'Yoksun' Şarkısı İle Müzik Dünyasında Yankı Uyandıran 'Naz Ölçal' KizlarSoruyor'da!

Müzik, evrensel bir dil olmasının ötesinde, aynı zamanda ruhu dinlendiren bir ilaç gibidir. Kimi zaman müzik ile eğlenir, kimi zaman müzik ile hüzünleniriz. Ben de sizi yaptığı şarkıları ile sizleri yer yer hüzünlendirip, derin düşüncelere dalmanızı sağlayan bir isimle tanıştırmak istiyorum. O isim Naz Ölçal...

'Yoksun' Şarkısı İle Müzik Dünyasında Yankı Uyandıran 'Naz Ölçal' KizlarSoruyor'da!

Kendisiyle kısa ama dolu dolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Sohbetimize geçmeden önce, Naz Ölçal'ı kısaca tanıtmak gerekirse;

Naz Ölçal kimdir?

Kendi bestelerini yazan ve bu besteleri ile ismini duyurmayı başaran Naz Ölçal, Yoksun isimli parçası ile bir anda dinleyicilerin dikkatini çekmiş ve sesinin geniş kitleler tarafınca duyulmasını sağlamıştır. Kendi kanalına yüklediği 'Yoksun' videosu ile 100 milyonu aşarak büyük bir başarı elde etmiştir. Yoksun parçası ile olumlu dönüşler alan Naz Ölçal, şarkısına bir de klip çekmiştir. Yoksun şarkısı dışında pek çok bestesi de mevcuttur.

Ve hazırsanız keyifli röportajımıza başlayalım.

'Yoksun' Şarkısı İle Müzik Dünyasında Yankı Uyandıran 'Naz Ölçal' KizlarSoruyor'da!

Naz Ölçal’ın müzik hikayesi nasıl başladı?

Naz Ölçal: Kurulan ve inanılan her hayalin bir gün mutlaka gerçekleşeceğine inanan biri olarak, hayalim için denediğim her yolun sonuçsuz kalmasıyla, yazdığım o “şiir”i beste haline getirerek bir cesaretle Youtube’da paylaşmam ile başladı benim müzik hikayem.

Yoksun şarkısı ilk çıkış şarkınız. Bu şarkı nasıl ortaya çıktı? Hayatınızdan izler taşıyor mu? Bir hikayesi var mı?

Naz Ölçal: Yoksun’un hikayesini birçok kez anlattım ki zaten artık bu şarkı benim hikayemden çok, milyonlarca insanın hikayesini, kalbini anlatır oldu. Ve hayatımdan izler taşıyan bir şiir, hayatıma daha derin izler bırakan bir şarkı haline dönüştü.

'Yoksun' Şarkısı İle Müzik Dünyasında Yankı Uyandıran 'Naz Ölçal' KizlarSoruyor'da!

Şarkılarınızı dinlerken derin duygularla yazıldığı çok belli. Şarkılarınızın tamamı yaşanmış bir hikayenin/hikayenizin bir ürünü mü?

Naz Ölçal: Ben her sözün, her şiirin/şarkının bir hikayesi olması gerektiğine inanmıyorum. Tabii ki, yaşadığım olay üzerine yazdığım çok fazla şarkım var. Fakat bence, şiiri/şarkıyı oluşturan her kelime için önce bir his gerekir, yaşanmışlıktan ziyade. Önce hissederiz ki hikayemiz olsun.

His olmadan, ne yaşayabiliriz, ne anlayabilir, ne anlatabiliriz o hikayeyi. Bu yüzden, her şarkımın bir öyküsü yok, ama hepsinin hissi saklı bende.

Genel olarak şarkılarım; ya benim yaşadıklarım, ya başkasının yaşadıklarının bana yansıması, ya da tamamen hayali gerçeklerimin duygularıdır.

Şu anda dinleyicilerden şarkılarınız ile alakalı nasıl tepkiler alıyorsunuz? Bu tepkiler sizin üzerinizde ne derece etki yaratıyor?

Naz Ölçal: Ben şarkılarımda, insanların hayatlarından bir şey bulmalarını ve o sözlerle kendi hislerini yaşamalarını istiyorum. Gelen her tepkide de, hala herkesin sevmeyi bildiğini, sevmeyi basite indirgemek yerine yoğun yaşayan insanlar olduğunu ve o hislere benim şarkılarımla daha da katkıda bulunduğumu bilmek beni çok mutlu ediyor.

'Yoksun' Şarkısı İle Müzik Dünyasında Yankı Uyandıran 'Naz Ölçal' KizlarSoruyor'da!

Hem söz yazıp hem de beste yaptığınızı biliyorum. Bir hayatı, duyguyu kaleme almak mı yoksa kaleme alınmış yazıyı bestelemek mi daha zordur?

Naz Ölçal: Hiçbir hikaye ya da duygu anlatıldığı kadar basit yaşanmaz hiçbir zaman. Ki bazen, insan anlatırken bile zorlanır. Tıpkı bunun gibi, yazması da kolay değildir, bestelemesi de. Öyle bir yazmalısınız, öyle bir bestelemelisiniz ki, tüm hikaye ve duygu karşıya en doğal şekliyle geçsin. Ben de, bazen önce söz yazarak oluşturuyorum şarkımı, o söz kendi bestesiyle birlikte geliyor zaten bana. Bazen de önce bir melodi geliyor kalbime, sözünü kendiliğinden yazıyor.

