Merkez Bankası faizi yüzde 13'e indirdi, Dolar 18 TL'yi geçti! Sizce ne yapılmak isteniyor?

Eʟᴘʀᴏғᴇꜱꜱꜱᴏʀ
Merkez Bankası faizi yüzde 13e indirdi, Dolar 18 TLyi geçti! Sizce ne yapılmak isteniyor?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Ağustos ayı politika faizini yüzde 13'e düşürdü. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın, faiz oranını yüzde 13'e indirmesi sonrası dolar 18 lirayı geçti. Doların ve enflasyonun artacağının bilinmesine rağmen neden faiz indiriminin devam ettiği ise sosyal medyada günün konusu oldu.

https://www.gazeteduvar.com.tr/merkez-bankasi-kararindan-sonra-doviz-firladi-haber-1577911

Merkez Bankası faizi yüzde 13'e indirdi, Dolar 18 TL'yi geçti! Sizce ne yapılmak isteniyor?