Dizi ve filmlerde neden "regl olan kız veya kadın" görmüyoruz?

Selam KScan'lar :)
Dizi ve filmleri izlemeyi seviyoruz ve "insanı insana insanca anlatan" yapımlar olduğunu düşünüyoruz. Geleneksel ve internet medyasında hayatın gerçeklerine değinildiği üzerine oldukça duruluyor; kadına şiddet, eğitim güçlüğü, engellilerin toplumdaki yeri gibi bir çok örneği bulunuyor. Hatta yeri geliyor erkeklerin cinsel problemleri bile senaryolarda yerini alıyorken, biz kadınların her ay yaşadığı ve hayatımızı etkileyen regl faktörü neden göz ardı ediliyor? Neden Türk tv ve internet dizi-filmlerinde regl olan kadın veya kız görmüyoruz?

Bildiğim ilk ve tek örneğin videosunu sizlerle paylaşıyorum. Gördüğünüz başka örnekler varsa bizimla paylaşın lütfen.

Dizi ve filmlerde neden
Güncellemeler:
3 ay önce
"Ne gerek var?" sorularına buradan cevap vermek istiyorum.
Neden gerek var biliyor musunuz? Çünkü Türk insanımızın boş vaktinin büyük çoğunluğu tv karşısında geçiyor. İzleseler de izlemeseler de o tv açık oluyor ve regl ile ilgili hiç detay olmadığı için kadınların bu durumu fazla abartıldığı hatta bundan utanmaları gerektiği gibi bir algı oluşuyor. Kadınların regl olması sakıncalı ve ayıp bir şey imajı çizildiği için, regl olan 10-12 yaşındaki kızların hayatı olumsuz etkileniyor.
Dizi ve filmlerde neden "regl olan kız veya kadın" görmüyoruz?
29
22
Görüşünü yaz