Müzik Dünyasının Romantik Prensi: Gerçek Bir Müzisyen Çağın Bodur KizlarSoruyor'da

Bugün KizlarSoruyor'da benim için çok özel bir sanatçıyı ağırlamak istiyorum. 'Sanatçı' kelimesini özellikle kullanıyorum. Keza daha önce birkaç şarkıcı konuğuma bu payeyi vermedim kendi adıma. Amma velakin bugün konuk edeceğim isim gerçek bir müzisyen. Adını yeni yeni duyuyor olsak da, o uzun zamandır müzik sektörünün içinde olan, çok naif, insanı derinden etkileyen, huzur veren bestelere yazdığı, kış ayazı gibi kalbe kalbe vuran sözleriyle farklı bir armoni oluşturmuş. Ben de balık burcuyum, kendisi de. Birbirine tezat şeylerin harmanlanması ve çok lezzetli işlerin ortaya çıkması da bundan olsa gerek. :)

Uzun lafın kısası bugün KizlarSoruyor'da gerçek bir müzisyen, besteleri çok ünlü dizilerde defalarca hayat bulan ve daha birçok farklı özelliği olan komplike bir sanatçı var. Adını yakın zamanda çok daha fazla duyacağınız;

Çağın Bodur

Müzik Dünyasının Romantik Prensi: Gerçek Bir Müzisyen Çağın Bodur KizlarSoruyor'da

Merhabalar Çağın Bey. Öncelikle sitemize hoş geldiniz demek istiyorum. Sizi yeni keşfetmiş biri olarak o anki heyecan ve mutlulukla "Mutlaka konuşmalıyım" dediğim bir müzik insanısınız. Kabul ettiğiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum. Şarkılarınıza tek kelimeyle bayıldım. Sorularım olacak ama öncelikle kısaca sizi tanısak diyorum? Serüven nasıl, ne zaman başladı?


Merhabalar. Röportaj isteğiniz için ben de çok teşekkür ederim. Müzik serüvenim (biraz klasik olacak ama) çocukluğumda başladı diyebilirim. Kendimi bildim bileli şarkı söyledim, sıkı bir müzik takipçisi oldum ve müziği hayatımın hep baş köşesine koydum. İlk şarkımı 8 yaşında yazmıştım. Daha sonra yazmaya devam ettikçe kendimi geliştirdim. 2010 yılında sektöre ‘Sen Eşittir Ben’ ile girerek profesyonel anlamda müzikal yaşantımı başlattım. Daha sonra da ‘Hayat Gibi’, ’Sen Bilirsin’, ‘Söz Olur’, ‘Anlat Anlat’ gibi birçok şarkıyla devam etti bu.

Günde abartısız 20 kere dinlediğim şarkı ve klibi. 'Evelallah' Bence Muhteşem. Ya sizce? :)

2018 yılı, 30 Kasım'da dinlemeye başladığımız "Evelallah" şarkısı ve klibi çok çok güzel. Kendi adıma çok beğendim. İnsana umut veren, mutlu eden bir şarkı olmuş. Sözleri keza aynı şekilde. Zaten sizin sözleriniz beste ile yarışacak kadar ön planda ve şiir tadında. Ona da ayrıca değinmenizi isteyeceğim. Ancak "Evelallah" şarkısı ve o muhteşem dostlarla yemek masasında çekilen sıcacık klip için neler söylersiniz. Nasıl ortaya çıktı? Bu arada o muhteşem yemek masasında olanlar sanırım dostlar, arkadaşlar. Değil mi?


‘Evelallah’ı beğenmeniz beni çok mutlu etti. Birçok şarkı içerisinden çok zor seçtiğim bir şarkıydı. Sebebi de şarkının sıcaklığıydı. Klibinde de bu sıcaklığı yansıtmak istedik. Bunu yaparken de kendi arkadaş ortamımdan yola çıktık. Normalde de ben arkadaşlarıma yemek yaparım. Saatlerce laflarız, güler eğleniriz. Kliptekiler gerçek arkadaşlarım değildi ama sonradan onlarla da arkadaş olduk zaten :)

Müzik Dünyasının Romantik Prensi: Gerçek Bir Müzisyen Çağın Bodur KizlarSoruyor'da

Daha önceden başkalarının seslendirdiği yine harika beste ve sözleriniz var. Nergis şarkısına bayıldım. Belirtmeden geçemeyeceğim. Sözleri ve ritmi harika. Kendiniz şarkı söylemeye ve böyle bir çalışmayla çıkmaya nasıl karar verdiniz?


