SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dyson

Kıvırcık Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler!


Bir "içi beni yakar, dışı seni" vakasıyla daha huzurlarınızdayım! Konumuz; kıvırcık saça nasıl şekil verilir?

Kıvırcık Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler!

İstisnalar var aralarında ama tanıdığım kıvırcıkların çoğu saçlarıyla uğraşmaktan bezmiş durumdalar. Biz düz saçlıların özendiği, yataktan kalktığı gibi dışarı çıkabilme lüksü, kıvırcıkları her zaman mutlu eden bir durum değil. Onlar da saçlarını salmak, canları istediğinde de şıp diye toplayıvermek, kolayca değişik bir şeyler yapabilmek istiyorlar.

Kıvırcık Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler!

Evet, kabul etmeliyiz ki kıvırcık saç şekillendirme epey zaman alan, meşakkatli bir iş. Yıkaması, kurutması, çok lazım değil ama, taraması hepsi ayrı dert. Saç telleri kalın ve birbirine dolanmış durumda olduğu için ıslakken taramak gerekiyor mesela. Kuruduktan sonra kıvırcık saçları şekillendirici bir ürün kullanmadan tarayabilmek pek de mümkün değil. Tabii kıvırcık saçlarla uğraşmanın zorluğu biraz da buklelerin yoğunluğuna ve saçın uzunluğuna bağlı. Saç ne kadar uzunsa kıvırcık yoğunluğu o kadar azalıyor. Başka bir deyişle, ne kadar kısa o kadar kabarık. Fakat kolay kolay uzamıyor da kıvırcık saçlar. Daha doğrusu uzuyor ama uzadıkça kıvrıldığı için istenen boya gelmesi epey vakit alıyor. Sanırım saçlarını bir kez uzatmış olan kıvırcık biri, bir daha kısaltmayı göze alamaz.

Kıvırcık saçla uğraşmak zor!

Kıvırcık Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler!

Hem kıvırcık hem kısa saçla uğraşmak daha da zor! Ama hiçbiri imkansız değil tabii. Kozmetik sektöründeki ve teknolojideki gelişmelerin de sayesinde her saça uygun ürün ve alet bulmak mümkün.

Sevgili kıvırcık saçlılar, sık sık saçlarınızı düzleştirerek kullanmayı tercih ettiğinizi biliyorum. Bunun için de klasik fön makinelerini ya da saç düzleştiricileri kullanıyorsunuz. Fakat her ikisi de yüksek ısı veren aletler ve saçların çok fazla yüksek ısıya maruz kalması iyi bir şey değil. Saçlar nemini kaybeder, kırılır, koparak dökülür ve zaman içinde kırpık kırpık bir görünüm alır. Bu sadece kıvırcık değil, bütün saç tipleri için geçerli bir tehdit. Bir süredir saç kurutma makinesini kullandığım Dyson, aşırı ısı kullanmadan saçları şekillendiren ürünlere sahip. Dyson ürünlerinde kullanılan teknoloji, Coanda etkisinden yararlanılarak geliştirilmiş. Peki, kısa kıvırcık saça nasıl şekil verilir diye düşünüyorsanız endişe etmeyin! Dyson'ın farklı büyüklük ve şekillerdeki başlıkları, kısa saçlarda bile rahatlıkla kullanılabiliyor.

Kıvırcık Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler!

Kıvırcık saç şekillendirici ürünler arasında saç kremlerinin de önemli bir yeri var. Bunlar duşta, şampuan sonrası kullanılan ve durulanan saç kremleri ya da kuru/nemli saçlara uygulanan ve durulama istemeyen saç kremleri olabilir. Her ne şekilde olursa olsun, saç tellerini nemlendirmesi açısından faydalı ürünler bunlar. Saçları yumuşatarak kolay şekil almalarını sağlarlar. Aynı zamanda ısı kullanılan işlemlerin saça vereceği zararı da azaltırlar.

Saç bakım yağları, özellikle kuru saçlar için hayat kurtarıcı olabilir. Banyodan sonra, saçlar henüz ıslakken uygulandığında o sımsıkı kıvırcıklarınız şahane birer bukleye dönüşebilir. Bazı dönemler, uygulamadan sonra saç kurutma makinesi kullanmayın, bırakın saçlarınız kendi halinde kurusun. Saç bakım yağları aynı zamanda saçlarınızın kaybettiği nemi de geri kazandırır.

Uzun kıvırcık saçlara sahip olanların işi daha kolay!

Kıvırcık Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler!

Uzun ve kıvırcık saçlara sahipseniz, saç bakımı zor olsa da saçlara şekil vermek, kısa kıvırcıklara nazaran daha kolaydır. Yarım topuz yapabilirsiniz mesela. Yanlardan da 1-2 tutam dışarıda bırakınca çok havalı duruyor. Ben bir de tepeden renkli kumaş bantlarla toplanmış kıvırcıkları çok seviyorum. Çok doğal ve samimi bir hava veriyor. Aklıma gelmişken; ister kıvırcık ister düz olsun, saç sağlığı için düzenli olarak saçların ucundan bir miktar kestirmek gerçekten gerekli.

Benim saçlarım düz ve kıvırcık saçlara gerçekten özeniyorum. Burada size anlattıklarım tamamen gözlemlerime ve "eğer saçlarım kıvırcık olsaydı neler yapardım" hayallerime dayanıyor. Sizin tecrübeleriniz benim gözlemlerimden çok daha değerli elbette. Sizce kıvırcık saç uzunken mi yoksa kısayken mi daha kullanışlı? Kıvırcık saçlar nasıl kesilmeli? Siz saçlarınıza şekil vermek için neler yapıyorsunuz? Deneyimlerinizi, kullandığınız ürün ve yöntemleri bizimle paylaşırsanız eminim pek çok kişi için de faydalı olacaktır.

Kıvırcık Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler!
11
9
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Geyiiiiik
  Offf, bütün gece rüyamda saçlarım kıvırcık ve bomba gibiydi, parlamış mısır yani, öyle uğraşıyorum uğraşıyorum... Ve o saçlar la baş edemeden uyandim
  Görüş hala geçerli mi?
 • Saç bakım yağları, özellikle kisin candir hindistan c yagi favorim
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • MERTT_9
  Kivircik sacli kizlarin cidden isleri zor gorunuyor
  Görüş hala geçerli mi?
 • Manzukic16
  Kaliteli bir saç düzleştiricisi ile bu iş tamam
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

97
 • Bakımı zordur, ama çok güzel görünüyor 🌺
 • Because_Me
  Görüntüsü hoş ama bakımı zor
 • AynrNew
  Kıvırcık saç zor saç ama görüntüsü güzel
 • gokcemdere33
  Teşekkürler
 • Mervvvee
  Allah'tan kivircik değilim.. 🙄
 • Saç köpüğü
 • Bazen saclarım keşke kıvırcık olsa diyorum
 • Gizli Üye
  Neyseki pis kıvırcık saçım yok
 • Öyle bir sorunum yok şükür.
 • Gebzelii41
  Çok itici geliyor bana kıvırcık saç
 • Gizli Üye
  Kıvırcık saçlı insanların işi gerçekten zor
 • Birak kıvırcık kal. Kıvırcık kızlar çok tatlı;)
 • cevher67
  Isin zor
 • zupperzonick
  Zor Allah kolaylık versin
 • Strapon_Serdar
  Bilgilendirici olmus
 • uye7493937
  Saçların düz olması iyi
YÜKLENİYOR...