Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!

nüktelidilber

Kahkül kesimi; alnını normale göre geniş bulanların bir numaralı kurtarıcısı. Minik dokunuşlarla günü kurtarmak isteyen moda tutkunları da kahkül işine epey sıcak bakıyor. Tüm simayı anında etkileyebilen bir tutam saç nelere kadir! Modası hiç geçmeyen bu saç stilinde tek değişen; kahkül modellerinin bütünde nasıl kullanıldığı. Hatırlayacak olursan; geçmişte iki yandan örgülerin sarktığı uzun saçlarda da kahkül kullanılıyordu. Kısa saçların trend olduğu günümüzde örgüyle birleşen bir saç modeli elbette demode. Öte yandan ince kahkül kullanmak istersen bunu kolaylıkla her bir modern tarza monte edebilirsin. Sen iste yeter! Hazırsan en güzel kahkül modellerini senin için derlediğim aşağıdaki yazıya göz gezdirme zamanı!

Kahkül kesiminde hayat kurtaran ipuçları

Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!

Yüz şekillerine göre kahkül kesimlerini paylaşarak birazdan gününü şenlendireceğim. Ancak olur da bu işlemi kuaföre bırakmadan evde uygulamak istersen aklında tutman gerekenler var. Aksi halde bir süreliğine hem makaslara hem de aynalara küsmen işten bile değil! İşte kahküllü kısa saç modelleri için çıktığın kutsal yolculukta dikkat etmen gereken güzellik hileleri:

● Saçının kuru olmasına ve her zamanki doğal görünümünde olmasına dikkat et.

● Asla saçını çekiştirme! Aksi halde özellikle de kıvırcık kahkül keserken işleri karıştırabilirsin.

● Makası yatay değil dikey vaziyette tut.

● Her zaman küçük parçalar halinde hareket et.

Yuvarlak yüzlere küt kahkül

Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!

Yuvarlak yüzler genel olarak epey şanslı. Bu nedenle de kahkül saç araştırmasında pek de model peşinde koşmalarına gerek olmuyor. Ne güzel, değil mi? Eğer yuvarlak bir yüze sahipsen eline makası aldığın gibi küt bir kesimle yüzünü ortaya çıkarabilirsin. Düz saçların varsa işin daha da kolay üstelik. İşlemden sonra geriye Dyson Airwrap ile aşırı ısı kullanmadan saçlarını şekillendirmek kalır; ki bu da çocuk oyuncağı. Coanda etkisi ile şekillenen saçların sana minnettar kalabilir. Yüzünün dengelenmesi için yoğun kesimlerden yana olmanda fayda var, bunun için de kuaförün yolunu tutmayı tercih edebilirsin elbette.

Kare yüzlere bohem stiller

Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!

Kare yüzleri ancak bohem stiller yumuşatıyor. Bunun için de Brigitte Bardot ile ikonik hale gelen saç modellerine göz atmaya ne dersin? Alna dökülen saç denildiğinde akla ilk gelen, bu ünlü isim oluyor. Üstelik üzerinden yıllar geçmesine rağmen Brigitte perçeminin modası da asla geçmiş değil. Uzun saçların varsa bu katlı kesimi bol bol topuzlarla değerlendirebilirsin.

Kalp yüzlere inceltilmiş kahküller

Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!

Çünkü neden olmasın? Kalp yüzler de tıpkı yuvarlak suratlar gibi şanslı. İnceltilmiş, seyrek kahkül kesimi de haliyle en çok onlara yakışıyor. Senin de çenen belirgin ve alnın hafif genişse yüzünü kahküller ile dengeleyebilirsin. Eğer saçlarını kendin kesmekte ısrarcıysan önem vermen gerekenlerden biri de, kaşlarının sonuna kadar kahkül kesimini devam ettirmemek! Dikkat dikkat, kaşlarını en fazla ortalarına kadar kendine referans alabilirsin. Bu tüyolara kulak veren hayatta da aşkta da kazanıyor, benden söylemesi.

Oval yüzlere mikro kahküller

Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!

Şimdi biraz cesaret! Mikro kahkül, gerçekten trend sahibi olduğunun ve moda dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ettiğinin de bir göstergesi. Magazinin ışıltılı dünyasında oval yüze sahip ünlüler, mikro kahkül konusunda çoktan ilerleme kaydetti bile. Diğer kesimlerden farklı olarak bu tarzı profesyonel ellere bırakmayı tercih edebilirsin. Amatör kesimlerde Kınalı Yapıncak halini alma riski var, bilgine!

Her hali güzel

Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!

Günün sonunda önemli olan elbette senin tercihin... Yeterli yoğunlukta kesildikten sonra kahkülün her hali güzel. Üstelik saçlarının önleri hızla kuruyacağından bu saç tipine şekil vermek de oldukça kolay. Özellikle de çekmecende hayat kurtaran bir Dyson ürünü varsa hayatta pek de derdin yok sayılır.

Senin tarzın hangisi?

Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!

Kimileri için geçici bir heves, kimilerinin imajının en vazgeçilmez parçası. Kahkül kesiminde senin tarzın hangisi? Kısacık mı kesmeli, katlı mı? Ortadan mı ayırmalı, alna paralel bir bütün mü bırakmalı? Cevaplarını hızlıca yaz, merakla bekliyorum!

Kahkül Modelleri: En Güzelleri Şimdi, Burada!
21
7
Görüşünü yaz
21Kız Görüşü
7Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

217
 • Ceydacımsus

  Carly jepsen bir onda çok sevdim şu gözlere kadar çekilen kahkülü

 • Kelekbelerdiyarii

  Perçem kahkül sevmiyorum

 • gizemgüngör

  Bakımı çok zor ya

 • narsistnar

  Kahkül severisss

 • ÇokmuYaramazım_ne

  Severim kullanırım.

 • 3KANKİTOLAR

  Kesinlikle kahkül kestirmeyin. Alnınızda tüyler çoğalır. Size benden tavsiye !

 • BLACKQUEENGRANDE

  Hep kahkül kullanmışımdır, bundan sonrada aynı devam eder kesin.
  Teşekkürler güzel paylaşım olmuş 🌼

 • KanatsızCanan

  Herhali güzel yazısındaki kahkül gayet hoş😊

 • fatmakyl

  direkt natalie portman gelir aklıma kahkül diyince. bence harika oluyo ona

 • Gizli Üye

  Kakül zor ya

 • benkendall

  Favorim tokyo

 • Gizli Üye

  Kısa saça olan kahküle bayılıyorum. İlk fotodaki gibi aynı.

 • darkleyl96

  Kahkul herkese yakışmıyor bence

 • selamtatlimnaber

  Bana aslaaa yakısmıyor kahkül

 • Gizlimigizlimmm

  Hiç biri 😂😂

 • Aɴᴇᴍᴏɴ

  Ben kahkul kullanmıyorum teşekürler.

 • zehracalik

  Alttan 2. fotoğraf çok güzel.

 • _Summer_

  Kısa saçlarda kahkul güzel duruyor...

 • Gizli Üye

  benimki kesinlikle bombe <3

 • seksimaymuns

  Kesinlikleeeeeeee bombeee kahkul

 • Daha Fazla (8)
YÜKLENİYOR...