KENDİ YOLUMUZDA BİZ HAZIRIZ

Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuanlar!

Minirea

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin saç bakımı konusunda en temel problemleri arasında. Saçın uzunluğu, hacmi, ince ya da kalın telli olması bu konuda pek de fark etmiyor. Boyalı ya da boyasız her tür saç tipine sahip olan kişiler, gün gelip bu büyük dertten mustarip olabilir. Üstelik bu durum sadece görsel kaygılarla da açıklanamayacak kadar önemli. Gün geçtikçe daha hızlı dökülen saçlar; vücudun sağlık mekanizmasının verdiği bir tür alarm yerine de geçmeli.

Eğer saçlarınız dökülüyorsa kan değerleri ya da hormonlar yönünden her şeyin yolunda olduğundan öncelikle emin olmanızda fayda var. Sonrasında neyse ki saçların dökülmesini engelleyen şampuanlar gibi önemli bir kozunuz mevcut! Giderek seyrelen saçlarınızdaki dökülmeyi başarılı bir şampuan seçimiyle en aza indirebilirsiniz. Hatta doğru şampuan seçimiyle saç dökülmenizi büyük ölçüde durdurabilirsiniz.

Üstelik, saç dökülmesini engelleyen şampuanların birçoğu, saçı eskisinden de parlak e bakımlı hale getirmeyi de başarıyor. Saç dökülmesine en iyi gelen şampuan seçeneklerini sizin için sıraladık.

1. Elidor Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan

Elidor Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan
Elidor Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan

Saç dökülmelerini önleyen şampuanlardan biri de Elidor Şampuan'dır. Hem kadınların hem de erkeklerin güvenerek tercih ettiği markalardan bir tanesidir. Her zaman yenilikçi olması ve her saç problemine uygun ürünler sağlaması daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

Elidor Soya Vitamin Kompleksi içeren özel formülü sayesinde, koparak dökülmeleri 10 kata kadar azaltmaktadır. Aynı zamanda saçları dipten uca besleyerek, güçlü ve sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. New York'lu Dermatolog Dr. Francesca Fusco ile birlikte geliştirilmiş olup, sağların canlı görünmesine ve koparak dökülmelerin önlenmesine yardımcı olmaktadır.

2. Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Nemlendirici Şampuan

Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şampuan
Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuanlardan biri Bioblas Şampuan'dır. Bu marka hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ürünün arkasında, saç dökülmelerine karşı dermokozmetik alanında uzun yıllardan gelen bir tecrübe var.

Bioblas saçı besleyen ve koruyan yoğun nemlendirici bir formüle sahiptir. Formülünde probiyotik ve panthenol gibi maddeler bulunuyor. Bu maddeler saçın doğal florasını koruyan maddeler olarak biliniyor.

Vitamin ve mineraller ise saçın yeniden yapılandırılmasına yardımcı oluyor. Ürünün paraben, fitalat, SLES ve sülfat içermemesi ise saç ve vücut sağlığına dair büyük öneme sahip. En hassas saç derilerinde bile; bu ürün güvenle kullanılabiliyor.

3. Vichy Dercos Energising Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Vichy Dercos Energising Saç Dökülmesine Karşı Şampuan
Vichy Dercos Energising Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesine iyi gelen şampuanlar arasında Vichy; kayda değer bir seçenek olarak göz önünde. Kadınlar bu ürünü daha çok tercih ediyor olsa da sağlıklı ve parlak saçlar erkeklerin de hakkı. Saç dökülmesine karşı etkisi klinik olarak kanıtlanan şampuanın formülünde; B5 ve B6 vitaminleri var.

Bu şampuan daha çok saç köklerinin erkenden zayıflamasının önüne geçmeyi hedefliyor. Bu sayede de henüz sorunun başında saçlarınızdaki dökülmenin önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Saçlarınızdaki dökülmelerin azaldığını gördükçe keyfinizin iyice yerine gelmesi de kaçınılmaz bir sonuç. Böylece kırılan, kopan ya da tarakla birlikte saçınızdan ayrılan saç tellerine elveda diyebilirsiniz. Ayrıca parlak ve canlı saçlar da cabası!

4. Babe Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Babe Saç Dökülmesine Karşı Şampuan
Babe Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Özellikle mevsim geçişlerinde saç dökülmesini önleyen şampuan markaları büyük rağbet görüyor. Babe markası da bakım serumuyla tamamlanabilen şampuan setleriyle kesinlikle bu markalardan biri.

Tüm saç tiplerine uygun olan Babe Saç Dökülmesine Karşı Şampuan; saçı temizliyor, nemlendiriyor ve yeniden yapılandırıyor. Karma, yağlı ya da kuru saçlarınız için bu ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Saçların sadece dökülmesinin değil, koparak zarar görmesinin de önüne bu şampuanla geçmek mümkün. Özellikle uzun ve gür saçlar hayal ediyorsanız bu seçeneğe bir şans vermeniz gerek.

