The Last Kingdom - Dizi Tanıtımı

The Last Kingdom - Dizi Tanıtımı

The Last Kingdom; şu an da 7. bölümü yayınlanmış olan yeni bir dizi. BBC kanalı tarafından, Game of Thrones'a rakip olarak hazırlandığını belirteyim. Tabii ben bir Game of Thrones hayranı olarak bunu duyunca, 'olur mu öyle şey?' dedim. Game of Thrones sonuçta bu, rakibi olur mu hiç?
Çoğu Game of Thrones sever benimle aynı fikirdedir eminim. The Last Kingdom'ı izlemeye başlayana kadar da bu fikriniz değişmeyecektir.

Dizinin Bernard Cornwell'in 'The Saxon Stories' adlı roman serisinden uyarlama olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Dizinin konusuna değinecek olursak:

9. Yüzyılda şimdi İngiltere olarak bilinen birçok ayrı krallıktan oluşan bölgeyi Vikingler işgal etmiş durumdadır. Sadece Kral Alfred'in başında bulunduğu Wessex Krallığı işgale karşı direnmekte, Vikingler'e meydan okumaktadır. Bu son krallıktır.

Uhtred of Bebbanburg bu çalkantılı dönemde asilzade bir Sakson olan Lord Uhtred'in oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Küçük yaşta Vikingler tarafından kaçırılmış ve yetiştirilmiştir. Ancak içinde bulunduğu durumda onu yetiştiren insanlar ve doğduğu ülke arasında bir seçim yapmak zorundadır. O bir Sakson mu yoksa Viking mi? Uhtred iki taraf arasında kalmıştır.

Game of Thrones'a rakip olma konusuna gelirsek, belki rakip olamaz ama Game of Thrones izleyicileri için bir nefes olabilir. Hem GoT'un yeni sezonunu beklerken kaliteli bir dizi izlemiş olurlar; hemde Game of Thrones gibi yıllarca seyirciyi oyalamayan bir dizi izlemiş olurlar.

Game of Thrones'a rakip olması zor görünse de, Vikings dizisine güzel bir rakip olduğunu belirtmek gerekir.

Diziyi çekici kılan en önemli yanı ise, kaliteli savaş sahneleri. Özellikle Shield Wall(Kalkan Duvarı) taktiğini çok güzel yansıtmışlar.(ilk 10 saniyeyi izlemeniz yeterli olacaktır.)

Kıyafetler, mekanlar özenle hazırlanmış ve oyunculuklar üst düzeyde. BBC'nin bu diziye büyük bir bütçe ayırdığını da unutmamak gerek.

Sonuç olarak; The Last Kingdom' 1 bölümlük şans verirseniz pişman olmazsınız.

________________________________________________________________________________

Diğer bencelerime mevcut hesabımdan ve eski hesabım olan @_wild 'dan ulaşabilirsiniz, teşekkürler.


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Bir ara bakayım :) teşekkürler.

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • Denemeye değer gibi görünüyor. Teşekkürler

    0|0
    0|0
Yükleniyor...