Meme Estetiği ile Hem Kadınların Hem de Erkeklerin Memelerine Şekil Vermek Mümkün

Yabababadu

Meme Estetikleri hızlı sonuç vermesi ve kadınları mutlu etmesiyle kadınların vücutlarında en fazla tercih edilen operasyonlardır. Op. Dr. Leyla Arvas, Meme Estetiğindeki nüansları sizlerle paylaşıyor;

Meme Estetiğinin birkaç çeşidi bulunuyor, Meme dikleştirme, Meme Büyütme, Meme Küçültme, Meme protezleri, Meme Yağ Enjeksiyonu ile memeye hacim ve dolgunluk kazandırma, ya da genel meme başı deformasyonları ile ilgili yapılan operasyonlar bunlardan birkaçıdır.

Meme Estetiği ameliyatları kadınların istek ve tercihlerine göre şekillenmektedir. Çevresel faktörler, kadınların yaşadığı hamilelik ya da emzirme gibi süreçler, ailemizden aldığımız genetik özelliklerden dolayı kimi zaman memelerimizdeki görüntüden memnun olmuyoruz. Halbuki meme yapısı, görünümü, büyüklüğü biz kadınlar için oldukça önemlidir.

Meme Estetiği ile Hem Kadınların Hem de Erkeklerin Memelerine Şekil Vermek Mümkün

Meme Estetiğini Kimler Tercih Ediyor?

Meme Estetiğini genel olarak meme formundan görsel olarak hoşlanmayan kadınlar tercih ediyor. Meme yapılarında anomali bulunan, asimetri sorunu yaşayan, memeleri vücuduna göre çok büyük ya da çok küçük olan, memelerinde hacim kaybı yaşayan, meme kanseri gibi hastalıklardan dolayı memelerinin ikisini ya da tekini kaybeden kişilere uyguluyoruz.

Meme estetiği için büyüme evresinin bitiş noktası olan 18 yaşından sonra yapılmasını tavsiye ediyorum. Ayrıca hamilelik ve emzirme döneminde herhangi bir meme estetiği uygulaması yapılmıyor. Ancak gebelik ve emzirme süreçleri sonlandıktan sonra yapılabiliyor. Bu iki süreç bittikten sonra bir süre zaman geçmesi ve vücudun kendini toparlaması gerekiyor. Kilolu hastalarımızda meme estetiğini uygulamadan önce kilo vermelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü kilo verildiği zaman memelerdeki hacim de azalıyor, dolgun görüntüsü gidiyor.

Çoğunlukla sarkma da görülen memelerde meme dikleştirme ameliyatıyla fazla deri toplanarak vücut dışına çıkarılıyor.

Meme estetiği erkeklere de uygulanabiliyor. Meme Estetiği yaptırması gereken erkek hastalar, kilo alımı nedeniyle meme dokusu ve meme çevresinde yağlanma görüntüsünde fazlalık olan hastalardır.

Meme dokusunda fazlalık ve kadın memesi şeklinde büyüme olan erkek hastaların hormon düzeylerine bakıldığında, kadınlık hormonu olan östrojenin fazlalığı göze çarpmaktadır.

Meme Estetiği ile Hem Kadınların Hem de Erkeklerin Memelerine Şekil Vermek Mümkün

Meme Estetiği Çeşitleri Hakkında Birkaç Önemli Bilgi

Kadın ve erkek hastalarda sıklıkla yapılan meme estetiğinin kişilerde özsaygıyı yükseltici etkisi bulunduğunu belirten Op. Dr. Leyla Arvas, kadınlarda ve erkeklerdeki meme şekil bozukluklarına meme estetiği ile son verildiğini belirterek, meme estetiği türleri hakkında da bilgi verdi.

Kadın hastalarımız çoğunlukla memelerindeki hacim kaybı ve küçük olmasından dolayı meme büyütme ameliyatını tercih ediyorlar. Kilo veren kadınlarda meme formunda küçülme ve meme dokusunda kayıp da görülebiliyor.

Meme protezleri farklı boyutlarda ve şekillerde olabiliyor. Ön muayene sırasında hastaya protezler hakkında genel bilgiler veriyorum ve beraber protez konusunda ortak bir karara varıyoruz.

