Kenan Ece 30 Mart Çarşamba #ÜnlülerCevaplıyor Konuğumuz

30 Mart 2016 Çarşamba saat 13.00-15.00 arası #ÜnlülerCevaplıyor etkinliğimizin konuğu #KenanEce

Kenan Ece'nin cevapladığı soruları okumak için tıklayın

Kenan Ece'nin video cevaplarını izlemek için tıklayın.

Son olarak heyecanlı finaliyle ekranlara veda eden Güllerin Savaşı dizisinde televizyon ekranlarında boy gösteren yakışıklı oyuncu, geçen yıl hepimizi gururlandıran bir Türk-Japon ortak yapımı Ertuğrul 1980 filminde de sinema salonlarındaydı.


Kenan Ece ile ilgili merak ettiğiniz soruları şimdiden hazırlayın. Çarşamba günkü buluşma için hepimiz heyecanlıyız.

Kenan Ece'nin sosyal medya hesapları:

Instagram

Twitter

Facebook

Resmi web sitesinden Kenan Ece biyografisi:

1980 yılında doğdu. Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra 2004 yılında Amerika’da Davidson College’de tiyatro ve ekonomi eğitimini tamamladı. Üniversitede bir çok oyunda rol aldı. Mezun olduktan sonra dört yıl Dublin’de yaşadı. Gaeity School of Acting ve Irish Film Academy’de oyunculuk eğitimine devam etti. İrlanda’nın en köklü televizyon dizisi “Fair City” ‘de 13 bölüm rol aldı. Ardından İrlanda Devlet Tiyatrosu “The Abbey”‘de çalıştı. Türkiye’ye döndüğünde ilk sinema projesi yönetmenliğini Yusuf Kurçenli’nin yaptığı “Yüreğine Sor” filmi oldu. Samanyolu, Deli Saraylı, İzmir Çetesi, Krem gibi televizyon dizilerinde rol aldı. 2012′de Mustafa Üstündağ ile Çamur’dan Tiyatro’yu kurdu.


Çamur’dan Tiyatro
Kenan Ece ve Mustafa Üstündağ ”İzmir Çetesi” dizisinde tanışmalarının ardından 2012 yılında Çamur’dan Tiyatro’yu kurdular. Çamur’dan Tiyatro’nun sahnelediği ilk oyun Norman Lock’ın yazıp, Kenan Ece’nin çevirdiği ”Islah Evi” (The House of Correction) oldu. Engin Alkan’ın sahneye koyduğu oyunda rolleri Kenan Ece, Mustafa Üsütündağ ve Didem Balçın paylaştı.

Meraklısına bu da Vikipedi full biyografi sayfası


38|20
00
  • Bu Bence, görüş paylaşımına kapalı!
Yükleniyor...