SAÇ ŞEKİLLENDİRME

Dyson

Kısa Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler Rehberi!

Saç, bizler için en hassas, en önemli konulardan biri. Nasıl olmasın ki? Yeni bir model, farklı bir kesim, ufak bir dokunuş bile tamamen değiştiriyor insanı. Ben yıllar boyu uzun saçla yaşadım, zaten öyle seviyordum. Birkaç sene önce kuaförüm, bir değişiklik yapmamı önerdi. Kütten biraz uzun bir model yaptı bana. Aman Allah'ım! Bayıldım! Gören herkesin tepkisi "Senin saçın buymuş" oldu. İşte, kısa saç böyle bir şey! İnsanı aşırı değiştiriyor, bence çoğu kişiye de yakışıyor.

Kısa Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler Rehberi!

Açıkçası ben kısa saçın çok modern ve pratik olduğunu düşünüyorum. Fazla çaba harcamadan, bakımlı ve şekilli saçlar elde etmek çok kolay. Birçok kişi, kısa saçı şekillendirme konusunda sıkıntı çekeceğini düşündüğü için saçlarını kestirmeye çekiniyor. Oysa ki biz, saçlarını kısa kullanmaya alışmış kişiler, öyle düşünmüyoruz. İşte kararsız kalanlara, saçlarını kısa sevenlere, kısa saç şekillendirme için pratik öneriler:

Ufak bir rutinle her an hazır ol

Kısa Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler Rehberi!

Saçlarının kolay şekil alması ve bakımlı görünmesi için biraz krem, biraz yağ kullanırsan hayatın kolaylaşır. Aslında uzun, kısa bütün saçlar bakım ister, ama kısa saça şekil vermek doğru ürünlerle çok daha kolay.

● İlk olarak saç kremi kullanımına dikkat etmelisin. Kremi saçlarının sadece uç kısmına sür. Böylece dip bölgeleri hacimli, uçlar ise yumuşak ve şekilli olur. Eğer dipten itibaren yaparsan saçın çok ağırlaşır ve söner.

● Duştan sonra, az miktarda bakım yağını saçlarının uçlarına parmaklarınla hafif hafif dağıt. Bu sayede saçların kuruyunca ışıltılı bir parlaklık elde edebilirsin.

● Kısa saçlı kadınların en yakın arkadaşlarından biri, saç köpükleri olmalı. Hem hacim veriyor, hem de kabaran saçları doğal bir şekilde sakinleştiriyor. Duştan sonra, ıslak saçına uygulayacağın yumuşak dokulu, kaliteli bir saç köpüğü, seni çok mutlu edecek, emin ol.

Saç şekillendirici aparatlar her zaman yanımızda

Kısa Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler Rehberi!

Saçlar kısayken saç şekillendirici kullanmanın zor olduğuna dair bir yanılgı var. Eğer saçlar kütten kısaysa, evet biraz zor olabilir. Ama onun dışında kullanımları gayet rahat.

● En pratik kısa saç şekillendirme yollardan biri, vigo! Özellikle de dalgalı kısa saç modelleri sevenler için. Çok da basit. Saçlarını uçlardan itibaren havalandırarak vigo yardımıyla kurut. Dairesel hareketler yaparak saçını hareketlendir. Böylece hafif ve doğal dalgalarınla günün keyfini çıkarabilirsin.

● Eğer saçını diplerden dalgalı, kıvır kıvır, hatta bonus tarzında istiyorsan, bigudi kullanabilirsin. Nemliyken güzelce sardığın saçlarını kurutma makinesiyle hafifçe kurut, mümkünse bir gece beklet. Bigudilerini açtıktan sonra, ellerinle saçlarını karıştır, havalandır. Şahane olacak.

● Saçların kısa da olsa düzleştirici ve maşa kullanabilirsin. Dikkat etmen gereken, aşırı ısı kullanmadan saçlarına şekil vermek. Bu hem saçlarını, hem de kullanım sırasında tenini yakmamak için önemli bir konu. Ben sık sık maşa yapıyorum saçlarıma. Bir süredir Dyson Airwrap kullanıyorum. Coanda etkisi sayesinde beni, kısacık saçımı maşaya sarma derdinden kurtarıyor. Hava akımını kullanarak, saçı kendine çekiyor!

