İslam'ın bir Pagan dini olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

MrsStarkS
Hacer-ül esved'e, kabe'ye ve peygamber sakalına tapmak bu hali örnekleyen en basit bir kaç örnektir. bu davranışların paganların kendi tanrılarına tapınma biçimlerinden hiç bir farkı bulunmamaktadır.

1. kabe'de tapinma: islamdan once de paganlarin ibadet ettikleri yerdi burasi. 360 put oldugu soyleniyor.
2. siyah taşın yüceltilmesi: 360 put atilmistir fakat bu siyah tas muhafaza edilmistir. muslumanlar tipki bir zamanlar paganlarin optugu gibi o siyah tasi operler.
3. gunde bes vakit namaz: bu da paganlar tarafindan ifa edilmekteymis.
4. muharrem'in 10. gunubde oruc.
5. safa ve merve tepeleri arasinda 7 kez gidip gelmek.
6. hac'da ihram gerekliligi.
7. kabe etrafinda 7 kez donmek.
8. hilal ay sembolü.

Biliyordum
Bilmiyordum
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
İslam'ın bir Pagan dini olması hakkında ne düşünüyorsunuz?