Kadınlara Giydikleri Her Şey Yakışmaz! Vücut Tipinize Göre Giymeniz Gerekenler

Çoğu kız ne giysem yakışır ve ya benim giydiğim her şey uyumludur der ama dışarıdan bakılınca maalesef durum hiç de öyle değil. Bu kategoride kızları madde madde ayırıp kimlere nasıl kombin yakışacağını söylemeye çalışacağım elimden geldiği kadar.

1. Minyon kızlar

Minyon kızların bir artısı var öncelikle çok tatlı oldukları için bu tip kızlara gerçekten ne giyseler yakışıyor çünkü boyları kısa ve bazen çocuksu giyinseler bile gerçekten çok şık duruyorlar. Mesela spor giyinmek istedikleri zaman spor ayakkabısı olsun tişört olsun çok şık duruyor fakat resmi kurumda çalışan minyon kızlara resmi kıyafet pek yakışmıyor işin açıkçası.

Örneğin yukarıdaki şekilde bir kombin minyon kızlarda çok tatlı ve çok şık duruyor ve ayrıca çokta sempatik.

Bu arada aklıma gelmişken Ece Seçkin de minyon ve gerçekten çok tatlı bir kadın ve sempatik. Çocuk gibi.

2. Uzun bacaklı bayanlar

Uzun boylu demiyorum bacakları uzun olan bayanlar etek giydikleri zaman çok şık duruyor. Pileli etek olsun salaş uzun etek olsun ve ya kalem etek olsun fark etmiyor uzun boylu bayanlar bu yönden çok şanslılar. Ama birçok kişi bunu değerlendirmeyi bilmiyor. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi ne giyseler oturuyor üstlerine.

Örneğin Çağla Şikel. Kadın Cennet Mahallesi dizisinde şalvar giydi o bile yakıştı yani kadına o derece siz düşünün artık. :)

3.Kısa boylu bayanlar

Kısa boylu olan bayanlara ben genelde balon etek daha çok yakıştırıyorum ama şu ana kadar giyen göremedim. :) Balon etek dışında pileli İskoç etekte çok şık duruyor. Mesela düşünün pileli İskoç etek var üzerinizde üstüne siyah yakası açık bir tişört ve ya gömlek ve altına stiletto yerine spor ayakkabı hem şık durur hem spor görünür. Aşağıda gördüğünüz gibi bir kombin mesela çok şık ve spor durabilir.

4.Tesettürlü bayan giyimleri

Bu konuda tesettürlü bayanların işinin daha zor olduğunu düşünüyorum ama en güzeli de onlarınki olduğunu düşünüyorum çünkü rengarenk giyinebiliyorlar ve boyları uzun olsun kısa olsun minyon olsun fark etmiyor ne giyseler yakışıyor. Spor ve resmi iş kıyafeti giyseler bile çok zarif gösteriyor bu onları. Örneğin resmi giyindikleri zaman aşağıda gördüğünüz gibi gayet oturaklı olabiliyorlar ve şık görünebiliyor.

Ya da spor giyindikleri zaman bile çok şık ve rahat görünüyorlar.

5. Resmi kurum çalışanları

Son olarak resmi kurumda çalışan bayanlar bunların pek fazla seçeneği olmayabilir belki ama yinede değinmek ve bir kaç tavsiyede bulunmak istedim. Genelde giyim şekilleri bellidir. Kumaş kalem etek üstüne gömlek üstüne ceket ve topuklu ayakkabı. Resmi kurumlara gittiğimiz zaman sürekli tek tip giyinen bayanlar görürüz onlar da şu şekilde aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi giyinirler.

Ama bunu değiştirip daha renkli olabilirsiniz örneğin eteğinizde desen detayları olabilir veya giydiğiniz badide herhangi bir detay veya gömlekte. Bir çanta bile size şıklık katabilir bazen. Örneğin aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi farklı bir etek rengi tercih edebilirsiniz.

Ya da yok ben siyah seviyorum diyorsanız bir deri eldiven bile sizi gayet alımlı yapabilir.

Etek yerine sürekli pantolon tercih eden bayanlar içinse değişik üstler olabilir o da aşağıda gördüğünüz gibidir.

Bir erkek için bayanların giyim konusunda bu kadar bilgili olması sizi şaşırtabilir ama küçüklüğümden beri bayanların giyimlerine dikkat ettiğim için bir süre sonra ister istemez tecrübe edinebiliyor insan. Umarım benceyi beğenirsiniz. Şimdiden teşekkür ediyorum. :)


3|0
4

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

 • Güzel hazırlamışsın :) Ellerine sağlık :)

  0|1
  0|0
 • kapmışsın sen bu işi ^^

  0|1
  0|0
 • Güzel olmuş😊😊

  0|1
  0|0
Yükleniyor...