SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dyson

Kıvırcık Saç İçin Modeller ve Yeni Trendler

aybuşeydeğilmiben

Kıvırcık saçlara sahipsin ve saçlarınla başın dertte mi? Özellikle kıvırcık saç modelleri kısa olduğunda şekillendirmek ayrı bir dert olabiliyor. Aslında en kolay şekil verilebilen veya doğal kullanımında en sorunsuz saçlar kıvırcık olanlar. Çünkü doğal haline de bıraksan kendine has bir tarzı var. Ama yine şöyle beş dakikada yapabileceğimiz kolay kıvırcık saç modelleri olsa ne kadar güzel olurdu, değil mi? Evet dediğini duyar gibiyim. O zaman hadi başlayalım!

Kıvırcık saç kesimi nasıl olmalı?

Kıvırcık Saç İçin Modeller ve Yeni Trendler

Saç kesimi modelleri saçının tipine ve yapısına göre belirlenmeli. Ama kıvırcık saçlara sahipsen mümkün olduğunca hacimli duran kesimler senin için ideal. Bukleler uzun katlı kesimlerde daha belirgin ve daha hacimli olurlar. Bu nedenle eğer uzun bir model istersen mutlaka uzun katlı kesimler yaptırmalısın. Ancak 2020 yılının kıvırcık saç trendleri genelde omuz hizasında veya kulak altı hizasında kısa kesimlerden yana! Bence marjinal bir görünüm istersen kısa saç kesimi modellerini deneyebilirsin!

Kıvırcık saçlar nasıl şekillendirilmeli?

Kıvırcık Saç İçin Modeller ve Yeni Trendler

Kıvırcık saçlar genellikle diğer saç tiplerine göre daha fazla kabarmaya veya elektriklenmeye eğilimli oluyor. Kabarma ve elektriklenme, kıvırcık saçların neme ihtiyaç duymasından kaynaklanır. İhtiyacı olan nemi almayan saçlar kurur, kabarır, elektriklenir ve bu saçları şekillendirmek fazlasıyla zorlaşır.

Tüm bu sebeplerden kıvırcık saçlar daha fazla bakıma ihtiyaç duyar. Saçların için en uygun şampuanı seçmeli, doğal yağlarla saçlarını sürekli beslemelisin. Saç kremlerini asla ihmal etmemelisin. Banyo sonrasında saçlarını şekillendirmek için boy ve uçlarına saç kremi ya da şekillendirici bakım kremi sürerek buklelerini şekillendirebilirsin.

Hemen ardından saçlarını difüzör yardımıyla baş aşağı kuruttuğunda muhteşem bukleler seninle olur! Difüzör saç kurutma makinesinin bolca delikli olan, kimilerine göre aşırı gereksiz parçasına deniyor. Bu parçayı ve bunu kullanmayı sadece kıvırcıklar biliyor. Bir dipnot da ekleyeyim: Dalgalı saç modellerini de bu şekilde yapabilirsin.

Kısa kesim kıvırcık saç modelleri nasıl şekillendirilmeli?

Kıvırcık Saç İçin Modeller ve Yeni Trendler

Kadın kıvırcık saç modelleri arasında en çok tercih edilen model kısa kesim kıvırcık saçlar. Bu saçlar da yukarıda anlattığım gibi şekillendirilebilir veya coanda etkisine sahip Dyson Airwrap saç şekillendirici ile aşırı ısı kullanmadan muhteşem bukleler yapılabilir. Peki bukleleri serbest bırakmak dışında hangi model saçlar yapılabilir dersen aşağıda hem kısa hem uzun kıvırcık saç toplama yöntemlerini senin için sıraladım:

● Yarı topuz: Bu saç modeliyle saçlarını ısıyla şekillendirmene gerek yok. Buklelerini saç kremiyle belirginleştirdikten sonra saçlarının önlerinden aldığın kalın bir tutamı burgu yaparak arkaya doğru topla ve arkada sabitle. Bunun için tel tokalardan yardım alabilirsin.

● Pratik üçlü topuz: Kıvırcık saçların omuz hizasında ise saçlarını önce üç eşit parçaya ayır. Üç parçaya ayırdığın saçları yine burgu şeklinde kıvırarak arkada topla. Emin ol çok beğeneceksin!

Kıvırcık Saç İçin Modeller ve Yeni Trendler

● Burgu topuz: Ani çıkan toplantı veya davetler için muhteşem pratik bir model! Öncelikle saçının üst kısmını saç şekillendirici krem yardımıyla arkaya doğru topla ve atkuyruğu görünümü oluştur. Daha sonra altta kalan saçlarını da burgu şeklinde toplayarak atkuyruğu yaptığın kısmı içine doğru çevir. Kalan saçlarını da içinden geçirerek tel toka ile sabitle. İşte hazır!