5. L'Occitane Aromakoloji Onarıcı Şampuan

LOccitane Aromakoloji Onarıcı Şampuan
L'Occitane Aromakoloji Onarıcı Şampuan

L'Occitane, saç dökülmesine karşı bitkisel şampuan arayanlar için onarıcı etki gösterir. Lavanta, tatlı portakal, sardunya ve melek otu bitkilerinin yağlarının onarıcı etkiye sahip olduğu biliniyor. Bu bağlamda L'occitane Aromakoloji Onarıcı Şampuan yapılan yatırımın hakkını veren güzide seçeneklerden biri.

Şampuanın yenilenen formülünde ayrıca siyah yulaf ve ayçiçeği yağı gibi doğadan gelen diğer şifa kaynakları da var. İçeriğinde aynı zamanda B5 vitamini bulunduran ürün saçları canlandırıyor. Bu sayede kendiniz için en sağlıklı ışıltıyı yakalamanıza da yardımcı oluyor. Böylece dökülen saçlarınızı kurtarırken eskisinden de iyi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

6. Radix Dökülme Karşıtı Şampuan

Radix Dökülme Karşıtı Şampuan
Radix Dökülme Karşıtı Şampuan

Dökülen saçlar için en iyi şampuan seçeneklerinden biri de Radix markasına ait. Özellikle de paraben, SLS ya da SLES içermeyen bir ürün arayışındaysanız Radix Dökülme Karşıtı Şampuan tam da size göre. Sağlığına uzun vadede yatırım yapmak isteyenlerin kimyasallardan da uzak durmalarında fayda var. Bu şekilde saçlar hem bakımdan hem de sağlıktan yana canlı bir görünüm sağlayabilir.

Ürün, saça parlaklık vermenin yanı sıra; formülünde yer alan güçlü içeriği ile zayıf saçların güçlenmesine de yardımcı oluyor. İncelen ve kırılan saçlar ise Radix ile yeniden hayat buluyor. Saçlarını yastıklardan ya da havlulardan toplamaktan bıkanlar için bu kesinlikle iyi bir haber.

7. Yves Rocher Dökülme Karşıtı Şampuan

Yves Rocher Dökülme Karşıtı Şampuan
Yves Rocher Dökülme Karşıtı Şampuan

Saç dökülmesini engelleyen şampuanlar arasında doğada çözünen formülüyle Yves Rocher de dikkate değer bir seçenek. Silikon içermeyen bu şampuan her şeyden önce saç diplerinin rahat nefes almasını sağlıyor. Bu da köklerde başlayan zayıflamanın önüne geçerek saç dökülmelerini en aza indiriyor. Dolayısıyla bu sorunları çözmenin adresini Yves Rocher olarak bir kenara not alınız. Formülünde bitkisel beyaz acı bakla tohumları içeren ürün tam olarak yüzde 98 oranında bitkisel bir içeriğe sahip.

8. La Roche Posay Kerium Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

La Roche Posay Kerium Saç Dökülmesine Karşı Şampuan
La Roche Posay Kerium Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesini durduran şampuanlardan bir diğeri de La Roche Posay olabilir. Saç hücrelerinizde mikro seviyede başlayan bakım; büyük resimde de saçlarınızın ışıl ışıl ve canlı görünüme sahip olmasını sağlıyor. Saç dökülmesine karşı şampuan formülü sadece saç dökülmelerinin önüne geçmekle kalmıyor.

Bu ürün saç telinde de yoğunluğun artmasını; dolayısıyla da kopmaların ve kırılmaların da en aza inmesini sağlayabilir. Hem kadınların hem de erkeklerin tercihleri arasında olan şampuanın içeriğinde B5 vitamini bulunuyor. Bu sayede şampuan saç hücrelerini besliyor ve hücresel enerji üretimini hızlandırıyor.

9. Toni&Guy Damage Repair Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan

Toni&Guy Damage Repair Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan
Toni&Guy Damage Repair Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan

Yıpranmış saçlar; en az stres ya da mevsimsel geçişler kadar dökülme sebebi olabiliyor. Dolayısıyla saç dökülmenizin nedeni ağır bir yıpranmaysa saç dökülmesini önlemek için şampuan arayışınızda Toni&Guy doğru bir tercih. Sık sık saçlarınıza ısıl işlem uyguluyor, fön ya da maşa yapıyorsanız sizin için profesyonel bakım da şart.

Yıpranmış saçlar için şampuan kullanımı krem ve bakım maskesi ile de desteklenebilir. Bu noktada maskeyi ihtiyaç duyulan sıklıkta yapmak yeterli oluyor. Fakat krem ve şampuanın birlikte kullanılması tavsiye ediliyor. Günün sonunda daha yumuşak ve parlak saçlar sizi bekliyor.

Bu ürünlerin yanı sıra Marka'nın saç şekillendirici olarak da birçok ürünü bulunmaktadır. Ürünleri ister set halinde isterseniz tekli olarak kullanabilirsiniz.

10. Kerastase Specifique Bain Prevention Dökülme Önleyici Şampuan

Kerastase Dökülme Önleyici Şampuan
Kerastase Dökülme Önleyici Şampuan

Saç dökülmesine karşı en etkili şampuan seçeneklerinden biri; Kerastase markasına ait. Dökülme önleyici şampuan; sağlıklı ve dengeli bir saç derisi oluşturmaya da yarıyor. Kerastase kullandıktan sonra saçlarınızın daha güçlü olmasının yanı sıra daha parlak ve pürüzsüz olmasını da bekleyebilirsiniz.

