“Çocuğumu Virüslerden Koruyabilmek İçin Probiyotiklere Güvenmeli miyim?” Diyen Anneler Koşun, Cevabınız Burada!

Komşu_Kızı

Merhaba süper anneler! ✋

Çocuğunu hastalıklardan korumak isteyen her anne gibi sen de “Probiyotikler virüslere karşı gerçekten de etki sağlıyor mu?” diye merak ediyorsan, benim cevabım: Evet! Çünkü çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için iyi bir sindirim sistemi son derece önemli; iyi bir sindirim sistemi için ise probiyotiklerin önemi yadsınamaz.

Cevabı öğrendiğine göre, “Ya küçük prensim hasta olursa?” endişeme son veren probiyotik desteğini seninle de paylaşmak istiyorum ama önce kendi yaşadıklarımdan biraz bahsedeceğim.

Oğlumun hasta olması en büyük korkumdu.

“Çocuğumu Virüslerden Koruyabilmek İçin Probiyotiklere Güvenmeli miyim?” Diyen Anneler Koşun, Cevabınız Burada!

Havalar soğumaya başladığında “Çocuğum grip olacak mı?” endişemle baş edemiyordum. Çünkü 7 yaşındaki oğlum hastalandığında halsizleşiyor ve ne bir şeyler yemek ne de evden çıkmak istiyordu.

Hasta olmaması için elimden gelen her önlemi alsam da ne yazık ki bunlar etkili olmuyordu.

“Çocuğumu Virüslerden Koruyabilmek İçin Probiyotiklere Güvenmeli miyim?” Diyen Anneler Koşun, Cevabınız Burada!

Bağışıklık sistemi yeterince güçlü değildi. Onu hastalıklardan korumak için annemin tariflerini denememe ve C vitamini bakımından zengin meyveleri tüketmesini sağlamama rağmen yine de çok sık hastalanıyordu. Doğal olarak, buna bir çözüm bulmak en büyük hayalimdi. Çünkü hastalanıp antibiyotik kullanmasını hiç istemiyordum.

Kendim de hastalanmamalıydım, çünkü hemen oğluma da bulaşıyordu.

“Çocuğumu Virüslerden Koruyabilmek İçin Probiyotiklere Güvenmeli miyim?” Diyen Anneler Koşun, Cevabınız Burada!

Zaten anneler hasta olduğunda evin geri kalanı da hasta olur. Oğlumun hastalanmaması için önce kendimi hastalıklardan korumam gerekiyordu ama bu da çok kolay değildi açıkçası. Her kış birkaç kez grip oluyordum ve direkt oğluma da bulaşıyordu. :(

Ve oğlum grip olduğunda okula gidemiyor, haliyle derslerinden geri kalıyordu.

“Çocuğumu Virüslerden Koruyabilmek İçin Probiyotiklere Güvenmeli miyim?” Diyen Anneler Koşun, Cevabınız Burada!

Oğlum grip olduğunda onu tabii ki okula göndermiyordum. Hem hasta hasta daha kötü olmasın hem de okuldaki arkadaşlarına da bulaştırmasın diye evde dinlenmesini sağlıyordum. Oğlumu okula gönderemediğim zamanlarda haliyle ben de işe gidemiyordum ve başında bekliyordum. Bu durum benim iş hayatımda sorunlar yaratırken oğlumun da derslerinden geri kalmasına sebep oluyordu.

Ama tüm bu kabus, Abdi İbrahim Probest Defense ile tanışmamızla son buldu!

“Çocuğumu Virüslerden Koruyabilmek İçin Probiyotiklere Güvenmeli miyim?” Diyen Anneler Koşun, Cevabınız Burada!

İşte sana bahsettiğim probiyotik desteği: Abdi İbrahim Probest Defense! İnternette yaptığım araştırmalar sayesinde Abdi İbrahim Probest Defense ile tanıştım ve hakkında öğrendiklerim beni çok heyecanlandırmıştı. Çünkü araştırmalarıma göre, düzenli kullanımda virüslere karşı etkiliydi ve çocukların kullanımına uygundu. Bunun üzerine, eczacıma danıştım ve eczacım da tüm ailenin kullanımına uygun olduğunu onayladı. Ardından oğlum da ben de Abdi İbrahim Probest Defense kullanmaya başladık.

