Sohbet 1 ay

Çok Sevilen Üyelerimizden KScanlara Kitap Tavsiyeleri!

Neveaşıkbiri m

Merhabalar! 🎉🎊

Bugün sizlere bir bence sunmak istedim. Site içerisinde sıklıkla gördüğünüzü düşündüğüm bazı üyelerden ve rehberlerimizden sizler için kitap tavsiyeleri aldım. Buyrun beraber bakalım, umarım beğenirsiniz 💕

Çok Sevilen Üyelerimizden KScanlara Kitap Tavsiyeleri!

@вуηαяcσѕ'un önerileri

@вуηαяcσѕ

@вуηαяcσѕ

 • Polisiye kitaplarının usta yazarı Jean Christophe Grange’n yeni bitirdiğim Sisle Gelen Yolcu kitabından bahsedeyim biraz. Gerçekten kitabın başından ve sonuna kadar o kadar iyi analiz etmek gerekiyor ki çünkü ters köşe ile karşılaşma durumunuz çok fazla. Kitap kalın olmasına rağmen resmen tek solukta okudum diyebilirim. Yazarın tüm kitaplarını okudum ve her hikayesi gerçekten aynı hazzı veriyor. Bir cinayet, bir akıl hasta ve bir dedektif arasında oluşan karmaşık bir soruşturmayı konu alıyor. Muhakkak tavsiye ederim.
 • Khaled Hosseini Bin Muhteşem Güneş kitabı yine çok sevdiğim kitapların başında olan bir öykü. Afganistan’da kadın olmanın zorluğunu anlatan ve özellikle ülkemiz her kadının mutlaka okuması gerektiğini düşündüğüm muhteşem bir eser.
 • Tepedeki ev Shirley Jackson’ın korku kitapları üzerine yazdığı en iyi hikayelerden birisi. Bir grup insanın bir köşkte gece boyunca vakit geçirmesi lazım. Bu eve giriş ve ama çıkış kesinlikle yok! Kitabı okurken tüyleriniz diken diken olacak. Bu tarz kitap sevenlere tavsiye ederim.
 • Psikiyatrist - Wulf Dorn psikolojik gerilim alanında gerçekten tam bir baş yapıt diyebilirim. Hani vardır ya tek solukta okunacak kitaplar diye. İşte buda o kitaplardan birisidir. Kapağını açtığınız anda fırtınaya kapılıp sayfalar arasında sürükleneceksiniz.
 • Suç ve Ceza dünyanın tarihinin en iyi klasik eserlerinden biridir. Ben kitap okuyorum ama bunu okumadım demek gerçekten çok büyük kayıptır. Rusya’ya, insanlığa ve ezilenleri konu alan tam bir başyapıt diyebilirim. Mutlaka okunması gereken kitaplardan birisi.
 • Charles Dickens İki şehrin hikayesi bu kitabı dünya edebiyat tarihinin en önemli eserlerinden biridir. Londra ve Paris arasında ki Fransız devriminde sıkışan bir grup insanın yaşadığı psikolojik baskıyı anlatıyor.

