Kırık Fön Modelleri: Her Saç Tipine Uygun Rahatlık!

nüktelidilber

Düz fönün kalplerdeki yeri her zaman ayrı olsa da; özel günleri taçlandırmak için ille de kırık fön tercih edilir. Kuaförlerin de her seferinde tavsiye etmekten geri kalmadığı bu havalı saç stili, kırık fönlü saç modellerine olan ilgiyi de ciddi derecede artırıyor. Hem doğallıktan yana olanlara hem de farklı görünüp dikkat çekmek isteyenlere şans veren bu modeller, elbette ev koşullarında da uygulanabilir. Üstelik kırık fön tercih etmek için mutlaka upuzun saçlara sahip olmak gerekmiyor. Kısa saçta kırık fön modellerinin de cezbedici bir görüntü sağladığını gönül rahatlığıyla söylemek mümkün. Sen de kırık fönlü saça nasıl bir şekil vereceğini bilmiyorsan, hemen yaklaşmalısın:

Kahküllü saça kırık fön yakışır

Kırık Fön Modelleri: Her Saç Tipine Uygun Rahatlık!

Zevkler ve renkler tartışılmaz ancak bu konuda farklı düşünmek pek de mümkün değil. Kırık fön en çok kahküllü saçta kendisini gösteriyor. Yuvarlak bir fön fırçasıyla kahkülleri düz bir biçimde sabitledikten sonra saç uçlarını sağa sola hareketlendirmek iyi bir fikir. Bunun dışında, kahkülleri geriye doğru fönle sabitlemek de alışılmışın dışında bir görüntü sunmana yardımcı olur. Kahkül kesilmiş saçta bir de topuz, çok abartılı bir görünüme neden olacağı için bu saçları fönden sonra serbest bırakmak en doğrusu. Tabii gelinin kardeşi olarak geceye hazırlanıyorsan o başka!

At kuyruğunun cazibesi ayrı

Kırık Fön Modelleri: Her Saç Tipine Uygun Rahatlık!

Balıktan sonra helva, yorucu bir günden sonra kahve, uykudan önce süt nasıl iyi giderse kırık fönden sonra da at kuyruğu o kadar iyi gider. Ekstra bir özen göstermeden şahane bir saça sahip olmanın yolu buradan geçiyor olsa gerek. Saçlarına kırık fön uyguladıktan sonra onları olabildiğinde yüksekten toplamayı dene. Kırık fön modelleri içinde favori açık ara, at kuyruğu olmalı. Uzun saçların hakkını veren bir görüntü için, saçın altında bir bombe yaratmak mantıklı olur. Bu sayede kafa biçimin daha yuvarlak, yüz hatların da daha bebeksi görünebilir.

Doğal ve seksi

Kırık Fön Modelleri: Her Saç Tipine Uygun Rahatlık!

Kırık fön uygulamasından sonra saçları abartısız bir topuz yaparak dışarı çıkmak, sana yıllardır aradığın doğal ve seksi görünümü bağışlayabilir. Sanki her sabah yataktan böyle kalkıyormuşsun gibi değil mi? Eğer uyandığında bu görüntünün fersah fersah ötesindeysen üzülme.

● Kendini Dyson uzmanlığına emanet ederek Dyson Airwrap fırçaları sayesinde önce naif dalgalara, sonra da bu dalgaların taçlandırdığı bir topuza kavuşman hayal değil.

● Aşırı ısı kullanmadan saç şekillendirici yardımı aldığında saçların eskisi kadar yıpranmaz, tel tel olmaz, elektriklenmez. Kırık fön topuz modellerinin en büyük kabusu sayılan bu sevimsiz durumları yaşamayacağına eminsen sen de günün geri kalanını keyifle geçirebilirsin.

● Saçlarınla daha uzun süre vakit geçirmek istersen saç spreyi ya da saç köpüğünden de yardım alabilirsin.

Kısa saça kırık fön saç modelleri

Kırık Fön Modelleri: Her Saç Tipine Uygun Rahatlık!

Kırık fönün en güzel tanımı, çabasız güzellik olsa gerek. Bu modelin insana kattığı farklı havayı tartışmaya bile gerek yok. Bu şanstan kısa saçlılar da elbette paylarına düşeni almalı. Üstelik kısa saçta kırık fön, modern görünümü iyice destekliyor. Saçları içe doğru taramak ya da dümdüz aşağı doğru indirmek yerine; saç uçlarını kırık fön ile dalgalandırmak daha doğru bir hareket. Yıllarca uzun örgülerle okula gidip gelen, pembe tokalar takan genç kadınların kendini bulması işte böyle bir şey! 1960'lı yılların modasında dışa doğru fön çektirmek diye de bir şey vardı tabii ama o konuya girmeye gerek yok. Yıllar geçtikçe bu sevimsiz anıyı mazinin sayfalarına gömmüş bulunuyoruz!

Hepsini dene, tarafını seç

Kırık Fön Modelleri: Her Saç Tipine Uygun Rahatlık!

Kırık fönün sağladığı doğal güzellik, haftanın her günü küçük denemeler yapmaya olanak tanıyor. Fönün ilk gününü açık saçla geçirirken, ikinci gün at kuyruğunu ya da topuzu deneyebilirsin. Hiçbir zaman aşırı abartılı görünmemek büyük rahatlık. Bunun yanında, eğer abartılı bir güzel olmak niyetindeysen o zaman da önün açık. Biraz makyaj takviyesiyle, kırık fönün de etkisiyle tüm dikkatleri üzerine çekebilirsin. Sence de öyle değil mi?

Hangi model favorin? Saçların için uyguladığın ve bizlere tavsiye edebileceğin modeller neler?

Kırık Fön Modelleri: Her Saç Tipine Uygun Rahatlık!
10
2
Görüşünü yaz
10Kız Görüşü
2Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

102
 • psychologisthealer

  Emeğine sağlık, güzel bir paylaşım olmuş.

 • Gizli Üye

  Güzel bilgiler emeğine sağlık 🙃

 • Monlightgirl

  Güzel bilgiler, kırık fön ve salaş topuz seviyorum.🙃

 • AnkaKuşupınar

  Bence doğallık en güzeli güzel olmuş ve aralarından en güzeli de tepeden olan at kuyruğu. . .

 • sezinnozz

  kahküllü saca cok güzel olmusss

 • BuseDesuu

  güzel bir bence olmuş ellerine sağlık

 • Gizli Üye

  Ben bunu çok seviyorum. Birçok modelini de uyguluyorum, ama doğal ve açık modeller favorim 🌺

 • MİLESYA

  Hepsi birbirinden güzelmiş.

 • KaraAyna

  Saçıma fon iyi gelmiyor

 • AngelInHeaven90

  İlk ve son fotoğraflarda ki saçlar çok hoş (。♡‿♡。)

 • 201465

  süper ellerine sağlık

 • bugencyazar

  son resim saç modeli süper ve ellerine sağlık :)

YÜKLENİYOR...