“Peki ama nedir bu Abdi İbrahim Probest Defense?” mi diyorsun? Abdi İbrahim Probest Defense, İsveçli bilim insanları tarafından keşfedilen ve bilimsel olarak ispatlanmış şekersiz, glutensiz, laktozsuz, alerjen ve hayvansal bileşenler içermeyen, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı bir takviye edici gıdadır. Her tablet içerisinde 1 milyar canlı mikroorganizma bulunduruyor. Bu yüzden grip, soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonu gibi birçok hastalığa yakalanma riskini azaltmaya, hastalık süresinin kısalmasına ve şiddetinin hafiflemesine yardımcı oluyor. Ayrıca vanilya ve limon aromalı olduğu için tadı da kokusu da gerçekten çok hoş. Haliyle, oğlum kullanırken hiç zorluk çıkarmıyor.

Oğlum da, ben de her gün düzenli olarak kullanıyoruz ve etkisini gerçekten hissediyoruz. Artık, kış aylarını çok daha kolay geçiriyoruz; antibiyotik kullanmamızı gerektirecek bir durum yaşamıyoruz. Üstelik, hastalıklar yüzünden ne ben işi kaçırıyorum ne de oğlum okulundan geri kalıyor. :)

Abdi İbrahim Probest Defense hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıkla!

Kullanmadan önce sen de doktoruna veya eczacına danışmayı unutma.