Bundan sonraki kariyerinizde neler yapmayı planlıyorsunuz. Müzik ile devam edecek misiniz? Başka planlarınız var mı?

Naz Ölçal: Müziği tatmış ve üretme aşkıyla tanışmış olmaktan dolayı çok şanslıyım ve her zaman müziği, üretmeyi, şarkı söylemeyi devam ettireceğim. Fakat bunun yanında, zevkle ve merakla okuduğum psikoloji bölümünü tamamlamak istiyorum. Bunun yanındaysa, yine küçüklük hayalim oyunculuk üzerine daha çok çalışarak, kendimi o alanda daha da geliştirmek istiyorum.

'Yoksun' Şarkısı İle Müzik Dünyasında Yankı Uyandıran 'Naz Ölçal' KizlarSoruyor'da!

Genç oluşunuzun, müzikal yolculuğunuzda olumlu veya olumsuz etkileri oldu mu?

Naz Ölçal: Genç oluşumun müzikal yolculuğum için çok büyük bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Genç olanı, “tecrübesiz, yetersiz ve küçük” görenler dışında, birçok kişinin “öğrenmeye aç, istekli, enerjik ve cesur” görmesi ise aldığım desteğin ve bu yolda kendime olan inancımın daha da artmasını sağlıyor.

Kendimi geliştirmek için çok fazla zamanım ve seçeneğim olduğunu biliyor, aynı zamanda “ne kadar erken, o kadar iyi” anlayışından besleniyorum. Böylece, daha şimdiden birçok konuda yetkin olma çabası içine cesurca girebiliyorum.

Son olarak KizlarSoruyor üyelerine söylemek istediğiniz bir şey var mı?
Naz Ölçal: Son olarak, KizlarSoruyor üyelerine hiçbir zaman öncelikle bir “birey” olduklarını unutmamalarını ve ne olursa olsun kadınların her zaman destekçisi olduğumu belirtmek istiyorum.

Bu keyifli söyleşi için bende Naz Ölçal'a teşekkür eder, bundan sonraki müzikal yolculuğunda başarılar dilerim.

'Yoksun' Şarkısı İle Müzik Dünyasında Yankı Uyandıran 'Naz Ölçal' KizlarSoruyor'da!
'Yoksun' Şarkısı İle Müzik Dünyasında Yankı Uyandıran 'Naz Ölçal' KizlarSoruyor'da!
48
76
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşleri

 • Saura
  Senin “ayda 1 olsun, önemli kişi olsun” mentaliteli röportajların, sağdan soldan toplama insanları ilah gibi başlıklarla öve öve anlatan röportajlardan çok daha iyi. Ve cidden o arkadaşın çin seddiyle yarışır uzunluktaki sıkıcı Bence’leriyle övünmesinden gına gelmişken gerçekten sevilen ve normal şartlarda iletişime geçilmesi nispeten kolay olmayan insanları ks’ye konuk etmen çok güzel.

  Naz Ölçal’ı yoksun şarkısıyla tanıdım herkes gibi ve aslına bakarsan sonrasında unuttum gitti. Kendisini “küçük kadın” olarak niteleyebilirim, okuduğum Bence’ye göre çok güzel ve yaşının üstünde düşünceleri olduğuna inanıyorum.

  Hayatında başarılar diliyorum kendisine.
  Görüş hala geçerli mi?
  • 🙏🏻🙏🏻😊

  • sağdan soldan toplama insanları ilah gibi başlıklarla öve öve anlatan röportajlardan çok daha iyi. Ve cidden o arkadaşın çin seddiyle yarışır uzunluktaki sıkıcı Bence’leriyle övünmesinden gına gelmişken

  • Kime bu laf ki hic de hoş olmamış ama

 • Dehrin
  Yine güzel bir röportajla bizlerlesin :) Naz'ın hayat prensibi çok güzel. Başarılarının devamını diliyorum Naz :)
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • _король
  Ne güzel bir söyleşi olmuş. Kadınları motive edecek son sözleri için çok teşekkür ederim. 🌸
  Görüş hala geçerli mi?
 • süperbenn
  Bilmediklerimizi, tanımadıklarımızı burada görmek memnuniyet verici.
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

4674
 • _seboist_
  Bu kız da aynı benim gibi Şebo hayranı. Yoksun sarkısını da Şebnem için yazmıstı diye biliyorum. Ona olan hislerini, duygularını bir kagıda kaleme döktü ve bizlerle paylastı. Sesinin sakinlestirici bir etkisi oldugunu düsünüyorum. Aynı zaman da sempatik bir insana benziyor. :) yolu açık zihni ve fikirleri aydın olsun..
  • FireInMyEyes

   Bende seboistim 😍

  • _seboist_

   @FireInMyEyes Buldum benim kafadan birini. Bu sitede Şebo dinleyenleri ve sevenleri görmek ne güzel :)

