Hersey çok pahalı çoook kafayı yiyecem? Neden bu kadar pahalı hiçbir şeyin ucuz olduğunu görmedim?

Gizli Üye
Ya hersey aşırı çok pahalı meyve sebze vs mutfak için gerekli olandan tut giyim ayakkabıdan tut temel ihtiyaçlar asırı pahalı. Her gecen gün daha da fakir hissediyorum kendimi. 4 bin maas alıyorum ama yetmiyor ya herseyin hesabını yapıyorum. Bi ayakkabı lazım spor ayakkabı en ucuzu 400-500 lira yahu. Doviz yuzunden hersey yuksek. Biz ne zaman rahat gecim sıkıntısı olmadan yaşayacağız? Maaşımızda enflasyona göre artta keske pardon genel gider ihtiyaclara yapılan zamlar kadar arttıs olsa maasa keske? Sıkıldım bu hayat pahalılığından hiçbir sey alamıyorum yetmiyor ya. Siz ne düşünüyorsunuz? LüKS harcamam bile yok. O paraya ne yeter ki?
Hersey çok pahalı çoook kafayı yiyecem? Neden bu kadar pahalı hiçbir şeyin ucuz olduğunu görmedim?