Başarı, Acı ve Mütevazılığın adıdır KEANU REEVES

KEANU CHARLES REEVES ( 2 Eylül 1964 ) Oyuncu-Yönetmen

Pek çoğumuz kendisini zamanının efsanesi olan MATRIX üçlemesiyle tanıdık.. Siyah paltosu,jöleli saçları ve gözlükleriyle o dönem yeni bir akım başlatmıştı..

Başarı,Acı ve Mütevazılığın adıdır KEANU REEVESAslında kendisinin ilk başarısı 1994 yapımı olan SPEED adlı filmdi.. Bu film sayesinde büyük bir izleyici kitlesine ulaşsa da, üzerine oynadığı Johnny Mnemonic ve Chain Reaction gibi filmler gişede başarısız olduğu için kariyerinde ufak bir düşüş yaşadı.. Bu sırada başarılı oyuncu 1998 yılında Jennifer Syme ile tanıştı ve tutkulu bir aşk yaşamaya başladılar.. Ve oyuncu Speed filminin devamı için kendisine teklif edilen 11 milyon doları reddedip, Al Pacino ve Charlize Theron ile başrollerini paylaşacağı ve benim de çok beğendiğim ŞEYTANIN AVUKATI adlı filmde oynadı.. Her şey Reeves için çok iyi giderken ve Matrix filmi için de teklif aldığı 1999 Aralığında bebekleri ölü olarak dünyaya geldi.. Bu durum iki sevgiliyi büyük bir travmaya soktu ve ayrılık kaçınılmaz oldu.. Aradan 2 yıl geçmişti.. Çocuğunun kaybının acısını üzerinden yeni yeni atan oyuncu,bu sefer de Nisan 2001 de sevdiği,aşık olduğu kadının ölümüyle yıkılmıştır.. "O zamandan sonra ciddi ilişkilerden ve çocuk sahibi olmaktan uzak durdum" diye cümle kuran bir adamın neler yaşadığını tahmin etmek zordur.. 3 kız kardeşi olan oyuncunun en küçük kardeşi Löesmi hastasası olmuş ve filmlerden kazandıklarıyla kardeşini tedavi ettirmiştir.. Bununla da kalmayıp Matrix filmlerinden kazandığı gelirinin %70 ini lösemi hastaları için hastanelere bağışlamıştır..
Kazandığı paralara rağmen ne bir malikanesi ne badyguardları olmayan bu adam,günlük hayatında metro ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarını tercih ediyor...
Bence saygıyı fazlasıyla hak eden bir ADAM... Esen kalın :)


1|2
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...