“Çocuğumu Virüslerden Koruyabilmek İçin Probiyotiklere Güvenmeli miyim?” Diyen Anneler Koşun, Cevabınız Burada!
164
107
Görüşünü yaz
107Kız Görüşü
164Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Vaveylaaaaa41
  Ek takviyeler pek sıcak bakmıyorum ben ne yazık ki bağışıklığını doğal yollarla güçlendirmek en mantıklısı.
  Evde de birçok karışım hazırlanıp verilebilir.
  Tabi bu sizin tercihiniz asla yargılama gibi düşünmeyin.
  Doğal yolla bağışıklık nasıl kazanılır;
  1- Bağırsaklardaki iyi bakterileri arttırın
  Bağışıklık sisteminin oluşumunda bağırsak en önemli organdır. Bağırsaklarda bulunan iyi bakteri sayısı ne kadar fazla olursa bağışıklık sistemi de o kadar güçlü olur. Probiyotikler bağırsaklardaki yararlı mikroorganizmaları arttırarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Kefir, içeriğinde probiyotik bakterileri en çok bulunduran besinlerden olduğundan çocuğunuza mutlaka kefir içme alışkanlığı kazandırın.
  2-Demir eksikliğine baktırın
  Vücuttaki demir depoları azalınca hücrelere yeteri kadar kan gidemiyor. Hücrelere giden oksijen miktarı azalınca da enfeksiyona yakalanma riski artıyor. Bu durumun önüne geçmek için demirden zengin yiyecekler kırmızı et, tavuk ve hindi eti, yumurta, kuru baklagilleri günlük beslenmede tüketmek gerekiyor. Çocuklara yemeklerle demir içeriği yüksek kırmızı et verdiğinizde yanına C vitamininden zengin yeşil yapraklı sebze içeren salata ekleyip demir emilimini arttırmalısınız. Sabah kahvaltısında yumurtanın yanına yine C vitamini içeren domates ve sivri biber eklemeyi de alışkanlık haline getirin.
  3- Uyku düzenine dikkat edin
  Çocuğunuz yaş grubuna göre 8-12 saat arasında uyumalıdır. Uyku düzenine önem verilen çocuklar hastalıklara karşı daha dirençli olur. Çocuklarda büyümeyi sağlayan, organların çalışmasını düzenleyen, aynı zamanda vücudun onarım mekanizmasında görevli olan ve bağışıklığı güçlendiren melatonin hormonu uyku halinde (karanlık ortamda-derin uykuda) salgılanır. Düzensiz uyku uyuyan çocuklar bu hormonun etkilerinden faydalanamaz; dolayısıyla vücut direnci zayıflar ve hastalıklara yakalanması daha kolay olur.
  4-inatçı ateşi yoksa eğer antibiyotik kullanmayın ateş düşürücüler size fayda sağlayacaktır.
  Naçizane fikirlerim elbette çocuğunuz için en iyi kararı siz verirsiniz. Sağlıklı günler...
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • GezenLady
  Probest Defense'i geçen gün yakın arkadaşım deneyip bana önerdi, hatta o kadar anlattı ki merak edip ben de aldım ve şu an kullanıyorum. Kışın salgın hastalıklar bastırdı mı kendimizi koruma altına almak önemli tabi, sağlık her şeydir, değil mi?
  Sabah kalkıp sağlıklı bir kahvaltı yapıyorum, sonra Probest Defense alıyorum bir tane ve günümü de sağlığımı da koruyorum. Zaten tadı çok güzel, çiğneme tableti olduğu için çok kolay tüketiliyor. Benden başka tüketen biri daha görünce çok sevindim, teşekkürler :)
  Görüş hala geçerli mi?
 • _DenizTuzu_
  Tam da virüslerle korunmamız gereken günlerde deneyiminizi paylaşmanız ne de güzel oldu :) Kış aylarında zaten beni "hasta olmamalıyım" telaşı sarar, ne kadar faydalı besin varsa kullanmaya çalışırım, su tüketimime dikkat ederim. Hastalıklara karşı koruma sağlamak için böylesine etkili takviye edici gıdayı öğrenmem çok iyi oldu, teşekkürler :)
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • NoManSky
  Tüm kaygıları doktorla paylaşıp söylediklerini dikkate almak çok önemli ve şüphelenilen herhangi bir durumda ikinci doktor görüşü almak da önemli, yine de istemsizce bazı annelerimiz bu konularda obsesif davranabiliyor, farkında olmak gerek. Üstelik bu takıntı halinin çocuk üzerinde yaratacağı psikolojik etkiyi de düşünmek gerekiyor. Ancak bu "umursamaz bir tavır sergileyin" demek değil. Elbette çocukların sağlığını her şeyden çok önemseyip buna göre hareket etmeliyiz ve bunu doğru kişilerin önerilerine ve talimatlarına uyarak yapmalıyız.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

104163
 • pembepijamam
  Kış aylarını korkarak geçiren birisi olarak ilgimi çekti. Sizi de takdir ederim, hem kendinizi hem de ailenizi hastalıklara karşı korumak için yoğun çaba içerisine girmişsiniz ve bizlere de örnek oluyorsunuz. Ben de sizi dinleyeceğim ve Probest Defense'i en yakın zamanda deneyeceğim. Çok sağolun.
  Sevdim 1 Kişi
 • biradetmehmet
  Doğal olmayan şeylere mesafeli olmak iyi incelemek önemli fayda zarar dengesi gözetmeli
  SevdimKatılmıyorum 2 Kişi
  • Komşu_Kızı

   Tabi ki fayda-zarar dengesini gözetmek için doktorunuza ve eczacınıza danışmak çok önemli.

 • süperbenn
  İnanılmaz faydalı bilgiler, sonsuz teşekkürler!
  Katılmıyorum 2 Kişi
 • kaankemalaydin
  Süper anneler değil de süper babaların da çocukları var. Babalar da çocuklarının hastalıklarıyla ilgileniyor ve çocuklarını anneleri kadar önemsiyor. Bir baba olarak yazı için teşekkür ederim, faydalı oldu :)
 • Jade6
  güzel paylaşım, fakat iş bir ürün kullanmaya gelince hem içerik araştırmadan hem de doktoruma sormadan kullanamıyorum, hele ki çocuklar söz konusu olunca. inceleyeceğim. bağışıklık sistemi önemli tabi.
 • Psikologman
  Bagirsak sindirimin en onemli noktasi. 12 parmaktan gecen her yiyecek emilerek kana transfer yapiliyor. Buda bagirsagin ne kadar onemli oldugunu gosteriyor. Ilk kanin dokulara transferi yani tum sikintilarin vucuda aktarilma noktasi. Bagirsak faaliyetlerinin duzeltilmesi sizi mutlak zafere ulastirabilir. Ne yazik ki her insanin bagirsak florasi farklidir. Bu nedenle en dogrusu dogal yollarla ve hareket kabiliyetimize gore beslenmek. spor yapmak seker ekmek ve tuzdan uzak durmak.
  • Komşu_Kızı

