Lens Kullanıcısı Olarak Lens Kullanımında Di̇kkat Edi̇lmesi̇ Gerekenler!

selinselinsselin1

Merhaba bugün sizlere böyle bir bilgilendirme yapmak istedim çünkü insanımız lense karşı biraz ön yargılı gibime geliyor. Bu ön yargıyı birinci dereceden tecrübe ve bilgilendirmeyle az da olsa aşabileceğimizi düşünüyorum. Bunun için araştırma yaptım. yanimsi ödevime çalışmış bulunmaktayım.

Öncelikle lens doktor reçetesi ile alınır ve sonra dilerseniz optikçilerden (kazıklanarak) ya da alışveriş sitelerinden alabilirsiniz. illa doktorların önerdiği markayı alma zorunluluğunuz yok çünkümsü ben doktorların promosyondan kaynaklı hep aynı ürünü önerdiklerini düşünüyorum.

Lens Kullanıcısı Olarak Lens Kullanımında Di̇kkat Edi̇lmesi̇ Gerekenler!

Şimdi gelelim lens kullanımına; lens kullanımı için önemli olanlar:

1- hijyen

2- solüsyon suyunun hijyeni ve miktarı

3- lensin zamanı

4-kullandığınız lensi başkasına denemelik kullandırmayın

5- lensiniz gece kullanımına el vermiyorsa uyumayın (bir şey olmuyor ama lens zamanınızı azaltmış oluyorsunuz sonra lens zamanı dolmadan lensiniz göze batmaya başlıyor, bu da kafa karışıklığına sebep oluyor haliyle)

bu 5 madde dikkate alındığında lensle alakalı olası şikayetlerinizi ortadan kaldırmış olacaksınız.

Lensin birçok çeşitliliği olması ve zaman kullanıma aralıklarının çeşitliliği ile yumuşak/orta yumuşak/sert; günlük, haftalık, aylık kullanımlılarla birlikte gece gözde kalabilen ve kalamayanlar ve renkli, renksiz gibi bir çok seçeneği olmakta.

Tabi bu çeşitliliğin arasında insanların kendi ürününü bulması da zorlaşmakta. Haliyle kendi ürününüzü bulmakta size kalmış. Benim alerjim olduğu için günlük lensler bana en faydalı olanlar. Kullan at olması hem solüsyon kullanımını da ortadan kaldırıyor ama olası durumlar için ben solüsyon suyunu her daim bulunduruyorum. Bazen kampanyalarla birlikte elde ediyorum bazense kendim temin ediyorum. Yaklaşık 2 senedir kullanıcısı olduğum lenslerin bana hiçbir zararı olmadı şu ana kadar. Yine de her ihtimale karşı göz sağlığınızdan emin olmak için sene de 2-3 kere doktor muayenesi olmanızı öneririm.

Lens Kullanıcısı Olarak Lens Kullanımında Di̇kkat Edi̇lmesi̇ Gerekenler!
5 Görüş