Fast & Furious - Hızlı ve Öfkeli

Tüm dünyada otomobil tutkunlarının izle izle bitiremediği 7 filmlik serinin yenisi yaklaşık 130 gün sonra beyaz perde ile buluşuyor. Gelin biraz geçmişi analım...

Hızlı ve Öfkeli (2001)

Başrollerde Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster ve Michelle Rodriguez rol almıştır. Filmin toplam bütçesi 38 milyon dolardır ve gösterime girdiği hafta sonu 41 milyon dolarlık hasılat elde edilmiştir. Aslında bana kalırsa filmin en saf en temiz hali ilk bölümüdür.

Daha Hızlı Daha Öfkeli (2003)

Başrolleri Paul Walker, Tyrese Gibson, Eva Mendes, Devon Aoki ve Ludacris paylaşmaktadır. İlk filmin devamı niteliğindedir ve tadından yenmez. Artık yavaş yavaş film konu dışına taşmaya başlayacak.

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı (2006)

Başrolde Lucas Black yer almaktadır ve filmde Sean karakterini canlandırır. Sean otomobil yarışlarına merakı yüzünden başı dertte olan bir şahancıdır. Film konu ve zaman olarak diğerlerinden farklıdır ve geleceği anlatır.

Hızlı ve Öfkeli 4 (2009)

Filmde başrolleri Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez ve Jordana Brewster paylaşmıştır. Bir sonraki Rio Soygununa zemin hazırlıyorlar kanımca. Çünkü filmde çalıp çırpma hat safhada. Ayrıca bu bölümle birlikte filmin yarış kısmıda hafiflemeye "Çatara patara" seslerinin yerini "Dıkşın dıkşın" sesleri almaktadır.

Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu (2011)

Filmde başrolde Paul Walker ve Vin Diesel rol almıştır. Filmin ana konusu yeşillikleri çalmaktır. Özgürlüklerini kazanmak ve paraya turbo demek adına tüm ekibi toplarlar.

Hızlı ve Öfkeli 6 (2013)

Filmde başrollerde Vin Diesel, Paul Walker olacaktır. Bir önceki bölümde paraya turbo demeye başlayan kahramanlarımız bu bölümde ne kadar zengin olsalar da kendilerini yuvadan uzak hissediyor ve efkarlanıp Corona'nın dibine vuruyorlardı. Bir suç çetesini çökertmek karşılığında özgürlüklerini alacaklardır.

Hızlı ve Öfkeli 7 (2015)

Başrollerde Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Kurt Russell ve Jason Statham yer almaktadır. Ekibin geri kalanı artık rahat yaşasa da yok abi rahat batar yine ekip tehlikeye girer.

Filmin sekizincisi oldukça soğuk bir ortamda geçecek gibi ve bence yine bu bölümde daha çok çatışma ağırlıklı olacak...

Teşekkürler.

#DestekliDon


1|0
10

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • bunlardan hiç birini izlemedim. nedense merakta etmiyorum

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...