Nergis benim için çok özel bir şarkı. 2013 yılında Toygar Işıklı tarafından seslendirilmişti. Gerçek hikayesi olan bir şarkı ve yeri her zaman ayrı.

Çağın Bodur'un en sevdiğim şarkısını Toygar Işıklı seslendirdi

Biz Dünyanın En Şanssızları

Tüm Zamanların En Haksızları
Günün En Büyük Tutarsızları

Ama En Zararsızlarıydık..

Nakaratı beynimde ve kalbimde tahtına kurulmuş durumda. :)

"Bestelerim 'Kara Para Aşk', Med Cezir' ve 'Kuzey Güney' dizilerinde çaldı."

Müzik Dünyasının Romantik Prensi: Gerçek Bir Müzisyen Çağın Bodur KizlarSoruyor'da

Sevgili Çağın Bey kişisel fikrim film müzikleri ve içinde hikaye barındıran şarkılar size çok yakışıyor diye düşünüyorum. Yaptınız mı bilmiyorum. Bu konuda cahilliğimi mazur görün. Bir dizi ya da sinema filmine şarkı yaptınız mı ya da yapmayı düşünür müsünüz?

Dizi için özel olarak bir şarkı yazmadım ama yazdığım şarkılar içinden ‘Kuzey Güney’, ‘Med Cezir’, ‘Kara Para Aşk’ gibi dizilerde çalanlar oldu. Özellikle ‘Hayat Gibi’ şarkım ‘Kuzey Güney’le epey bağdaşmıştı.

Çağın Bodur'un bestesi ve sözleriyle 'Kuzey Güney' dizisine damga vuran şarkı: 'Hayat gibi'

(Kuzey Güney Kıvanç Tatlıtuğ'un muhteşem oyunculuğu ile bir döneme damgasını vuran bir diziydi. Çağın Bodur'un efsane şarkısı 'Hayat Gibi' dizi de çokça çalındı. Bunlardan biri. Kuzey güney 70. bölüm)

Acımasızsın, isyan karsın

Vefasızsın, riyakarsın.

Hem günahsız hem de günahkarsın.

Hayat gibi..

Başta da belirttiğim gibi, sevgili Çağın Bodur'un bestelerinin güzelliği ve sözlerinin inanılmaz etkisi adeta birbiriyle yarışıyor. Ne güzel bir benzetme. Hayat gibi. :)

"En güzel yaptığım yemek kuzu tandır."

Müzik Dünyasının Romantik Prensi: Gerçek Bir Müzisyen Çağın Bodur KizlarSoruyor'da

Bir de aşçılık serüveniniz var değil mi? Bu da çok şaşırtıcı. O nasıl ne zaman başladı ve halen bu mesleği de icra ediyor musunuz? En güzel hangi yemeği yaparsınız mesela ?


Yemek ve müzik aslında birbirine çok yakın gelmiştir hep bana. Kendimi bildim bileli müzik yapmak kadar yemek yapmayı da sevmişimdir. Ben de bunu profesyonel anlamda öğrenmek istedim. Çünkü insan, ilgilerinin üzerine gitmezse kendine yazık ediyor. Bir kez geliyoruz dünyaya, neden imkanım varken öğrenmeyeyim ki? Profesyonel olarak icra etmesem de bir gün yapmayacağım anlamına gelmiyor :) En güzel yaptığım yemek sanırım kuzu tandır.

Müzik Dünyasının Romantik Prensi: Gerçek Bir Müzisyen Çağın Bodur KizlarSoruyor'da

Yeni şarkı veya şarkılar klipler gelecek mi?


Yeni şarkı için çalışmalara yavaş yavaş başlıyorum. Tahminen çok kısa bir süre içerisinde yeni şarkım ve klibim yayında olacak.

Son olarak sevgili KizlarSoruyor üyelerine, çoğu genç olan üyelerimize bir mesajınız olur mu? Onlara hayata ve müziğe dair ne söylemek ister siniz. Sizin hayat felsefenizi anlatan bir söz söyler misiniz desem. Bir yazar, düşünür ve kendinize ait bir söz olabilir. Noktayı onunla koymak isterim?


Kendilerini mutsuz eden insanlardan ve ortamlardan uzak durmalarını, şahsi başarılar uğruna etrafındaki insanları kırıp dökmemelerini tavsiye ederim. Ayrıca kendileriyle barışık olmalarını dilerim. Bu çok önemli hayatta.

