Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!

Pl060606

Kripto para ilk yatırımcılarına yüksek kazançlar sağladığı için, gireni zengin ediyor, düşüncesiyle yatırımcıları piyasaya çekiyor. Ancak kripto yatırımı oldukça riskli bir yatırımdır. 2017’de yaklaşık 20.000$’a yükseldikten sonra, Bitcoin’in fiyatı tek bir gecede düştü ve değerinin üçte birini kaybetti. 2018’de 3.122$’a kadar düşünce toplam kripto para piyasa değerinden milyarlarca dolar silindi. Kripto yatırımı yüksek getiri sağlasa da, bir anda büyük kayıplara neden olabilir. Bu nedenle kaybetmeyi göze alacağınız kadar para ile yatırım yapmalısınız. “Sisteme yeni gireceklerin hayal kırıklığı yaşamaması için dikkat etmesi gereken konular nelerdir?” Sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Sistemin nasıl işlediğini öğrenin.

Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!

Yatırım söz konusu olduğunda, bildiğiniz ve anladığınız yatırım araçlarına yatırım yapmak çok önemlidir. Teknoloji ve kripto paralar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz oldukça riskli bir yatırımdır. Yatırım yapacaksanız sistemi öğrenmelisiniz. Örneğin, Blockchain teknolojisinin, kripto para cüzdanlarının ve anahtarların nasıl çalıştığını bilmek önemlidir.

Yatırım yapacağınız kripto para birimini araştırın.

Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!

Sosyal medya veya güvenilir olmayan forumlarda yapılan her yatırım tavsiyesine güvenerek yatırım yapmayın. Kripto paraların web sitelerini ziyaret edin, yatırım yapmak istediğiniz kripto paranın piyasa değerini, işlem hacmini, fiyat geçmişini, toplam dolaşımdaki arzı gibi konuları araştırın. Güvenilir uzman görüşlerini okuyun.

Kripto varlıklarınızı güvenilir cüzdanlarda saklayın.

Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!

Dijital varlıklara yatırım yapmanın en önemli konularından biri, bu varlıkları güvenli bir şekilde saklamaktır. Kripto paralarınızı saklayabileceğiniz en güvenilir cüzdan soğuk cüzdandır. Sizin dijital varlığın sahibi olduğunuzu kanıtlamanızı sağlayan, özel anahtarınızı USB bellek benzeri bir cihaz içinde bulunan chip içerisinde soğuk olarak depolayan ve hiçbir şekilde online olmamasını sağlayan cüzdandır.

Fiyatı düşük her kripto para doğru yatırım olmayabilir.

Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!

Özel jet hayalleriyle ucuz kripto paralara yatırım yapmayın. Yeterli bilgiye sahip olmayan birçok yatırımcı, yüksek getiri şansının olduğunu düşündüğü için düşük fiyatlı kripto paralara yatırım yapıyor. Piyasada 1 milyon hisse ile kripto başına 10$ fiyatlandırılmış bir kripto paraya sahip olmak ile aynı kripto paranın 100.000 hisse ile 100$ fiyatlandırılması arasında hiç bir fark yoktur. Bu nedenle, bir kripto paraya yatırım yapıp yapmamaya karar vermek için piyasa değerini göz önünde bulundurmak daha makuldür. Paranın piyasa değeri ne kadar yüksekse, yatırım için o kadar uygundur.

Çoğunluğu takip ederken dikkatli olun.

Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!

Çoğunluğun satın aldığı kripto paraya yönelme isteğine direnmek zordur ama çoğu zaman bunu yapmalısınız. Bazı yüksek fiyatlara sahip kripto paralar gerçekçi olmayan fiyatlara alınıyor, alım yapmadan önce bunun patlamaya hazır bir yatırım balonu olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Agresif bir pazarlama kampanyası ile fiyat şişirilip, en yüksek seviyede satış yapılabilir. Ardından aldığınız kripto paranın değeri beklenmedik bir şekilde düşebilir. Unutmayın bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen gerçek değildir.

FOMO’ya boyun eğmeyin.

Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!

