Saç Modellerinde Sonbahar Dokunuşları: Sezonun En Şık ve Pratik Okul Saç Stilleri

arkeologcu

Selam KScanlar,

Sonbahar geldi ve okula dönüş sezonu başladı. Tarzımızı okula uydurmak için önce saçımızdan değişiklik yapabiliriz. Saçım kötü olduğu gün dışarı çıkmak istemezdim, bu yüzden detaylı bir saç modelleri ve toka önerileri sunan bir bence hazırladım. Saçımızın güzel olması öz güveni de etkiliyor.

Bir star gibi okula dönüş yapıyoruz! 💅🏻
Bir star gibi okula dönüş yapıyoruz! 💅🏻

Hem pratik hem de şık saç modelleriyle okula bomba gibi giriş yapmaya hazır mısın? 🍂

Sonbaharın renklerini saçlara taşıyalım! 🍁

2023 sonbahar saç renkleri
2023 sonbahar saç renkleri

Sonbahar denince akıllara sararan dökülen yapraklar ve kahverenginin farklı tonlarını görebileceğimiz doğa manzaraları geliyor. Peki, saçlarda sonbahar ışıltısını nasıl yansıtılabilir? Tabii ki saç rengi değişikliği yaparak tarzını okula ve sonbahara hazırlayabilirsin.

Sonbahar saç renkleri denince akıllara ilk olarak tabii ki kahve ve kızıl tonları geliyor. Ancak bu yıl Barbie etkisiyle platin sarısı renkleri de sonbahar saç trendleri arasında görüyoruz. İşte 2023 yılının sonbahar saç renkleri:

  • Kahve tonları
  • Kızıl tonları
  • Bal rengi ve karamel tonları
  • Röfle, ombre ve sombre
  • Platin sarı

Saçlarını boyattıktan sonra rengin canlılığını korumak için belirli bir saç rutini oluşturman gerekiyor. Saç boyaları, renk açtırma işlemleri saçları yıpratabileceği için saç bakım maskeleri, serumlar ve saç kremleri kullanabilirsin.

Pratik saç modelleriyle 5 dakikada kuaförden çıkmış gibi olalım. 🧚

Pratik saç modelleri
Pratik saç modelleri

Okula geç kalmadan harika bir saç modeli yapmak mümkün mü? Elbette! Bazı pratik saç modelleriyle kısa sürede özenle hazırlanmış saç modelleri yapabilirsin. Benim ve arkadaşlarımın kullandığı ben pratik saç modeli akşamdan saçları örmek ve sabaha doğal dalgalar elde etmek oluyor. Akşamdan ördüğüm saçlarımın tepesine küçük bir topuz yaparak pratik ve şık bir saç modelini kısa sürede elde ediyorum.

Şık ve spor bir tarz için at kuyruğu topladığın saçlarının ucunu örerek modern bir tarz oluşturabilirsin. Saç modellerinin uzun süre bozulmaması için tabii ki saç spreyleri, köpükler ve jöle gibi saç şekillendirici ürünleri kullanmanı tavsiye ederim.

Bu gönderiyi Instagram'da görüntüleyin

Birbirinden şık tokalar ile saçlarımızın güzelliğini bir adım öne! 👑

saç aksesuarları
saç aksesuarları

Tarzını bir adım öne çıkarmanın en iyi yolu aksesuar kullanmak oluyor. Aksesuar denince ilk olarak aklına takılar, çantalar gelmesin. Tokalar, klipsler ve taçlar tarzını olduğundan daha şık gösterecek saç aksesuarlarından.

Son zamanlarda popüler olan çiçekli mandal tokaları kullanarak yarım ve tam topuzlar yaparak spor ve şık saç stilleri oluşturabilirsin. Bunun dışında toprak tonlarındaki ve kumaş kaplamalı taçları maşalı veya fönlü saçlarında kullanarak pratik saç modelleri yapabilirsin. Hem saçlarının yüzüne gelmesini önleyebilir hem de giysilerinle uyumlu renkteki taçlarla tarzının bir halde görünmesini sağlayabilirsin. Geldik benim en sevdiğim klips tokalara. Klipsli tokaları hem toplu saçlarla hem de salık saçlarla kullanabilirsin. Tarzına şık bir hava katan klipsli tokaları özellikle old money kombinlerin için kullanabilirsin.

Sonbaharda tarzınla saçlarında şıklık yaratmak için önerilerimi inceleyebilirsin. Sen okula giderken en çok hangi saç modelini yapıyorsun? Sonbahara en çok yakıştırdığın saç rengi hangisi?

Saç Modellerinde Sonbahar Dokunuşları: Sezonun En Şık ve Pratik Okul Saç Stilleri
16 Cevap