Müzik Dünyasının Romantik Prensi: Gerçek Bir Müzisyen Çağın Bodur KizlarSoruyor'da

Çağın Bodur geçtiğimiz günlerde Süper Fm'de Duygu Özkan'ın programına konuk olmuştu. İki sevdiğim insanı zevkle dinlemiştim. Harika dakikalardı. :)

Gerçek bir müzisyeni ağırladım bugün KizlarSoruyor'da.Çağın Bodur gerek besteleri, gerek sözleriyle ve gerekse son çıkardığı 'Evelallah' şarkısıyla benim son zamanlardaki favorimdi. Onu, sizlerle de buluşturmayı çok istedim. Benim gibi melankolik ve derin duygular barındıran birine Çağın Bodur şarkıları çok iyi geldi. :)

Teşekkürler Çağın Bodur. Yolun açık olsun..

İnstagram Twitter

Sevgiyle..

Müzik Dünyasının Romantik Prensi: Gerçek Bir Müzisyen Çağın Bodur KizlarSoruyor'da

0|6
4684
Funda_a KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Erkek Görüşleri

 • oooo çok şey yazmalıyım :)
  toygar ışıklıdan şarkılarını dinledim ki çok ıyiler :)
  zaten sevdiğimiz şarkıları sevdiklerimiz dinlerse anlam kazanır :)
  birsey eleştiricem ki saygı ve sevginden biliyorum ama onu kendisinden şarkılarından bile fazla samimi yaşayıp anlatabiliyorsan ki tam da bu... ona Çağın demeliydin ki duygularındaki samimiyet yazında da fazlAsıyla hissedilsin :)
  gene hissediliyor ben bayıldım ama o sözleri aktaranı böyle yazarken daha bir samimi dostça olmalıydı :)
  birde asla kabul etmem dost da arkadaş da birdir aynı kişi aynı duygudur :)
  bu arada bilirsin eleştiri ya da tenkit değil ben seçtiğin sözlerdeki duygulara bayıldım sagol :)
  sen hep yaz emi :)

  1|0
  0|0
  • Çok teşekkür ederim öncelikle, güzel sözlerin için. Eleştirinde haklısın ama kendi böyle bir şey talep etmedi. Ben talep etsem şu an düşünüyorum da, kabul ederdi eminim. İşte insan öğreniyor zamanla.. Bunu, sonrakiler için dikkate alacağım..😊👍 Bu arada beğenmene sevindim.

 • Çağın bodurun ismini ilk defa duydum. Ama tabii ki çağa ayak uydurmak lazım. Bu yüzden müzisyenliği konusun da iyi ya da kötü bir yorum yazamayacağım funda. Armut dal da , kız balkon da sallanır vayyy...

  1|0
  0|0

En İyi Kız Görüşleri

 • Toygar Işıklı zaten hep severek şarkılarını dinledigim bir insan. Bu yeni sarkisi herhalde ilk defa duydum,,, Nergis. Çok güzeldi gerçekten.. yumuşacık sesiyle ve narin bir şarkı.🌸🌸 Hem sozleri hem de müziği.

  Ve ben bu sarkinin sözlerinin Çağin Bodur a ait olsugundan haberdar değildim.
  Yine, bir baska sevdigim sarkinin sozleri de ona aitmiş.
  # acimasizsin , isyankarsin
  # vefasizsin, riyakarsin.
  # hem günahsız hem de günahkarsin
  # hayat gibi... hayat gibi.
  Defalarca hic bikmadan dinleyecegim bir şarkı.😎

  Guzel bir bence hazirlamissin.. eline sağlık.

  1|0
  0|0
 • Yıllar öncesinden keşfetmiş olmanın mutluluğunu yaşadığım çok değerli bir müzisyen. Öyle ki sondcloud ortamında bir şarkı paylaşsın diye saatler saydığım isimdir kendileri. Keza Evelallah’ın çıkışında gün saydığım gibi.. her işi bizler tarafından fazlasıyla beğenilmesine rağmen gözler önüne çıkmayı anca tercih etti. Geç oldu güç oldu ama çok şükür sonunda oldu:))))

  1|0
  1|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

4482
 • Ilk defa duydugum bir sanatci 😊

  1|1
  0|0
 • İnan ki ilk defa duyduğum bir sanatçı olmasına karşın çok sevdim 😊 Nedeni ise öncelikle Toygar Işıklı dedin 😍 seslendirdi dedin 😘.. Diğeri ise aşçılık serüveni... 🙃

  Neyse konuyu dağıtmayım, sesi de ayrı bir değerli ve kuvvetli🙂

  1|0
  0|0
 • Elinize, dilinize sağlık. Güzel bir paylaşım olmuş. Çağın Bey ve sizlere başarılarınızın devamını diliyorum.