Kadın hastalarımızdan bazılarında genetik olarak vücut yapılarına göre büyük olan memelerini sırt ve omuz ağrılarından dolayı küçültmek istemektedirler. Meme büyüklüğü kadında sadece ağrılara yol açmakla kalmaz aynı zamanda duruş bozukluklarına da yol açmaktadır. Meme küçültmeyle fazla yağ ve deri alınarak hastanın konforu sağlanır.

Meme Dikleştirme prosedürünü ise ani kilo kaybı ve memede sarkıklık yaşayan hastalarımıza uyguluyoruz. Meme formunda yerçekimi ve hızlı kilo verilmesi sonrasında aşağıya doğru inen meme formunu düzeltmek amacıyla yaptığımız bir prosedürdür.

Bazı hastalarımızda meme ucu içeriye doğru çökük olabiliyor ya da koltuk altına doğru ikinci meme başı çıkabiliyor. Yine bu anomalilerde de meme estetiğinden yararlanarak düzeltme yapabiliyoruz.

Meme büyütme operasyonlarında meme dokusuna eklenen implantın yağ dokusu ile desteklenerek çok daha naturel görünmesini sağlamak amacıyla yağ enjeksiyonu da ekleyebiliyoruz.

Erkek hastalarımıza uyguladığımız jinekomasti prosedüründe, meme dokusundaki fazla yağlanma liposuction ile alınarak düz bir meme görüntüsü oluşturuluyor.

Meme Estetiği ile Hem Kadınların Hem de Erkeklerin Memelerine Şekil Vermek Mümkün

Meme Estetiklerinde Operasyon Süreci ve Sonrası

Meme Operasyonları cerrahi müdahaleler olup genel anestezi altında yapılıyor. Hastane ortamında yapılan operasyonlar ortalama 1,5 ile yapılan işleme göre ya da operasyonun kombine durumuna göre 4 saat aralığında olmaktadır.

Meme büyütme ameliyatında kullanılacak olan implant seçiminde, ya da hastaya uygulanacak olan diğer meme prosedürlerinde hastanın fiziksel yapısı, boy-kilo oranı, göğüs kafesi şekli de bir bütün olarak değerlendirmeye alınır. Ön görüşmede operasyonu nasıl yapacağım hakkında hasta bilgilendiriliyor.

Operasyon sonrasında operasyon yapılan yerlerde şişlik ve ödem, karıncalanma hissi, ağrı görülmesi normal kabul edilmektedir. Reçetelendirilen ağrı kesici ile ağrılarda azalma olmakta, bandajlanan meme bölgesinde ise şişlikler inmektedir. Operasyondan sonra 1-2 gün içinde taburcu olunmaktadır. Bandajlar yaklaşık 72 saat boyunca hastada kaldıktan sonra çıkarılır ve korseli sütyen takılır. Bu sütyenin en az dört hafta boyunca meme şeklini koruması için takılması önerilir.

Meme Estetiği ile Hem Kadınların Hem de Erkeklerin Memelerine Şekil Vermek Mümkün

Daha fazla bilgi almak için: https://www.drleylaarvas.com

Meme Estetiği ile Hem Kadınların Hem de Erkeklerin Memelerine Şekil Vermek Mümkün
6
1
Görüşünü yaz
1Kız Görüşü
6Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

16
 • dnzG_

  Heh bi bu eksikti. Makyaj, meme estetiği.. sırada ne var tanga mı geliyor?

  Yorumla
 • ByToRo

  Yıllarca süren antrenmanlar sağolsun, estetik mememiz oldu.

  Yorumla
 • fonojetik

  küçük meme elitliktir

  Yorumla
 • Psikopatdonkişot

  Mememe elletmem 😁

  Yorumla
 • BY_YANLİŞ

  Bnce aptalllik

  Yorumla
 • semxsem

  Teşekkürler memelerimle mutluyum😃😃

  Yorumla
 • Blitzkriegbey

  Hey gibi estetik.. nelere çığır açtın sen :D

  Yorumla
YÜKLENİYOR...