● Bukleli topuz: Belirginleştirdiğin bukleleri içe doğru kıvırarak burgu şeklinde arkada toplayabilirsin. Hem kolay hem şık!

● Tepede yarım topuz: Trend saç modellerinden olan bu tarzda yapman gereken tek şey saçlarının bir kısmını tam tepe noktasında minik bir topuz yapmak. Geri kalan saçlarını ise buklelerini şekillendirerek doğal haline bırak. Nasıl cool göründüğüne inanamayacaksın!

Kıvırcık kahküllü saç yeni trend!

Kıvırcık Saç İçin Modeller ve Yeni Trendler

Yeni çıkan kıvırcık kahküllü saçlar gönülleri fethetmeye devam ediyor. Kahküller buklelerden oluşuyor ve aşırı tatlı bir görünüm yaratıyor. Kıvırcık kahküller, alnı tamamen kapladığından büyük yüzlü kişilere, alnı uzun olanlara veya uzun yüzlü kişilere daha fazla yakışıyor. Ayrıca kıvırcık kahküller yüzü daha dengeli gösteriyor. Yuvarlak ve üçgen yüzlü kişiler uzun perçem şeklinde olan kıvırcık kahkülleri tercih edebilirler. Asimetrik kahküller de yuvarlak yüz hatlarını daha köşeli gösterebilir. Kıvırcık kahküllerini şekillendirmek için ince uçlu saç maşası kullanabilir veya bir saç kremi ile tek tek buklelerini birbirinden ayırarak hacimli ve doğal bir görünüm kazandırabilirsin.

Evet, sana kıvırcık saç modelleriyle ilgili minik ve pratik ipuçları verdim. Peki senin saçların nasıl? Eğer kıvırcık saçlı isen hangi kesimi ve nasıl şekillendirmeyi tercih ediyorsun? Hadi anlat, birlikte deneyelim!

Kıvırcık Saç İçin Modeller ve Yeni Trendler
21
6
Görüşünü yaz

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

216
 • OjeliKadın
  Kıvırcık uzun saça bayılıyorum 🌺
 • Zehirlisarmaşıkk
  Güzel ve detaylı bir paylaşım teşekkürler :)
 • Mutsuzkiz000
  En sondaki benim cok kivircik degil
 • kediliçek
  Kolay gelsin kıvırcık saçlılar. : ) Düz saçlı olarak acınızı anlayamıyorum maalesef. Şaka bir yana güzel bir bence olmuş ellerine sağlık. 🌺
 • FENOwoMEN__
  Saçım düz ama kıvırcık olsun isterdim
 • Gizemliiiiiiimk
  Duzlestirici dene 😌
 • Genel olarak neredeyse hepsini yapıyorum. Diğer bilgiler için teşekkürler 🥳
 • splıtt_1
  Neysekı sacım duz
 • Güzelmiş, beğendim 👍
 • alavia
  kıvırcık saç çok havalıya
 • Alarasmin
  Benim böyle bir derdim yok düz saçı seviyorum
 • Kıvırcık saci şekillendirip uzun süre öyle kullanabilmek için bissuru tane ürün kullanmak gerekiyor. Üff yordu beni bu saç yaa😔
 • Gizli Üye
  Kıvırcık saci şekillendirip uzun süre öyle kullanabilmek için bissuru tane ürün kullanmak gerekiyor. Üff yordu beni bu saç yaa😔
 • Sunshinegibi
  Saçlarım dökülüyor kb
 • Sema3333
  Kıvırcık saçlılara her zaman imrenmisjm
 • Gizli Üye
  Benim saçlarım en sondaki gibi kıvırcık ve kahküllü ama saçlarım çok yıprandı açma işlemi yapıldıktan sonra şu an kıvırcıklığı gitti dalgalı kuru yapısız oldu. ne yapsam eskisi gibi kıvırcık olur?
 • pcnnnn
  Bu saçla uğraşılmaz
 • Gizli Üye
  Ellerine sağlıık❤️👍🏻
 • Deniz27284
  Keşke benim saçlarım da kıvırcık olsaydı düz yerine
 • Sanenebeee
  Kıvırcık saçlılar düz ister düz saçlılar kıvırcık bune 😂😂
 • DenizdenbirDeniz
  Cidden çok istiyorum. Birde kivircik saçlılar düz saç istiyor ya
 • ömerinizzz35_
  Eeeee
 • Zb1912
  Guzel sac modeli kivircik saça yakisiyor
 • Sadiaksoy
  kızlar okumalı
 • MahmutUcar
  Saçlarım kıvırcık. O kadar zor ki bakmak.
 • HerhangiBireyy
  erkeğim ama ilgileniyormuş gibi yapayım yine de
 • Geralgine
  Kimse yorum yapmamış kıyamam ❤️
YÜKLENİYOR...