  1|0
  0|0
 • İlk defa duydum şu an. Başarılar diliyorum yolu açık olsun bize güzel şarkılar vermeye devam eder umarım :)

  1|0
  0|0
 • İlk kez duyuyorum ama "evelallah" hoşmus ☺️ başarılar dilerim kendisine

  1|0
  0|0
 • İlk defa duydum ama gerçekten başarılı insanlar böyle geri planda kalabiliyor. Umarım bundan sonra yolu açık olur. :)

  1|0
  0|0
 • Yazdığı şarkıların Toygar Işıklı'ya ait olduğunu zannediyordum. Hepsini defalarca dinlemişimdir. Gerçekten çok başarılı sözler...

  1|0
  0|0
 • Hiç üşenmeden bir araya getirmen bile bir başarı 🤷‍♂️

  1|0
  0|0
 • Vay canına o bestelerin yaratıcısı bumuymuş bilmiyordum.

  1|0
  0|0
 • sevdiğimiz sözler şarkılar.. tesekkürler bu röpartaj için ayrıca Çağın Bodur a hayat felsefesini bizimle paylaştığı için teşekkür ederim..

  1|0
  0|0
 • Toygar Abimizin çok büyük hayranı olduğum için biliyorum kendisini. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Dilinize ve kaleminize sağlık. 😍🤗😌

  1|0
  0|0
 • Güzel bir sohbet olmuş. Çağın beyi tanımak çok güzel. Teşekkür ederim

  1|0
  0|0
 • Sayende Çağın Boduru yakından tanımış en azından karakter ve düşüncelerini bilmiş olduk yüreğine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Dur ben de kısa bir süre sonra ünlü olayım de benimle Dr röportaj yapın 😂

  1|0
  0|0
 • Teşekkür ederim bilgilendirdiiğin için naif bir insana benziyor anlatılanlara göre iyi 🤞 bir bence

  1|0
  0|0
 • Kariyer hayatında başarılar diliyorum. Böylesine başarılı insanlar her daim desteklenmeli

  1|0
  0|0
 • Röportajlar peşpeşe gelmeye başladı emeğine sağlık.

  1|0
  0|0
 • Tanımıyorum bir bira kapsın gelsin sohbet edelim 🤣

  1|0
  0|0
 • İlk defa gördüm herkes ünlü maşallah

  1|0
  0|0
 • Ilk defa duydugum bir sanatci

  1|0
  0|0
 • İsmini ilk defa duyuyorum

  1|0
  0|0
 • Iyiumiş. Olk defa diydum

  1|0
  0|0
 • Ne güzel😊😊😊

  1|0
  0|0
 • İyi ama yaaneehh :D

  1|0
  0|0
 • Güzel bir yorum olmuş 👍

  1|0
  0|0
 • Yine kalemini yuregini konusturmussun...

  1|0
  0|0
 • Kimmiş bu acaba ilk defa duydum

  1|0
  0|0
 • Güzel sohbet olmuş. Teşekkür ederiz. 🌺

  1|0
  0|0
 • Ilk defa duyduuum

  1|0
  0|0
 • Özer atik neden yok?

  1|0
  0|0
 • Yeni görüyorum valla

  1|0
  0|0
 • Güzel bir yorum olmuş

  1|0
  0|0
 • Tek sorum var boyun dövmesini ayık mı yaptırmış :D

  1|0
  0|0
 • Sesler güzel

  1|0
  0|0
 • Bence ilk defa duydum

  1|0
  0|0
 • İlk defa duydum bu sanatçıyı

  1|0
  0|0
 • Daha önce dinlemedim kime carpsan sanatçı

  1|0
  0|0
 • İlk kez gördüm🤦🏻‍♂️

  1|0
  0|0
 • ilk kez duyuyorum

  1|0
  0|0
 • Daha önce ismini duymamıştım.

  1|0
  0|0
 • Tanımıyorum

  1|1
  0|0
 • ilk defa duyuyuroum

  1|0
  0|0
 • Sinan akçıl 🙄

  1|0
  0|0
 • ilk kez duydum müzik hayatında başarılar.

  1|0
  0|0
 • Emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • İlk defa rasladım

  1|0
  0|0
 • Vay vay vay on numara anlatmışsın ya. :)

  1|0
  0|0
 • ilk kez duyuyorum ismini

  1|0
  0|0
 • Teşekkürler

  1|0
  0|0
 • Demek ki işin mutfak bölümü önemli.🤔

  1|0
  0|0
Daha Fazla
76
Yükleniyor...