FOMO veya Kayıp Kaybetme korkusu, yeni başlayanların yatırım kariyerlerinin başlarında para kaybetmelerine neden olabilir. FOMO, özünde yalnızca sınırlı süreli bir fırsatı ve onunla birlikte gelen tüm karı kaybetme korkusudur. Bu, çok erken satış yapmak, astronomik bir yükselişi kaçırdığınızı düşündüğünüzde fiyatlar yüksekken satın almaktır. Kripro dünyasında her gün yeni fırsatların ortaya çıktığını bilmek önemlidir, bu yüzden rahatlayın ve kaçırma korkunuzu bırakın.

Kripto para yatırımı hisse senedi veya yabancı para yatırımı yapmakla aynı şey değildir.

Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!

Bazı yeni yatırımcılar, kripto paranın hisse senedi yatırımlarına benzer şekilde davrandığını varsaysa da, bu doğru değildir. Hisse senetleri, yatırımcılara bir şirkette sahiplik sağlar ve temettü ödemesi yapar. Bir şirket kripto para biriminin performansıyla ilişkilendirilmeyebilir.

Aynı zamanda para yatırımı gibi de düşünülmemelidir. Devlet para birimleri Merkez Bankaları tarafından paranın değer kaybetmemesi için kontrol altındadır. Bu durum kurlardaki aşırı dalgalanmayı ve manipülasyonları önler. Fiyatlar değişebilir, ancak bu değişimler nispeten yavaş ve çoğu zaman öngörülebilirdir. Kripto paraların böyle bir kontrol mekanizması olmadığı için manipülasyonlara ve ciddi dalgalanmalara açıktır.

Kripto piyasasına giriş kolaydır. İnternet bağlantısı, akıllı telefon veya bilgisayar ve biraz da başlangıç sermayesi olan herkes kripto piyasasında işlem yapabilir. Yeterli bilgiye sahip olmadan, zengin olma hayaliyle kripto piyasasına girmemelisiniz. Ayrıca paranızı güvence altına almak için kendinizi piyasanın bilinmez geleceğine hazırlayın.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. ☺️

Kripto Para İle Kolay Kazanayım Derken, Kolay Kaybedebilirsiniz!
56
14
Görüşünü yaz
14Kız Görüşü
56Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • cicimod
  Geniş anlatım teşekkürler ama ben hala anlamadım bu kumar gibi bişey mi? Ayrıca kriptoyu bankalar gerçek paraya çevirir mi yani hala nakit alma karanlık kalıyor. Bazı ülkelerde kripto nakit almak durdurlmuştu. Yani diyelim cüzdanda bir miktarnız var ama onu nakit alamıyorsunuz ne yapacaksınız? Bilmiyorum gerçek parayı kim verir ki sizin belli meblağ kriptonuza? Ve neden versin?
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşü

 • Taciiiii
  Şu an doge balon gibi şişiyor girmicem diyorum her girmediğimde daha da artıyo piyasayı da bozdu
  Görüş hala geçerli mi?
  • Pl060606

   Doge bence de gereğinden fazla şişti. Üstelik iki genç yazılımcının espiri olarak yazıp piyasaya sürdüğü ve hiç ummadıkları bir şekilde çıkış yaşayınca çok şaşırdıkları düşünülürse, dikkatli olmakta fayda var.

  • Taciiiii

   Geçen ay da aynı şekilde atağa kalktı markette ne varsa değer kaybettirdi bi elimdekiler değer kazanmadı

  • Pl060606

   Sabır. Biraz daha sabır 😊

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1355
 • volkankimki
  Güzel, bilgilendirici bir yazı olmuş. Eline sağlık.. Maalesef kripto insanlar tarafından "100 atim hemen 1000 alayım" şeklinde yorumlanıyor ama doğru değil. Kripto sabır gerektiren bir yatırımdır. Atıp da 3 gün sonra "ee kar edemedim" mantığıyla bakarsan zaten bir halt olmaz.
 • Empathetic
  Çok iyi bir Bence olmuş.
  Umarım kripto borsasında işlem yapacaklar bir şekilde bunu görür ve okurlar.
  Onlara ciddi anlamda faydalı olabilecek bilgiler var.
  Eline sağlık :)
 • çılgınkurye
  Tepeden almayın panik satışı yapmayın alım yaparken btc fiyatını ve btc dominance bakın hatta btc ve others dominance nedir araştırın grafikleri öğrenin heyecana kapılıp coin almayın aldığınız coini araştırın ben ne alıyorum düşer mi çıkar mı projesine bakarak ilerleyin bu piyasa da bu dediklerimi yapmayan kazanamaz sürekli kaybeder
 • superpsikolog
  Muhteşem bir bilgilendirme. Açıkçası kripto sistemine hiç güvenmedim, param olsaydıda bu sisteme dahil olmazdım.
 • Myway35
  elon musk işte piyasanın içine etti tebrik ederim öngörünüz için.:)
 • Pullman
  Güzel ve bilgilendirici bir bence olmuş.
  Emeğinize sağlık..
 • ZynpEylül
  Hiç böyle şeylere karışmıyorum. Faydalı paylaşım olmuş 🌺
 • Tersy
  Emeğine sağlık. Kolay para kazanmayı sevenlerin bunun risk sonuçlarına da katlanması lazım.
 • kakilakuku
  Guzel paylasım olmus umarım bıraz da olsa ınsanlar duzgun yatırım yoluna gıderlr
 • Temet-Nosce
  Algoritmik trade ve algoritmalar hakkında ne gibi düşünceleriniz var?
  • Pl060606

