Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti

"Kendime yeni bir ben lazım" dediğini duyar gibiyim. Kıyafetler, ayakkabılar, yeni kozmetik ürünleri derken gazını alamadın ve saçlarında ufak değişiklikler yapmak istiyorsun. Çok doğru bir karar çünkü en güzel değişim saçlarla başlar! Farklı saç renkleri, saç şekillendirmeleri ve yeni kesim modelleri deneyerek kendini baştan yaratabilirsin. Değişimin en zor kısmı elbette, saçlara yapılan dokunuşlardır. Aniden aldığımız radikal kararlar, bizi geri dönüşü zor bir yola sokabilir.

Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti

Saç kesimlerindeki en büyük hata, kadınların kendi yüz tiplerine uygun olmayan modellerde saçlarını kestirmeleri oluyor. Haliyle de günlerce aynaya bakıp bakıp ağlıyoruz. Sen de saçlarında değişiklik yapmadan önce kendi yüz tipini tanıyarak ona göre adım atmalısın. Uzun süredir hakimiyetini sürdüren tek tip ve düz kesim modasının yerini artık kat kat saç modelleri alıyor. Katlı saç kesimi uzun saçlara sahip kadınlardan orta boy katlı saç kesimi isteyenlere kadar herkesin tercihi. Saçlara hacim ve doğallık katan bu kat kat saç modelleri şıklığın natürel halini seven kadınların vazgeçilmezi. Sen de hem hayatında yenilikler yapmak istiyor hem de katlı saç nasıl kesilir diye merak ediyorsan benimle sihirli saçların dünyasına adım at!

Katlı saç kesimi modelleri

Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti

Özellikle düz kesimli saçlar uzadıkça kendilerini bırakarak yoğun dokularını kaybederler. Bu da saçların daha sönük ve cansız durmasına sebep olur. Saçların matlaşması, daha azmış gibi görünmesi canını sıkıyor olabilir. Saçlarını tekrardan kazanmak ve ışıltılı görünüm elde etmek için bir an önce katlı saç kesimlerini denemelisin. Haydi, sana en yakışacak katlı saç modelini bulalım.

Uzun katlı saç kesim modelleri

Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti

Yıllardır gözün gibi baktığın saçlarında değişiklikler yapmak istiyorsun ama kestirmeye için hiç razı değil. Artık saçların da uzadıkça eski cazibesini kaybetti. Hacim kazanmak için saçlarını kısacık kestiremiyorsan bu kat kat kesimler tam sana göre! Katlı saç kesimi uzun saçlara sahip kadınların vazgeçilmezi.

Uzun katlı saç modelleri saçlarına hareket ve doku kazandırırken saç uzunluğunu olduğu gibi tutar. Saç katmanları, saçlarının olduğundan daha fazla görünmesini sağlar, seni fazla ağırlıktan da kurtarır. Uzun ve zarif katmanlar daha feminen bir görünüm katarken yukarıdan başlayarak kısa kısa gelen katmanlar enerjik bir görünüm sunar. Uzun katlı saç kesimini tercih ederek dalgalarını aktif hale getirmek için coanda etkisinden faydalanan ve aşırı ısı kullanmayan Dyson Airwrap'i kullanarak hem daha sağlıklı hem de daha şık görünen saçlara sahip olursun.

Orta boy katlı saç modelleri

Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti

Eğer orta boy uzunluğundaki saçlara sahipsen ne şanslısın! Saçların tüm kesim modellerini rahatlıkla taşır, sen de cesurca saçlarında istediğin her değişimi yaparsın. Katlı saç kesimi uzun saçlara sahip kadınlar kadar orta boydaki saçlar için de tercih ediliyor. En çok tercih edin modeli long bob. Lob diye de bilinen bu katlı kesim önlerde kısa gözükürken arkalara doğru uzar. Arka kısımlara verilen hafif katlarla daha dinamik bir görünüm elde edersin. Bu katlar bana yetmedi, daha çok hacim istiyorum diyorsan perçem veya kahkül tam sana göre.

Orta boy katlı saç modelleri ile saçlarına hareketlilik katarak çok şık bir görünüme sahip olabilirsin. Eğer vintage tarzı seviyorsan mikro kahkül yaptırmayı da düşünebilirsin. Havalı kahkülünle/ perçeminle saçlarını at kuyruğu yaptığın zaman tüm gözleri üzerinde hissedeceksin!

Kısa katlı saç modelleri

Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti

Öncelikle seni kısa saç kullanma cesaretinden dolayı tebrik ediyoruz. Her kadının cesaret edemediği kısa saçlar, katlı modellerle tamamen cesur bir hal alıyor. İnanılmaz enerjik görünen kısa katlı saçlar en yoğun tempoda bile rahatlıkla kullanılır. Spor şıklığı seven kadınların değişilmez tercihi olan kısa katlı modeller kolayca her ortama uyum sağlayabilir. Artık kombinlerinin en sevdiğin parçası saçların olur. Eğer ince telli saçlara sahipsen saçlarına yaptırdığın katmanlar çok daha hacimli gözükmelerini sağlayacaktır. Asimetrik katlı kesimle hoş ve eğlenceli bir tarz yakalayabilirsin. Bizce yeni tarzını çok seveceksin!

Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti

Evde katlı saç kesimi nasıl yapılır?

Katlı saç kesimini kuaföre gitmeden evde kendin de yapabilirsin. Evet, yanlış duymadın! Peki katlı saç nasıl kesilir?

  • İlk olarak saçlarını alın hizasında toplamalısın
  • Saçını keseceğin yer, katının en kısa olacağı yerdir. Doğru hizayı bularak düz biçimde kesmelisin.
Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti

İşte hepsi bu kadar! Artık sen de havalı katlı saçlara sahipsin! Tüyomuzu denediysen elde ettiğin sonucu çok merak ediyoruz. Lütfen yorumlara yazmayı unutma.

Katlı Saç Kesimi: Şimdi Değişim Vakti
Cevapla