Ramazan simitçilerinin olayı ne, bağırışlarına sinir oluyor musunuz yoksa normal misiniz?

zpldz216
Siz de simitçilerin saatlerce bağırışlarına sinir oluyor musunuz? Bütün sene bağırmayan simitçiler ramazan geldi mi noluyosa böğüre böğüre gezmeye başlıyorlar. Abi anladık sabah herkes oruç anca akşam simit satabiliyosun da, bağırınca simit almıyor ki insanlar, simitçi görünce alıyorlar. Her gün aynı şey bir de etütteyim deneme çözüyorum, etüdün dibinden böğüre böğüre geçiyor, aynı yerlerde aralıksız yirmi dakika bağırır mı bir insan ya? Tenha yerlere gidiyorlar bas bas bağırıyorlar. Herkes köşesine çekilmiş zaten kim gelip simit alacak, git çarşıda sat orada böğür. Hastası olan oluyor, uyuyan oluyor, çalışan oluyor, nasıl bir saygısızlık bu? Çıkıp adamla kavga edesim geliyor yeminle.
Hiç tahammül edemem.
Farkında bile olmam.
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Ramazan simitçilerinin olayı ne, bağırışlarına sinir oluyor musunuz yoksa normal misiniz?