   Aslında bu bencenin 20 belki daha fazla maddeden oluşması gerekiyor. Fakat hepsini yazmam mümkün olmadı. Algoritmik trade kullanılabilir fakat alım ve satışı sadece bilgisayara bırakmak hata olur. Sürekli piyasa takip edilmeli.

  • Ben ise tam aski düşüncedeyim :) sebebi ise algoritmalarin yani robotlarin insanlardan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Sebebi ise insan psikolojisinin bu piyasalara uygun olmaması. Bizler duyguları olan insanlarız. Bazen mutlu bazense hüzünlü olabiliyoruz. Canımızın birşeylere sıkkın olduğu zamanlarda piyasada hatali işlem yapma olasılığımız artacaktır. Robotlar ise bu açıdan bizden üstün. Onların bizler gibi korkuları yok, duyguları yok. Ayrıca 7/24 piyasayi masa başında takip etmek kölelik değil de nedir? Finansal özgürlüğümüzü kazanalım derken telefonların ve ekranların kölesi oluyoruz. Ben sürekli ekran başında mi bekleyecegim kardeşim uygun piyasa koşulu oluşsunda trade yapayım diye? :) İşte robotlar bu konuda da imdadımıza yetişiyor. Benim sürekli ekran başında saatlerimi harcamama gerek yok mesela, onun yerine benim yazdığım bir algoritma benim için süreli 7/ 24 piyasayi takip ediyor inceliyor ve uygun koşul sağlandığında trade ediyor. Bundan daha güzel ne olabilir Allah aşkına :)

  • Pl060606

   Tabi ki daha rahat ama teknolojik sorunlara karşı kontrol edilmeli. İnternet bağlntısı problemleri gibi mesela

  • Hepsini Göster
 • haddadi
  Hiçbir zaman kolay kazanma diye bir şey olmamıştır. Buzdağının görünen kısmının kat ve kat daha büyük kütlesi suyun altındadır. Bu piyasa girecek kişi güzel araştırmalı ve ona göre yatırım yapmalı
 • ekstremre
  teşekkürler benim güvenim sarsıldı bi kere forexe döndüm amarkets'te öğrenmeye çalışıyorum şu an. kriptolara düzenleme gelirse belki bakarım
 • Sortieee
  Sen baya hakim olmalisin bu işe. Başarılı bı grup kurda bizde üyesi olalım :) pump yapalım veya haberdar olmalim
 • Handsomehell01
  Devlet garantisi olmayan hiç bir paraya girmem. Yarın birgün patronlar kaybolursa, o parayı sana iade edecek mecra bulamayabilirsin.
 • Hüseyin_33
  Teşekkürler bilgiler için anıl teri olmadan para kazanmak istemem.
 • 06romeo
  Aynen öyle. Hele vadeli ve kaldıraçlı işlem yaparsanız kaybederken de kat be kat fazla kaybedebiliyorsunuz aman haaa dikkat. 😎
 • Saw89
  bu tarz şeyler ufak adam işi değildir
  2000 bin yatır sana getirisi 10 bin olur eee ne olacak en fazla?
  milyon yatırıcaksın ki kazanasın o yüzden az olan pranızıda kaptırmayın
 • sanal_şeysi
  Kolay para kazandıran her sistem bir gün kaybettirecektir bu değişmez.
  Atalarımız boşuna dememiş "bedava peynir ancak fare kapanında olur" diye.
 • postmodernpokemon
  Risk hiç sevmeyen benim gibiler için kötü bir yatırım.
 • BilgisayarTeknikeri
  Daha şimdiye kadar kaybım olmadı. Çok güzel kazancım oldu. Olmaya da devam ediyor :)
 • Ketronaj
  Teşekkürler bilgiler için ama bizde kriptoya girecek para yok
 • armstor
  Bende tam bu fakirlikten nasıl çıkarım diyordum iyi oldu bu 😂
 • rolyapamayanoyuncu9
  kolay yoldan zengin olunmaz arkadaşlar. kumar bile zeka işidir
 • OurangMedan
  Altın beni bilir ben altını, başka yatırım aracı tanımam.
 • jaapoonnkızz
  Bilgilendirici bir yazı eline sağlık. İnşaallah bu işin içindekiler okurlar. Ben kaybetme korkusuna başlamam bile.
 • Glikojen
  araba vardır kağıt üzerindeki teknik verileriyle pistte aynısı tutmaz bende binance dayım yazdıkların tutmuyor :) seninkisi önsöz gibi bi yazı olmuş
  • Pl060606

