90'ların Akıldan Silinmeyen Yarışma Programları

1. Süper Aile

Erol Evgin'in sunduğu yarışmaydı. İki aile karşılıklı yarışıp en popüler cevabı bulmaya çalışıyordu. Daha sonraki yıllarda benzer formatta yarışmalar yapıldı lakin ilk zamanki popülerliği devam etmedi.

2. Bir Kelime Bir İşlem

Türk Televizyonlarının en uzun soluklu yarışma programlarından biri olan bilgi yarışmasıydı. Bir kağıt bir kalem alıp heyecanla izlenen ve cevapları bulmak için adeta evin içinde yarıştığımız programlardan biridir.

3. Gol Şov

Yine döneminin unutulmaz interaktif yarışma programı olan ve Mehmet Ali Erbilin neşeli sunumuyla Televizyon tarihine imza atan bir yarışmadır. İzleyiciler telefon tuşlarını kullanarak gol atmaya çalıştığı bir yarışmaydı. Kalede o dönemin meşhur kalecisi Smoviç vardı.

4. Şahane Pazar

90'lı yıllarda Pazar günlerinin vazgeçilmezi olan bir yarışma programıydı tüm Türkiye halkını televizyona bağlamayı başarıyordu. Süheyl & Behzat Uygur kardeşlerinin eğlenceli sunumuyla yarışma o dönemde zirveye taşındı.

5. Çarkıfelek

Hiç şüphesiz 90lı yılların en çok ses getiren yarışma programıydı. Tarık Tarcan'ın sunumuyla başlayıp Mehmet Ali Erbil'in deli dolu sunumuyla uzun yıllar izlenmişti. Ünlülerinde bulunduğu bu yarışmada eğlenceli vakit geçirmek için birebirdi.

#EvinLevin

#90'lar

#Televizyon

90'lar çağında büyüyenler her zaman daha eğlenceli. Mutlu, eğlenceli ve pamuk şekeri tadında günler


7|4
68

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 7

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor... ;