@MustiEmre'nin önerileri

Çok Sevilen Üyelerimizden KScanlara Kitap Tavsiyeleri!
 • Suç ve Ceza da aklımda kalan Raskolnikov'un yapmasını düşündüğü ama bir türlü fırsatını yakalayamayıp, çok ince detaylar çerçevesinde planını yürütmüş ve istediği sonuca ulaşmıştır. Dostoyevski bu eseri öyle bir kaleme almış ki, kendimi sanki gerçekten o dönemde yaşamış ve kahramanımızın gerçekleştirmek istediği plana sanki ortakmışım gibi bir his oluşturduğu hayalimde. O yüzden okumayı düşünüyorsanız mutlaka tavsiye ederim 2 kere bu kitabı bitirmişliğim vardır.
 • Lev Nikolayeviç Tolstoy'un Hacı Murat adlı eserini çoğu kişinin bildiğini zannetmiyorum. Aslında kitap dostluğun sadakatini ve bir insanın canı pahasına vatanı ve milleti uğruna neler yapabileceğini göstermiş olmakta. Yazarımız yine bu eserde de Suç ve Ceza da olduğu gibi o dönemi gerçekten birebir yansıtmış ne sanki kahramanımız Hacı Murat'la, Kafkas kartalı Şeyh Şamil'in sohbetine ortak oluyorumuş hissi katmakta. Kitabın kısaca konusu Kafkas Kartalı Şeyh Şamil ile sağ kolu Hacı Murat'ın ellerinde kalmayan mühimmat ve gerekli diğer malzemelerin tedariği için akıl almaz planla, birbirlerine ters düşmüş olarak gösterip Hacı Murat'ın Sovyet Rusya ile işbirliği yapmasını sağlamaya çalışmak ve istediklerini bu şekilde elde etmeye çalışmalarıdır.
 • Peyami Safa'nın Türk edebiyatında en sevdiğim romanlardan birisidir. İmkansız bir aşkı hasta bir çocuğun gözünden, içinde yaşadığı fırtınaları ve dışa yansıtmadığı duyguları bizlere hisse dercesine anlatmış, bizi o döneme götürmüştür. Bu kitapta en çok beğendiğim nokta aşkı güzel duygularla ifade etmiş, bir insanı dalıp götürecek içimde ortaya koymuştur.
 • Politik kurgu türündeki bu roman çıktığı dönemde büyük ses getirmiş ve inanılmaz bir ilgi görmüş olup 4 ya da 5 tane seriye sahiptir. Kitabı kaleme alanlar hem gerçek hem hayali karakterleri birlikte barındırmış olup yazıldığı dönemin gündemine değinmişlerdir.
 • Kitabın bende en akılda kalıcı kısmı ele geçirdikleri kişiyi öldürme yöntemiydi. Yöntem şuydu öldürülecek olan bir kişiyi boş bir kütüğün içine koyarlar. Kişinin elleri ve ayakları dışarıda kalacak şekilde bütün bedeni kütüğün içinde hapsedilir. Bu kişiye her öğün yemek yedirilir ve kişi kütükten dışarıya çıkamadığı için pisliğini kütüğün içine yapar. Ve bu sayede kişi kendi pisliği içinde çürümeye mahkum edilir ve ölümü yavaş yavaş gerçekleşir. Bu yöntem zamanında Orta Asya'da kullanılmıştır.

@AtomunÇekirdeği'nin önerileri

Çok Sevilen Üyelerimizden KScanlara Kitap Tavsiyeleri!
 • Emine Tavuz / Yere Yakın Yıldızlara Uzak

Çok genç 23 yaşında bir yazar aslında çoğu insanın o yaşta yazar olabileceğine inandığı bir yaşta, o yüzden ilk etapta okumaktan çekinmiş olsamda bu kardeşimizi desteklemekten ve onun kitabını önermekten mutluluk duyuyorum. 🙂

Bu kitabın kısaca konusu 13 öğrencinin bir metro enkazı sırasında mahsur kalmaları ve yaşam mücadelesi diyebilirim çünkü fazlasını söylemek biraz spoiler gibi olur. 🙂 Hafif havalar soğumaya başlarken kahve eşliğinde çerez niyetine okuyacağınız ama okurken de göz yaşı dökeceğiniz bir kitap. 🙂

 • Sarah Jio / Kelebek Adası

Bu kitabın türü aşk yani aşk romanı seven ve hâlâ bu kitabı eline almadı ise ya da aşk romanı okumak isteyenlere şiddetle tavsiye ediyorum. 🙂 Konusuna gelirsek baş karakterimiz olan Charlotte balayı için bir tekne yolculuğu sırasında kaza meydana gelir ve bir yabancı ile bir adada tam olarak 2 yıl mahsur kalır.

Ya ben spoiler vermemek için böyle kısa kesiyorum ama böyle 2 karakter artık birleşsin istersin de film izler gibi okursun ya. 🙂 Sayfaları geçtikçe böyle heyecanlanır öyle bir kitap işte. 🙂 Dipnot: Charlotte'nin affedici özelliğine sinir oldum ama ne demek istediğimi sadece okursanız anlayacaksınız. 🙂 Ha bu arada yazara gelirsek kendini kanıtlamış ve bence 7'den 70'e herkesin anlayabileceği bir dilde yazmayı bilen bir yazar bu nedenle kalemini çok beğeniyorum.

 • Marrianne Kavanagh / Belki Bir Gün

Ya bu kitabı nasıl anlatacağım ki ben şimdi! İçinizi sıcacık yapacak ve aşk romanlarında ruh ikizi, ruh eşi temalarını sevenler için mükemmel (ki mükemmel bile az kalır) 🙂 Öyle bir kitap kendileri. 🙂 Tess ve George'nin hikayesi aslında bu kitap kaderin onları bir araya getirmek için pek çok fırsatı varken bir araya gelememiş olmaları ve ikisininde farklı hayatları başka insanlarla yaşarken en sonunda ruh eşi olduklarını anlamalarını okuyacağınız muhteşem bir eser diyelim... Bakın kitap demiyorum eser. 🙂

@brandygirl'un önerileri

Çok Sevilen Üyelerimizden KScanlara Kitap Tavsiyeleri!
 • Martin Eden

Pandemi döneminde tanıştığım, kararlarımı derinden etkileyen, bana göre dünyanın en özel kitabı. Aşk, emek, başarı o kadar güzel anlatılmış ki etkilenmemek elde değil. Eğer hayatınızdan memnun değilseniz ya da bir karar aşamasındaysanız kesinlikle okumalısınız. Çok farklı bir hayatın penceresini açabilirsiniz. 🙂)

@KürkMantoluHayri'nin önerileri

Çok Sevilen Üyelerimizden KScanlara Kitap Tavsiyeleri!