Ürün saç bakımının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Saçta eksilip saç kaybına neden olan proteinleri başta arginine olmak üzere yerine koyuyor. Daha iyi etki etmesi için şampuanı durulamadan önce birkaç dakika bekleyebilirsiniz.

Marka şampuan dışında maskeden boyaya geniş bir ürün yelpazesine sahip. Diğer ürünlerini de alışveriş listenize ekleyerek saç bakımında bütüncül bir yaklaşıma sahip olabilirsiniz.

11. L'oreal Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı Şampuan

Loreal Elseve Dökülme Karşıtı Şampuan
L'oreal Elseve Dökülme Karşıtı Şampuan

Arginine adlı aminoasitin saçın yeniden onarımında çok önemli role sahip olduğu tüm uzmanlar tarafından biliniyor. Loreal Elseve saç dökülmesini engelleyen şampuan ile saçın yeniden onarılmasını sağlıyor. Şampuan, Arginine aminoasidi ile saç yapısında eksilen hücreleri yeniden canlandırmaya çalışıyor.

Her saçın zaman zaman yıpranması ve onarıma ihtiyaç duyması doğal bir durumdur. Bunda her zaman çok spesifik etkilere gerek yok. İşte bu nedenle L'oreal Elseve bakımı kesinlikle tüm saçların hakkı. Ürün saç dökülmelerinde gözle görülür azalma sağlıyor. Fiyatı ve kolay ulaşılabilir olması ürünün en önemli özellikleri arasında yer alıyor.

12. Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan

Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan

Özellikle alerjik ve hassas bir cilde sahip olanlar için en az saç tipi ve yapısı kadar saç derisi de önemli. Burada aşırı hassasiyete neden olmayan ürünlerden biri de sabun ve alkali içermeyen yapısı ile Sebamed markasına ait.

Beyaz tenli olanların yaşadığı kızarıklıklar ve alerjik reaksiyonlar bu ürünün tercih edilmesi ile mazide kalabilir. Saç derisine yapılan nazik dokunuşlar kepek sorununa da dolaylı olarak iyi gelecektir. Saçın korunmasına, hacim ve güç kazanmasına yardımcı olan saç dökülmesine etkili şampuan formülünde iki özel bileşen içeriyor:

13. Otacı Dökülmeye Karşı Saç Bakım Şampuanı

Otacı Dökülmeye Karşı Saç Bakım Şampuanı
Otacı Dökülmeye Karşı Saç Bakım Şampuanı

Bitkisel ürün sevenlerin favorileri arasında yer alan Otacı; saç tellerini sıkılaştıran ve güçlendiren formülüyle karşınızda. Nemlendirici bakım sayesinde saç içerisindeki nem oranı arttıkça; kırılmalar da azalıyor. Şampuanın bileşiminde buğday proteini bulunması ise; saçın onarılmasında önemli avantaj sağlıyor.

Dökülme eğilimine sahip olan tüm saç tipleri için bu şampuanı tercih etmeniz mümkün. Saç bakım şampuanının canlandırıcı ve güçlendirici etkisi mevcut. Hayvanlar üzerinde bu ürünün test edilmemiş olması da markayı tercih etmek için başlı başına bir sebep.

Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuanlar!
7
5
Görüşünü yaz
7Kız Görüşü
5Erkek Görüşü

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

75
 • mekansahibişahmaran
  Emeğine sağlık benim favorim ise Farmasinin sarımsaklı şampuanı.
 • 3KANKİTOLAR
  Sebamed'in kepekli saçlara özelini kullanıyorum. Emeğine sağlık
 • darkleyl96
  Elidorun genellikle saç döktüğünü görmüştüm
 • Clutteredd
  Vichy kullanıyorum.
 • Mathhilda
  Yves kullandım tavsiye ederim
 • Mucize_34
  Harikasinn hemen birini alip deniyorummm
 • Barbieeekiz
  Hepsi çok iyi de bazıları aşırı pahalı ve ml az maalesef her zaman alınmaz oysa ki düzenli kullanılması gerekiyor etkisini göstermek için 😊
  Sevdim 1 Kişi
 • ozgur00000
  Elidor kahverengi mi denesem... 🤔 Sizce yağlı saça iyi gelir mi 🤔 bunu bilmiyorum da... 🙂
 • bugencyazar
  hepsi çok iyi şampuanlar
 • travellersolo
  Belki bunlar kadınlar için geçerlidir. ancak genetik erkek tipi dökülme varsa şampuana erkekler para harcamasın. şampuanla falan çözülmez. FDA nın onayladığı 2-3 ürün var. 1- Proscar. yan etkileri vardır. araştırmadan kullanılmamalı.2- minoxidil/procapil içeren topikaller.
 • Oktay_34
  Bunu ben de çok merak ediyorum hangi si
 • Gizli Üye
  Saç dökülmelerine karşı, en iyi favorim Elidor.
YÜKLENİYOR...