Unutmazsak Yaşatırız! Genç Yaşta Yitirdiğimiz Şarkıcılar

Hayatının baharında, genç yaşta hayatını kaybetmiş ve hemen hemen herkesin gönlünde taht kurmuş sanatçılarımızdan bahsedeceğim..

Kerim Tekin

Kar Beyaz, Kara Gözlüm, Akşamlar, Haykırsam Dünyaya şarkılarıyla herkesin gönlünde taht kuran genç ve yakışıklı şarkıcı Kerim Tekin, konser dönüşü 27 Haziran 1998'de Afyon Sandıklı'da arabasıyla geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Daha henüz 23 yaşındaydı..

Barış Akarsu

Akademi Türkiye yarışmasında sürmeli gözleriyle, uzun saçlarıyla ve güzel sesiyle tanıdık onu. Amasralı olan genç şarkıcı, Amasra, Islak Islak gibi şarkılarıyla klipler çekti. Yalancı Yarim dizisinde de başrol oynayan genç şarkıcı, Muğla'nın Bodrum ilçesinin Torba kavşağında geçirdiği kazada ağır yaralanmış ve ölüm kalım savaşını 4 Temmuz 2007'de kaybetmiştir. 28 yaşında hayata gözlerini yuman Barış Akarsu'nun ismi kaza yaptığı yere verilmiştir.

Kazım Koyuncu

Karadeniz çocuğu olan Kazım Koyuncu kendi tarzını yaratmış ve şarkıları dillere dolanmıştır. İşte Gidiyorum şarkısı herkesin dilindeydi. Çernobil faciasında yakalandığı kanserden kurtulamamış ve 25 Haziran 2005'te hayatını kaybetmiştir. Ve 33 yaşındaydı..

Uzay Heparı

Genç yaşlarda kaybettiğimiz bir diğer isim Uzay Heparı, şarkı yazarı, aranjör, yapımcı ve aynı zamanda oyunculukta yaptı. Sertab Erener, Zuhal Olcay gibi isimlerle çalışan Uzay Heparı, motoruyla bir programına gitmek üzereyken Demet Akbağ'ın park halindeki arabasına çarpmış ve 11 gün bitkisel hayatta kalan genç, 24 yaşında 31 Mayıs 1994'te hayata gözlerini yummuştur..

Gökhan Semiz

Grup Vitamin'in hem kurucusu hem de solistidir. "Ellere varda bize yoh mi?", "İsmail", "Zonta" gibi şarkılarla damga vurmuştur. Gökhan Semiz, geçirdiği trafik kazasında hastaneye yetiştirilirken yolda hayatını kaybetmiştir. 17 Ocak 1998'de vefat eden Gökhan Semiz 29 yaşındaydı..

Bergen

Türkiye'nin en iyi arabesk kadın sanatçılarından biri olan Bergen, önce kocasının yüzüne kezzap atılmasıyla iki gözü kör olmuş ama daha sonra diğer gözü açılmıştır. Hala eşinin şiddetlerinden kurtulamayan Bergen, 14 Ağustos 1989'da kocası tarafından silahla vurularak ölmüştür. Öldüğünde 30 yaşındaydı..

Boe B

Türkiye'ye ilk rap müziği getiren genç sanatçı, aynı zamanda rap müziği yapmıştır. İslamic Force grubuyla bilinen Boe, 2000 yılında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir..

Yavuz Çetin

Rock sanatçısı olan Yavuz Çetin, 1990'da Blue Blues Band grubunu kurmuştur. Türkiye'nin en iyi gitaristlerinden biridir. Depresyona giren genç şarkıcı, 15 Ağustos 2001'de Boğaziçi Köprüsü'nden atlamıştır. Yavuz Çetin 30 yaşında intihar ederek hayatına son vermiştir.

Ajlan Büyükburç

Erol Büyükburç'un kızıdır. Pop ve caz sanatçısı Ajlan Büyükburç, arkadaşıyla 93'te Ajlan-Mine grubunu kurdu. 22 Temmuz 1999'da Fethiye'de kaza geçiren 28 yaşındaki Ajlan Büyükburç hayatını kaybetmiştir..

Ölüm acıdır..

Genç yaşta daha acı gelir insana.. Hayatlarının baharlarında, solup gittiler..

Bizlere şarkılarını bıraktılar. Güzel insanlar çekip gittiler.

Sözün özü şu ki; Unutmazsak, yaşatırız..

Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum..


0|0
36

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Kazım Koyuncu ve Barış Akarsu öldüğünde şok olmuştum.
  Bize de şimdi mışmış dandan gibi saçma şarkıcılar kaldı.
  Güzel olan her şey kısa sürüyor maalesef..

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Mekanları cennet olsun inşallah

  0|0
  0|0
 • Kazım Koyuncu'yu saygıyla anıyoruz

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...