Aslında dönemime göre değişiyor. Bu sıralar en çok sevdiğim kitap Suç ve Ceza. Sebebi ise çok iyi bir insanın içinden bile koşullar oluşturulduğu zaman kötü bir insan çıkabileceği. Ayrıca insanın kendi vicdanının gerçek bir hakim olduğunu bize en net anlatan kitaptır. Karakterin yaşadığı ikilemler, vicdan muhakemesi öyle titizlik ve açıklıkla anlatılmış ki hayran kalmamak elde değil. Resmen yaşadığımız bütün hisleri yazar bir kitapta bize ayna olarak yansıtmış.

Biz insanlar Dostoyevski gibi bir yazara sahip olduğumuz için çok şanslı olduğumuzun farkında mıyız acaba?❤️

@milia1'in önerileri

Çok Sevilen Üyelerimizden KScanlara Kitap Tavsiyeleri!
 • Mişima// Bir Maskenin İtirafları

Mişima okumaya başlamaya çok geç kalmışım. Yazar çocukluk anılarını ve kendini keşfetme yolculuğunu bir solukta anlatıyor. Belli bir olay örgüsü yok ama duygular ve düşünceler çok ön planda. Melankolik ve durum hikayesi severlere ilaç gibi gelecek bir kitap. Kütüphanenizde altını çizdiğiniz satırları okuyunca sizi gerçeklerle yüzleştirecek bir kitap olsun istiyorsanız, mutlaka okuyun derim. Mişima okumak hayata farklı bir bakış açısıyla bakmanızı sağlayacak.

Bencemde emeği geçen, beni kırmadan yazan tüm üyelerimiz ve rehberlerimize çok, çook, çoook teşekkür ederim. Ben yazarken çok keyif aldım, umarım sizde okurken çok keyif alırsınız.💕💕

Çok Sevilen Üyelerimizden KScanlara Kitap Tavsiyeleri!
26
19
Görüşünü yaz
19Kız Görüşü
26Erkek Görüşü

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Real_AnimeGirl
  Bencelerin kısa olması gerektiği yazıyordu ancak bu resmen 10 saat okuyacak kadar uzun. Hiç içimi açmadı sadece göz attım, beni baydı ve hiçte zevk almadım. Neyse, emeği geçen herkesin eline koluna sağlık.
  Sarah Jio'nun kitapları gerçekten güzel oluyor, kelebek adasını hiç okumamıştım en kısa sürede okuyacağım.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

1826
 • AyşeAfraa
  Kütüphanesine yeni bir kitap eklemek isteyenler için güzel bir bence olmuş. Güzel kitap tavsiyesinde bulunmuşlar...
  Sevdim 1 Kişi
 • brandygirl
  Ellerine sağlık, süper bir içerik olmuş. :) Kitap tavsiyesi arayanlar okumadan geçmeyin! ;)
  Sevdim 1 Kişi
  • Devamı mutlaka gelecek. Onlarada beklerim ayrıca 💕

 • KürkMantoluHayri
  Ay kitap önerilerine bak şahane. Bir iki öneri çaldım bile! 🤤

  Güzel içeriğinde bana da yer verdiğin için teşekkürler bebek 💜
  Sevdim 4 Kişi
  • Ov keyifle okumalar o zaman😍 bende teşekkür ederim 💕

 • AtomunÇekirdeği
  Ellerine sağlık ❤ mükemmel bir bence olmuş böyle bir bencede bana da yer verdiğin için çok teşekkür ederim 😍❤👏
  Sevdim 1 Kişi
 • вуηαяcσѕ
  Çok keyifli bir söyleşi oldu eline sağlık. Katılan tüm arkadaşlara ve sana teşekkür ederim bebek.
  Sevdim 2 Kişi
  • Asıl senin, sizin elinize sağlık. Ben teşekkür ederim 💕

 • MustiEmre
  @Neveaşıkbiri çok çok çok teşekkür ederim. Adımı burada görmekten çok mutlu oldum. ☺️ 📚 🖋
  Sevdim 2 Kişi
  • MustiEmre

