Dağınık Topuz Modelleriyle Günü Kurtarmaya Ne Dersin?

Lastiktokalı

"Saçlarımda aradığım şey mükemmellik değil, aksine doğallık" diyenlerden misin? Hatta "moda ne olursa olsun, benim modam yapımı kolay ve eforsuz bir şekilde ortaya çıkan saç modelleridir" mi diyorsun? Öyleyse saçların ister uzun ister kısa olsun, dağınık topuz modelleri tam sana göre. Peki, bazı küçük püf noktalarına dikkat ederek harika dağınık topuzlarla her gün farklı saç stilleri ile hayata karışmaya ne dersin? Ve eğer "ben kendim nasıl yaparım?" diye merak ediyorsan sana küçük bir sır: Dağınık topuz modelleri kuaförlerin en kıskandığı modellerin başında gelir. Çünkü en iyi dağınık topuzlar evde ya da iş yerinde yaptığımız o öylesine tutturmalar ile bir anda oluveren topuzlardır. Dolayısıyla korkmana hiç gerek yok. Bırak parmakların ve saçların uyumu birlikte yakalasın.

Mükemmel dağınık topuzlar için püf noktalar nelerdir?

Dağınık topuz modelleri
Dağınık topuz modelleri

Dağınık topuz saç modelleri konusuna geçmeden önce bu konuda bazı püf noktalara ve iyi bir topuz için gerekli küçük detaylara göz atmakta fayda var.

● Öncelikle dağınık saç modelleri elde etmenin en önemli ayrıntılarından birisi saçı çok sıkmamaktır.

● Topuzun ön hazırlığı olarak toplama aşamasında saçlarını çok fazla sıkmamalı ve düzleştirmeden toplamalısın. Çünkü düzleştirici ile saçını düzleştirdikten sonra yapacağın dağınık topuzda aradığın hacmi bulman biraz zor olabilir.

● Ayrıca dağınık topuz yaparken saçlarının ön kısımlarından küçük tutamlar bırakabilirsin. Bu tutamlar modele doğallık ve harika bir salaşlık kazandırır.

● Son olarak istediğin modeli yakaladıktan sonra saçını sabitlemek için saç spreyi kullanabilirsin.

Kim demiş kısa saça topuz olmaz diye?

Kısa saça topuz
Kısa saça topuz

"Dağınık topuz çok güzel ama ah bir de saçlarım kısa olmasaydı..." Eğer bu şekilde düşünüyorsan inan bana saçlarını fazla hafife alıyorsun. Çünkü kısa olsalar bile kısa saç topuz modelleri sayesinde saçlarına ve hayatına bir farklılık katabilirsin. Topuzunu yaparken aralardan çıkan kısa saçlar için saç spreyinden yardım alarak bu ufak saç tellerini olması gereken yere sabitleyebilirsin. Ayrıca tam topuz yerine son yılların en çok kullanılan ve beğenilen yarım topuz modelini de deneyebilirsin.

En güzeli en salaşı!

Salaş saç modelleri
Salaş saç modelleri

Kadınların asla vazgeçmeyecekleri bir topuz modeli varsa o da eve girer girmez yaptıkları ve kendilerini rahat hissetmelerini sağlayan salaş topuz modelidir. Ev topuzu, hatta depresyon topuzu olarak da anılan salaş topuz, en pratik topuz modellerinden biri olduğu için herkes tarafından çok sevilir. Bu modeli yapabilmek için;

● Öncelikle saçının tamamını at kuyruğu yapar gibi toplamalısın.

● Ardından topladığın saçı biraz gevşek bir şekilde burarak çevirdikten sonra lastik takılacak bölümde sıkı bir şekilde tut.

● Son olarak lastiği saçın etrafından iki kez sardıktan sonra salaş topuzun hazır.

Düşük dağınık topuz modeli

Düşük dağınık topuz modeli
Düşük dağınık topuz modeli

Spor ve rahat bir imaj veren bu model, dağınık topuzun ensede uygulanmış halidir. Ancak saça hacim kazandırmak için saçlarını maşa ile dalgalandırabilir ve onlara daha öz güvenli bir görünüm katabilirsin.

Hacimli dağınık topuz modeli

Hacimli dağınık topuz modeli
Hacimli dağınık topuz modeli

Topuzuna hacim vermenin en pratik yolu saçlarını tutamlara ayırarak bu tutamları topuza sabitlemektir. Böylelikle saçlarının daha hacimli ve dolgun görünmesini sağlayarak istediğin dağınık topuzu kolayca elde edebilirsin.

Döngülü dağınık topuz

Döngülü dağınık topuz
Döngülü dağınık topuz

Döngülü dağınık topuz modelini yapmadan önce köpük kullanmak saçlarına daha kolay şekil vermene yardımcı olacaktır. Köpük işleminden sonra saçlarını burarak güzel bir topuz elde edebilirsin. Eğer elegan saç modellerini beğeniyorsan bu model senin için doğru tercih.

Yan dağınık topuz

Yan dağınık topuz
Yan dağınık topuz

Genellikle arkada ya da başın tepe noktasında yapılan topuzlar yandan yapıldığında saçlara ve yüz şekline oldukça güzel bir hava katar. Dağınık saç topuzları içerisinde sıklıkla kullanılan yan topuz, saçın daha hacimli görünmesine de yardımcı olur. Yapman gereken tek şey, topuz işlemlerini arkada değil, yanda uygulamak. Üstelik bu model, gelin saçlarında da rahatlık ve şıklık arayanların ilk tercihi arasında.

Balerin topuzla günü kurtar

Balerin topuz
Balerin topuz

Diğer dağınık saç topuzlarında olduğu gibi balerin topuz modelinde de saçlarını çok sıkı olmayacak şekilde başının tam ortasından at kuyruğu şeklinde toplamalısın. Ardından at kuyruğunu sıkı bir şekilde burarak ve her adımda toka ile tutturarak topuzunu oluşturup saç spreyi ile sabitleyebilirsin.

Çift örgülü dağınık topuz

Çift örgülü dağınık topuz
Çift örgülü dağınık topuz

Topuzuna özgün ve natürel bir etki katmak istiyorsan bu model tam sana göre.

● Bunun için öncelikle saçlarının iki yanından, ince birer tutamı gevşek bir şekilde örmelisin.

● Ardından saçlarını yukarıda topuz yaptıktan sonra topuzdan sarkan tutamları Dyson Airwrap ile şekillendirebilirsin. Coanda etkisi ile saçlarını şekillendiren Dyson Airwrap sayesinde saçların aşırı ısıya maruz kalmadan harika bir şekilde istediğin şekle kavuşur.

Peki, sen en çok hangi dağınık topuz modelini beğeniyorsun? Sen de topuz yaparken uyguladığın püf noktalarını ya da keşfettiğin yeni topuz modellerini bizimle paylaşmak istemez misin?

Dağınık Topuz Modelleriyle Günü Kurtarmaya Ne Dersin?
4
1
Görüşünü yaz
4Kız Görüşü
1Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

41
 • 12as12

  Topuz harika

 • kırıkmelodi

  Harika olur derim daha ne diyim

 • uzaylıgüzeli12

  Ben sevmem ya

 • darkleyl96

  Topuzu çok seviyorum teşekkürler

 • bugencyazar

  severim bunu

YÜKLENİYOR...