Bir Hayatta Kaç Kumbara Vardır?

Hepimizin çocukken karşılaştığı ailemiz tarafından para biriktirme alışkanlığı kazandırmak için bizlere aldıkları o küçük kutuya verilen isimdir.

Bir Hayatta Kaç Kumbara Vardır?

Çocukluktan bizlere kazandırılmaya çalışılan bu alışkanlık aslında çok önemli bir durumdur.
Bir insanı Para biriktirme ve tasarruflu olma konusunda eğitmesi ve gerçekten bir disiplin ile uzun süreler boyunca bu şekilde birikim yapmasına olanak tanır.

Bir Hayatta Kaç Kumbara Vardır?

Hatta yıllarca kumbarasına birikim yapmış insanlar bile var. Yurt dışında özellikle bu şekilde birikimlerini hızlı bir şekilde sayan ve bütün hale getiren otomatlar bile mevcut.
Hatta sosyal medyada bu konuyla ilgili ciddi seviyede içerikler üreten insanlar bile var.

Size hayatın en büyük derslerinden biri olduğunu söylesem bir çoğumuz basit bozuk para biriktirmek için olan bu kutunun ne kadar büyük bir derse dönüştüğünü hayal bile edemez belki.

Evet kumbarada bozuk paralar biriktirilir bazen kağıt parada atılır ama sadece para mı biriktirilir ya da kumbara sadece bir şekle bürünmüş kutu mudur?

Bir kumbarada sadece para biriktirilmez bilgi ve tecrübeler de biriktirilir. Bir kumbara bazen insan bazen nesne de olabilir.

Hayatımızın her anında edindiğimiz tecrübeler, edindiğimiz bilgiler birer birikimdir.

Sınava çalışan bir öğrenci sınav esnasında kullanacağı bilgileri aylarca günlerce ufak ufak kumbarasında biriktirir.
Bir kitabın Kendisi de kumbaradır. Onu okuyan insan da zamanla kitaptaki bilgileri kendi tecrübelerine katarak bir kumbaraya dönüşür.
Hatta Burada Kızlar Soruyor da Bulunan benceler bile kumbaradır bilgileri ve tecrübeleri barındırır.
İnsan hayatı ne kadar çok kumbaralar ile dolu.

Çocuklar İçin birer oyun hevesi olan o kumbara hayatın kendisini içinde barındıran kocaman bir hikayeye dönüşüyor zamanla.

Bir Hayatta Kaç Kumbara Vardır?
Cevapla