   Ayrıca eline, emeğine, yüreğine sağlık. Bencen çok güzel olmuş. 🤩🤗

  • Çok teşekkür ederim🎉🎊💕

  • MustiEmre

   @Neveaşıkbiri geçen ki yersiz konuşmadan ötürü özür dilerim. 🙏🏻

  • Hepsini Göster
 • FunnySunny
  Teşekkür ederim de kitap okumaktan çok sıkılıyorum.
  Sevdim 1 Kişi
 • nordun_gadasi
  Kitap okumayı seven biri olarak hemen tavsiye edilen her kitabı okudum gadası. Dedikleri kadar akıcı ve güzel kitap tavsiyeleri vermişler. Aralarında bir iki tane okumadığım kitap var. Hemen kitap listeme onları da dahil edeceğim. En kısa zamanda alıp okumak istiyorum. Gerçi elimde okunması gereken 140 kitabı saymazsak🙈
  Sevdim 1 Kişi
 • Antierdoğanizm
  Tavsiyeniz için teşekkürler kitap okumayı severim. Sizinle şarkı konusunda ufak bir sohbetimiz olmuştu, konuşmayalı nasılsınız?
  Sevdim 1 Kişi
  • Teşekkürler iyiyim fakat tanıyamadım🙄

  • Evet tanımamınız normal önceki nickim rockncoke tu. Değeri bilinmeyen sanatçılar, Türkiye nin son 30 yılda ki en iyi 10 sesi gibi benceler paylaşmıştım siz de nev den bahsetmiştiniz.

  • Ah evet hatırladım şimdi 😊

 • Bonibomcuk
  çok uzun uzun okumadım sadece göz gezdirdim. Arasında Livaneli var mı bilmiyorum fakat varsa da yoksada okuduğum en güzel kitaplardan biri olan Livaneli-Kardeşimin Hikayesi kitabını önermek isterim. Kitapta çok güzel ters köşeler var. Gizem , aşk daha nicesi.. Hatta durup durup baştan okuyorum kitabı arkadaslarima verip elden ele dolaştırıyorum. bende o sırada başka kitaplar okuyorum tabi. Emin olun başlarsanız elinizden bırakmazsınız.
  Sevdim 1 Kişi
 • Muro8384

  .. Başlangıç olarak okunması gerekenler..


  Stefan Zweig = Korku - Satranç - Bilinmeyen bir kadının mektubu - Bir Kadının Yaşamından yirmi dört saat - Bir Çöküşün öyküsü
  Paulo Coelho = Simyacı
  José Mario De Vasconselos = Şeker Portakalı (ağlama garantilidir)


  .. Bilim Kurgu distopya kitapları..


  José Saramago = Körlük
  Yevgeni Zamyatin = Biz
  George Orwell = 1984
  Ray Bradbury = Fahrenait 451
  Aldous Houxsley = Cesur Yeni Dünya
  Pierre Boulle = Maymunlar Cehennemi (tavsiye bilim kurgumdur)


  .. Aşk, Romantizm kitapları..


  Gabriel Garcia Marquez = Kolera Günlerinde Aşk
  Jane Austen = Gurur ve Önyargı
  Cengiz Aytmatov = Cemile
  Jojo Moyes = Senden Önce Ben
  Elif Şafak = Aşk
  Alexandre Dumas = Kamelyalı Kadın
  Gustave Flaubert = Madam Bovary


  Bunlarda benim önerim olsun herkese efendim 😊
  Sevdim 2 Kişi
 • AhmetSedat
  Paylaşım için teşekkürler ama okumaktan ziyade izlemeyi severim😅
  Sevdim 1 Kişi
 • lotus-patra
  Hepinizin emeğine sağlık çok güzel bir bence olmuş.
  Tebrikler 👏👏
  Sevdim 1 Kişi
 • Wonderwomennn
  Martin edeni okuyorum şu an ve kesinlikle insani güçlendiren bı kitap
  Sevdim 1 Kişi
 • missstatistic
  güzel paylaşım olmuş, emeğinize sağlık çok teşekkürler, okumadıklarım var onları da listeme ekledim, "Eckhart Toll-Şimdinin Gücü "o kitabıda çok severek okudum tavsiye ederim.
  Sevdim 2 Kişi
 • fbk94
  Mein kampf okuyun diyeceğimde değiştirilmiş hepsi ben zamanında orjinalini anadilinde okumuştum
  #Hükümdar
  Sevdim 1 Kişi
 • Çoklusever38
  Uzun bi süredir kitap okumuyorum zamanık olmuyir ama eski günlere dönecem geri
  Sevdim 1 Kişi
 • VişneliBrowni_
  Tabii biz fenomen olmadığımız için bize sorulmadı.
  Sevdim 2 Kişi
 • efulimmm88
  Emeğinize sağlık harika bir paylaşım.
  Sevdim 1 Kişi
 • Ortadenizden
  Ben de Stefan Zweig Dünün Dünyası öneririm.
  Sevdim 1 Kişi
 • Daha Fazla (24)
YÜKLENİYOR...