Bunlara Bayılacaksınız: En Çok Tercih Edilen 8 Örgü Modeli!

Bahtıgüzel00

Örgülü saçlar her daim moda olmaya devam ediyor. Çünkü her zaman örgülü saçları daha sade ve şık bulanlar var. Ki bazı kadınlara örgü saçın inanılmaz derecede yakıştığını söylemeden geçmek de olmaz. İşte birbirinden güzel örgü modelleri :

Örgü modelleri nelerdir?

1. Balıksırtı saç örgüsü

Balıksırtı saç örgüsü
Balıksırtı saç örgüsü

Saç diperinden başlayan bu modelde aslında kendi arasında ikiye ayrılır. Bunlar: Normal balıksırtı ve Hollanda örgüsü ismiyle anılıyor. Hollanda örgüsü balıksırtının iki yana da örülmüş haline deniliyor.

2. Taç model saç örgüsü

Taç model saç örgüsü
Taç model saç örgüsü

Bu saç örgüsünde genellikle saçın ön kısmında taç ya da bandana şeklinde büyük, orta kalınlıkta bir örgü oluyor. Buna taç model saç örgüsü adı veriliyor.

3. Dağınık topuz saç örgüsü

Dağınık topuz saç örgüsü
Dağınık topuz saç örgüsü

Örgüyü tam ve net bir şekilde göremediğimiz bu örgü en şık duran saç örgülerinden biri. Çoğu zaman gelinlik üstü saç modeli olarak da kullanılan bu model duvakla enfes bir görünüm sağlıyor.

4. Saçaklı pelik saç örgüsü

Saçaklı pelik saç örgüsü
Saçaklı pelik saç örgüsü

Hepimizin bildiği klasik pelik şeklinde örülüyor ancak pelik kadar sıkı bir şekilde örülmeyen, daha gevşek örgü dokusuna sahip bu modelde saç arasından küçük tutamlar çıkarmanız daha şık bir görünüşe kavuşmanıza olanak tanıyor.

5. Gizli topuz örgüsü

Gizli topuz örgüsü
Gizli topuz örgüsü

Tersine balık kılçığı örülmüş saçın üst tarafta topuz şekli almasıyla oluşan bu modelde en şık duran saç modellerinden biri olarak görülüyor.

6. Sarmal gelin saç örgüsü

Sarmal gelin saç örgüsü
Sarmal gelin saç örgüsü

Özellikle kına gecesi ve nişan zamanı kızların saçlarında en çok kullanabileceği modellerden olan sarmal saç örgüsü de kullanılan saç aksesuarlarıyla oldukça ihtişamlı bir görünüm sağlıyor.

7. Balık kılçığı saç örgüsü

Balık kılçığı saç örgüsü
Balık kılçığı saç örgüsü

Örülmesi diğer örgü çeşitlerine göre biraz zahmetli de olsa da balık kılçığı küçük deseniyle saç örgülerinin içinde belki de en çok beğenilen örgü çeşitlerinden birisi. Bu örgünün örüldükten sonra bollaştırılmasıyla mısır örgüsü elde edilir.

8. Afro saç örgüsü

Afro saç örgüsü modeli
Afro saç örgüsü modeli

Küçük küçük peliklerle saçın her tarafının örülmesiyle oluşturulan bu saç modeli en çok beğenilen ve en havalı duran örgü çeşitlerinden biri. Elbetteki büyük bir emek istiyor... 🍀

Peki sizin en beğendiğiniz saç örgüsü modeli hangisi, paylaşmak ister misiniz?

#saçbakım

Bunlara Bayılacaksınız: En Çok Tercih Edilen 8 Örgü Modeli!
30 Görüş