   Evet önsöz gibi yazdım çünkü kelime kısıtı var. Burada teknik bilgi vermek değildi amacım. Sorularda görüyorum soruyorlar hangi kriptoyu alayım. Zannediyorlarki 1000 tl yatıracaklar ve beş yıl sonra zengin olacaklar. Bu yazının amacı onları uyarmaktı.

 • kaptancukurova
  Ben zor kurtuldum doge coini sattım zirvede bıraktım artık
 • Eskiparliament
  Kolay zengin olma hayali olan herkesi battığı bir bataklık 😂
 • bags_banny
  Güzel bilgiler saolun
 • tolgaileaşk
  Kesinlikle buna katılıyorum çok doğru bence kimse oynamasın bu oyun değil çünkü
 • kardanadam28
  her yatırım gibi getirisi ne kaadr fazlaysa riski de o kadar fazla
 • Uye694772
  En garanti hic olmadimi bozmayinca zararin yok dolar altin gumus
 • Almenrus
  Kripto para için çok önemli bilgiler... Bir çok kişi çekiniyor güven için
 • bombosch
  davetiye kodu:
  filofobik
  davetiye linki:
  minepi. com/filofobik
  kaybetmem
 • Afraa2727
  Bilgilendirme için teşekkür ederiz 😌❤️
 • Prof_Langdon
  Rllerine sagkik. Insan ac gozluyse her sey mubah
 • ihtimallerperisis
  ah batmasak iyiii
 • bensherlock
  Türk şirketine yatırım yapmamak en iyisi
 • 1fincankahvem
  Kazanan her zaman kasadır
 • EmirAdakul
  Bulaşmayı düşünmüyorum zaten
 • DışGüveysi
  Haydan gelen huya gider uzak durmalı bunlardan
 • LacivertGandalf
  Sıkıntı işler bunlar bilgili insanlar girmeli
 • Nazlileylaa
  Içerik guzel olmus tesekkur ederiiim
 • SwordOfDemocles
  Asla güvenmedim ve güvenmiyorım
 • kahveligünler_
  Bende güvenmiyorum
 • _GerdekBasan_
  etherium bebeğimdir 😂
 • Avarebiri
  Riske gerek yok haberlerden takip ediyoruz
 • Doctor-Strange
  Zamanlama harika. Elinize sağlık
 • 1habibe
  böyle şeyleri kimse kullanmamalı
 • neoluyoranlamadım
  Çok güzel anlatmıssin konuyu eline sağlık
 • VesSelamTR
  İlgi alanım değil hep batak şeyler bunlar
 • Revesma
  Şimdiye kadar işim olmadı
 • UnhappyKing
  Doge ye bir 50bin attım bakalım ne olacak
 • keyifci95668456
  riskli
 • Sertsevenadammm
  Bilmeyenler hiç bulaşmayın
 • Ömerrxxx
  Hep tuzak bunlar
 • STᗴRK
  Zaten hep kazuklaniyorlar:)
 • Freud54
  Elinize sağlık güzel olmuş bilgilendirici içerik.
 • Diablooo
  Benc3 güvenilir değil
 • Huzurluhuzursuzz
  Aman diyim uzak durun
 • Daha Fazla (8)
YÜKLENİYOR...