılabilmesi adına tercih edilen uygulamalar, çeşitli yöntem ve adımlar kullanılarak gerçekleştirilir.


Blefaroplasti olarak da adlandırılan göz kapağı estetiğinin özellikle son dönemlerde popüler uygulamalar arasında yer aldığını belirtmek mümkündür. Gerçekleştirilen uygulama ile alt ve üst göz kapaklarındaki fazla kas dokusunun yanı sıra sarkmış deri de çıkartılır. Çoğunlukla 35 yaşındaki erkek ve kadınlara uygulanan uygulama, kişinin çok daha canlı ve enerjik görünmesine destek olur.

Üst Göz Kapağı Estetiği

En Sık Yapılan Göz Kapağı Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Üst göz kapağında yapılan uygulamalar, bölgede bulunan fazla kas dokusu ile derinin çıkarılmasını amaçlar. Bu kapsamda göz kapağı katlanma çizgisinden kesi açılır. Kesinin bu bölgeden açılmasının temel nedeni, ameliyat izinin görülmesini engellemektir. Tek başına uygulanabildiği gibi kaş kaldırma ve alın germe operasyonlarıyla birlikte de yapılabilen estetik uygulama, kişinin çok daha enerjik bir yüz yapısına ulaşmasını sağlar.

Alt Göz kapağı Estetiği

En Sık Yapılan Göz Kapağı Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Göz kapağı estetiği kapsamında değerlendirilen alt göz kapaklarında gerçekleştirilen uygulamalar, bu bölgede meydana gelen sarkmalar ve torbalanmaların giderilmesine destek olur. Genç yaşlarda yağ yastıkçıkları elmacık kemikleri üzerinde konumlanmaktadır. Fakat yaşın ilerlemesiyle birlikte yağ yastıkçıklarının aşağıya doğru konumlanmaya başladığı görülür. Bu durum, alt göz kapaklarını da etkiler.

Bu nedenle çoğunlukla alt göz kapaklarına herhangi bir işlem yapılmadan önce yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru konumlanan yağ yastıkçıklarına müdahale edilebilir. Yapılan işlemler sonrasında yerine asılan yağ yastıkçıkları, alt göz kapaklarındaki sarkmaların da giderilmesini sağlar. Fakat sarkma ve çökmelerin giderilmemesi gibi durumlarda alt göz kapaklarına da işlem yapılabilir.

Kirpiklerin altından kesiler ile cilt kaldırılarak fazla kas dokusu ve deri cerrahi işlem ile alınır. Böylelikle alt göz kapaklarındaki sorunlar giderilmiş olur.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

En Sık Yapılan Göz Kapağı Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Göz kapağı estetiğinde çoğunlukla cerrahi müdahale tercih edilmekle birlikte ameliyatsız göz kapağı estetiğinin de talep edildiğini belirtmek mümkündür. Cerrahi işlemin tercih edilmediği bu yöntemde plazma enerjisi kullanılır. Uygulama kapsamında plazma enerjisi üreten cihazlar ile uygulamanın yapıldığı bölgede bulunan azot ile su buharının plazma enerjisine dönüştürülmesi sağlanır.

Ortaya çıkan enerji sayesinde bölgede bulunan fazla deri buharlaştırılır. Böylelikle cildin iyileşme süreci başlatılır. Göz kapağındaki sarkmalar ve kırışıklıklar plazma enerjisi ile giderilmekte olup özellikle cerrahi müdahale istemeyen hastalarda uygulanır.

Göz Kapağı Estetiğinde Cerrahi Müdahale

En Sık Yapılan Göz Kapağı Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen göz kapağı estetiğinde farklı yöntemler kullanılmakta olup cerrahi müdahale, bunlar arasında yer alır. Uygulama kapsamında hem alt hem de üst göz kapağında estetik işlem yapılabilir. Bunun yanı sıra sadece alt göz kapağı ya da üst göz kapağında işlem yapılması da olanaklıdır.


İşlem öncesinde lokal ya da genel anestezi kullanılır. Bu sayede cerrahi müdahale sırasında hastaların herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi engellenir. Uygulama 1 ila 3 saat sürmekle birlikte hastaya göre bu sürede değişiklikler meydana gelebilir.

İşlem sonrasında hasta, aynı gün taburcu edilebilmektedir. Fakat göz kapağı ameliyatının yanı sıra farklı uygulamalar da yapılmışsa taburcu süresi farklılık gösterebilir. Uygulama sonrasında kısa süreli sızı ya da ağrı meydana gelebilir. Bunun yanı sıra morarma ve şişlik de oluşabilir. Genellikle 3 ila 7 içinde hasta normal yaşantısına dönebilmektedir.

En Sık Yapılan Göz Kapağı Estetiği Uygulamaları Nelerdir?
9 Cevap