Zihninizin Dehlizlerinde Yer Edinecek Bir Şarkıcı: Tamino

thefirstdisciple a

Merhabalar sevgili KS ailesi ben taze admininiz Özlem. Namıdiğer "thefirstdiscple"🎈. Keşif serime hoş geldiniz. Bencelerimde sizleri keşfettiğim şarkıcılarla, dizilerle, filmlerle ve daha birçok şeyle buluşturmak için can atıyorum.

Bu bencemde sizleri muhteşem bir şarkıcı ile tanıştıracağım. Hatta hesap ismim bile onun bir şarkısından gelmekte. The First Disciple isimli şarkısından. İlk öğrenci anlamına geliyor.

Pandeminden önce keşfettiğim bu muhteşem hüzünlü prens yıllardır çalma listelerimin en başında.

Tamino
Tamino

O zaman biraz O’nu tanıyalım:

Tamino, kökeni çok zengin olan bir müzisyen. Orta Doğu’dan Avrupa’ya uzanan bir mirasa sahip. Belçikalı bir anne ve Mısır-Lübnan kökenli bir babaya sahip. Ki şarkılarını dinlediğinizde de o derin katmanlı kültürel hazineyi hemen anlıyorsunuz!

Belçika’da doğup büyüyen Tamino hep sanatla iç içe bir çocuk olarak yetiştirilmiş. Annesinin asıl mesleği antropolog olmasına rağmen müziğe ilgisini ondan aldığını söylüyor. Ayrıca Tamino’nun büyükbabası Mısırlı şarkıcı Moharram Fouad’tır. Nil’in Şarkısı lakabıyla bilinen Moharram Fouad, Mısır’da epey saygı gören bir sanatçıdır.

Birazda Tamino ezgileri hakkında konuşalım!

Sizi hüzünlü bir yolculuğa davet ediyor Tamino. Ama bunun yanında dinginlik ve içinize doğru bir yolculukta sunuyor. O’nun müziğini dinlerken en çok bundan hoşlanıyorum sanırım. Bana bir katharsis anı yaşatıyor Tamino. Yani arınma ve farkındalık etkisi. Etnik etkilerin çok fazla olduğu müziğinde bir uçta Doğu etkisindeyken bir uçta Batı etkisine geçiş yapıyorsunuz. Bu da inanılmaz bir duygu sunuyor dinleyiciye.

2018’de kendi adıyla çıkardığı ilk albümü Amir, 12 şarkıdan oluşmakta. Bu albüm benim için çok çok ayrı bir yere sahip olacak her zaman. Bu albümde en sevdiğim şarkılar: Sun May Shine, Habibi, Indigo Night ve Persephone.

2. Albümü “Sahar” ise yakın bir zamanda çıktı. Bu albümde de en çok beğendiğim şarkıları: The First Disciple, Fascination ve You Don’t Own Me oldu.

Tamino
Tamino

Bonus

Siz Tamino’yu daha önce dinlemiş miydiniz?

Dinlediyseniz en çok hangi şarkılarını beğendiniz?

Ve bu keşif serisini nasıl buldunuz?

Yorumlarda buluşalım!

Zihninizin Dehlizlerinde Yer Edinecek Bir Şarkıcı: Tamino
30 Görüş