 • Sexsierkek01
  Kendi bestelerini yazan ve bu besteleri ile ismini duyurmayı başaran Naz Ölçal, Yoksun isimli parçası ile bir anda dinleyicilerin dikkatini çekmiş ve sesinin geniş kitleler tarafınca duyulmasını sağlamıştır.
 • azelcan
  Çok duygusal sözler. Başarılarının devamını diliyorum.
 • Seneşittirbendemek
  Şarkı çok basit olmuş beğenmedim. Ses de Aleyna Tilki tarzında. Kendisinde diğerlerinden farklı diyebileceğim bir özellik yok. Ama siz röportaj yapmışsınız, emeğinize sağlık. 👍🏻
 • GündüzYüzlüAdam
  Güzel söyleşi olmuş. Kendileri biraz aslı gökyokuşu andırıyor bence tip olarak. Tarzı da iyi. Kendisine başarılar diliyorum. :)
 • IAmarPresterAen
  Naz Ölçal"a ilk sorum uzun zamandır "yoksun" nerelerdesin? :D. D
 • travelist
  Daha dinlemediğime göre kızlarsoruyordan reklam almış ünlü.
 • recalar
  Naz hanım umarım tarihin tozlu yapraklarında silinip gitmez. Lütfen devam et Naz hanım.
 • Cukurova88
  Bu kız kim ya yeni görüyorum. Hergün yeni şarkıcı çıktığından müziğin kalitesi düştü. Müslüm baba olaydı şimdi ülke bu hale gelir miydi yaaa
 • Sudenz0
  Cok duygusal sanki yasiyor gibi basarilarinin devamini dilerm
 • isteklivearzulu
  Sesi ve müzikleri güzel başarılarının devamını diliyorum
 • darrrrbelimatttkapp
  "yoksun" şarkısı denilice aklıma geln tek şarkı :)

  "yoksun gül kurusu akşamlarımda
  yoksun sen muhtacken yoksun yanımda
  sıgındım caresız hatıralara
  geri don ne olur cıldıracagım "
 • HandsomeJack
  soyadı tuhaf. ataları soyadı belirlerken terzi arkadaşına benim ölçüyü al demiş o sırada memur ölçal diye yazmış demek ki
 • Dean-Winchester
  İlk defa gördüm. Beğenen de olur tabi ki ama bence sesi çok kulak tırmalayıcı ya.
 • Vârismerakli
  Hoş gelmiş ne diyim aleyne tilkiye 1000 basar bizim medya sevmez öyle adam akıllı insanları
 • Deanzoe
  Ilk defa görüyorum önüne gelen şarki söylüyor bir ben söylemiyorum
 • yakupcan35
  Baygın söylüyor ses var daha inişli çıkışlı dalgalı kullanabilir sesini
 • unknown115
  Sesi ve müzikleri güzel başarılarının devamını diliyorum
 • isthattrue
  Ya ben bu kıza bayılıyorum. Yolu açık olsunn <3
 • Heyyeter
  Bayılıyorum bu sese.
 • Yağmur-Sonrası
  Röportaj için teşekkürler :) Sesi de kendi de hoş.
 • bahardan
  Sesi değişik. Güzel.
 • eRDi677
  Yapıyorsun ve oluyor bence devamını getir 👍🏼
 • HasNickTir__
  Napiyo şu an mesela
 • Angelsilence
  Güzel söyleşi 😏😍
 • Nevsin
  Kim bu ilk dfa goruyorum🙄
 • YaşamınYeşili
  Ilk kez duydugum gordugum bir kadin
 • iminlovewith
  yillar once dinlemistim bu kizi
 • ruh_halimguzel
  Basarili bir sanatci, yolu acik olsun...
 • umutfısıldar
  Seninleyiz sonuna kadar NAZ. .. :)
  Güzel olmuş..
 • Malitunga
  bu güzel söyleşi için teşekkürler.
 • xPARS
  Güzel ses tb.
 • Emeğine, yüreğine sağlık
 • yamaken
  Ergenlikte zirveyken dinliyordum
 • Zamansızzayarsızzz
  Güzel söyleşi olmuş teşekkürler
 • jessy
  kızın sesi muhteşem gerçekten..
 • Kardelence
  Beeennn ölüyoruumm galibaağğ...
 • Saffet3458
  Başarılarının devamını dilerim 👍🙏
 • Lion24
  Sesi güzelmiş.
 • Shesfeisty
  Ilk kez duydugum gordugum bir kadin
 • Bakperi20
  Bu güzel söyleşi için teşekkürler
 • Mirayloves
  Iyi güzelmis
 • Barannqq
  Güzeldi teşekkürler
 • ecemssyg
  Farklı buldum sesini ve tarzını
 • AggiEvvKuklacısı
  Başarılar dilerim yolu açık olsun
 • Gmz_meraklı
  Güzel ❤️
 • Keystonee
  Güzel olmuş
 • Satrançı_Kız
  Türkü Turan'a benzemiyor mu sizce de?
 • Sözleri çok duygusal
 • Slensirmenn
  Bu da mi sanatci yeni gördüm
YÜKLENİYOR...