   Doğal beslenmek, şekeri ve tuzu kısıtlamak da dediğin gibi herkeste farklı etki gösterebilir. Bu sebeple doktora danışmak çok önemlidir.

  • Psikologman

   Şekere ihtiyaç duyan insanlarında, şekeri dışardan kendilerinin almasıyla kontrol etmesi beklenmez. Şeker tüketimi her oranda dışardan alınan karbohidrat-nişasta ve şeker gruplarına (glükoz, früktoz) bağlıdır. Çok olağanüstü haller dışında, tuzdan ve şekerden uzak durmak gerekir.

 • venustheplanet
  Anne değilim ama yeğenim için probiyotik alıyoruz hep ve bunun onun için yararlı olduğunu herkes' den duyuyoruz doktorlar yaşlılarımız büyüklerimiz hepsi icirmemizi tavsiye ediyor
 • Penolopeeeee
  Ne kadar korursan koru onsan korusan başka bişeyden bişey cıkıyor illki cok abartmadsn temkinli olmak en ideali
 • Çokomelli
  Bu konularda bence ilk olarak doktora danışmakta fayda var. Ondan sonra gerekli şey yapılır. Düşüncem böyle :)
 • experienced16
  .

  Sonuçta ilaç, yediklerimize içtiklerimize dikkat edip bilinçli beslendiğimizde immün sistem gerekeni kendi yapıyor zaten.

  .
 • sanamısorcammm
  Bence güzel emeğinize sağlık faydalı olmuş

  Ben kendim doğal yöntemlerden yanayım bu tarz takviye ürünleri tercih etmiyorum.
 • elifycdg
  Küçük kuzenimi gripten korumak için oldukça uğraşıyor. Bilgilendirici bir bence olmuş. Ellerine sağlık:)
 • nirhamm
  Aslında şu sıralar genel olarak her şey den korunmak bizim için de önemli sokakta insanlar maske takarak çoğalıyorlar her gün daha fazla görüyorum ve böyle ne olacaksa fikrim yok.
 • 2NoName1
  ne kadar korunsak da bir yerde iş şansa kalıyor. hasta biri bize yaklaşabiliyor veya mecburiyetten dolayı aynı ulaşım aracına biniyoruz ya da toplu ortamlarda bulunuyoruz.
  Sevdim 1 Kişi
 • helööme
  hayır. en misinden kolanya taşıyacak yanında birde sabun ıslak mendil oturduğu yeri silicek eliyle bir yere dokunmadan önce kolanya kullancak sonrada yıkayacak ellerini kalabalığa girince kolanya sıkıcak hep kendisine. mis gibi dezenfekte
 • Jomeoo
  Bence Beslenmek lazım vucudun istedigini vermek Saglıklı olmak Spor yapmak ve vitaminleri yutmak
 • betahouse
  Bağışıklık sistemini güçlendiren her ürüne bence güvenilebilir.
 • Papa_Smurf
  Bu konu hakkında bir fikir sahibi değilim. Güvenilir bir doktora danışmakta fayda var.
 • ozblack
  gerçekten içimi rahatlattınız çok teşekkür ederim bayıldım bu sunuma cidden
 • suleeee89
  Temizlik cok önemli her ne kadar dikkat edilsede bir yere kadar
  Ve bunuda temiz ortamlara girerek yapmaliyiz
 • Daha Fazla (247)
YÜKLENİYOR...