Eller boş durmasın

Kısa Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler Rehberi!

Öyle büyük topuzlar, uzun at kuyrukları yapamıyoruz diye ellerimiz boş durmasın. Kısa saçları şekillendirmek için onlara ihtiyacımız var.

● Saçları yarım toplamak son dönemde çok moda. Ben de çok severek kullanıyorum. Çünkü çok rahat! Şekil mi almadı? Denizden mi çıktın? Acele işin mi var? Saçlarını hafif dağınık bir topuzla, çok sıkmadan topla gitsin!

● Eğer saçlarında bir türlü şekil almayan tutamlar, olmadık yerlerden kabarmalar varsa, örgü imdadına yetişir. Normal zamanda da yapabilirsin tabii ki. Şöyle hafif salık, gevşek tarzda örgü modelleri kendini kısa saçta çok güzel belli ediyor.

● Saçlarım çok uçuşmasın, yüzüm, gözüm biraz ortaya çıksın diyorsan, kısa saçlarını arkaya yatırarak kullanabilirsin. İhtiyacın olan, saç spreyi ve çalışkan eller. Ben bu modeli daha çok kabarık tarzda seviyorum. Bunun için bir yandan spreyi saçıma azar azar sıkarken bir yandan elimle saçlarımı geriye doğru yatıyorum. İstersen daha çok sprey ve tarak yardımıyla saçlarını tamamen yapıştırabilirsin.

Hayat kurtarır: Saç aksesuarları

Kısa Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler Rehberi!

Buraya kadar kısa saçlara nasıl şekil verilir ona baktık. Biraz da, bir türlü şekil veremiyorsak ne yapmalıyız, onu konuşalım. Oluyor yani bazen, ne yaparsak istediğimiz şekle sokamıyoruz saçlarımızı, sinir oluyoruz. Böyle zamanlar için en güzeli saç aksesuarları bence. Çok tatlı, çok sevimli bandanalar, eşarplar var. Kıyafetine ve zevkine uygun olanlarla, hem şık hem de alternatif bir görünüm elde edebilirsin.

Kısa Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler Rehberi!

Saçlarımın bakımlı ve düzgün olması benim için çok önemli. Günüme, enerjime çok büyük etkisi var. Saçlarım güzelse kendimi çok daha iyi hissediyorum. Bunun için de işime yarar aparatlar ve birkaç küçük dokunuş yeterli oluyor. Bu sayede çok zaman harcamadan, çok seveceğim modeller yapabiliyorum.

Peki, sen saçlarını kısa kestirmeye cesaret edebilenlerden misin? Kestiremiyorsan sebebini, kısacık saçlara sahipsen şekillendirme ve bakım önerilerini bizlerle paylaşır mısın?

Kısa Saç Şekillendirme İçin Pratik Öneriler Rehberi!
8
4
Görüşünü yaz

En İyi Erkek Görüşleri

 • Gizli Üye
  İnsanlar, kısa saçları şekillendirirken daha çok zorlanıyor. Hatta bu yüzden psikolojisi bozulan insanlar dahi var, çok teşekkürler!
  Görüş hala geçerli mi?
 • Akıcı bir üslupla yazmışsın ellerine sağlık
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Kız Görüşleri

 • Kısa saçı seviyorum ama cesaret edemiyorum kıvırcık saçım var kısalınca kabarıyor bonus oluyorm. çok isterdim düz saçlarım olmasın
  Görüş hala geçerli mi?
 • Kısa saçı en son 2017 yılında kullandım, yeniden kestirmeyi düşünürsem göz atayım. :p
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

62
 • Yaaa kısa saçı da özlüyorum 😔
 • mutsuzlukabidesiben
  Kısa saç yakışmıyor bide kesmeye kıyamıyorum yinede çok güzeller
 • Wiilmaaa
  En güzeli kısa saç 🌷🌺
 • Kısa sac muhteşem bir şey, cabuk şekil alıyor
 • aslımylmz_
  Çok sevdim
 • canimistiyr
  Ay Rihanna çok tatlı
 • 3 numara yap hic öyle bir derdin kalmaz :)
 • Güzel öneriler ✂️
YÜKLENİYOR...