Kitaba verilen paraya acıyan insanların derdi ne?

Ben kitap kurdu olmasam da, arada bir iki kitap bitiren, yılda 10-15 kitap alan biriyim. Bu akşam misafir neyse kitapları görünce kızım bunlara neden para harciyorsunuz dedi :) Açıkçası eve gelen birine ters tepki asla vermem ama çok zoruma gitti dedim bu vizyon meselesi. Düdüklü tencere muhabbetinden faydali...

İnsanlarin kitaba karsi saygisiz olmasini algilamakta gucluk cekiyorum. Tamam okumazsin, ilgi alanin degildir ama tepki neden?

1|1
1726

En İyi Erkek Görüşü

• okumayan insanların ortak bahanesi..
    çok pahalı..
    bir sigaraya 10 lira verirler ama bir kitaba 20 lira vermek zorlarına gider..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İyi ki etrafımda sığ düşünceli insanlar yok. Ben ay’da 3-4 Kitap alıyorum, 60-70 gidiyor. O denlice düşünen insanlara göre delirmiş olurdum.

2|0
    0|0
    • Cok super ben o kadar okumuyorum ama okuyana saygi duyarim yani gidip kimseye aa neden aliyorsun diyemem cok sacma.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 25

• Düdüklu tencere alsan zeki olurdun :) kitaba para verince musrif oldun :)
    Bizim insanimiz okumayi sevmiyor baskalarininda okumasini istemiyor olay budur

1|0
    0|0
  • O bilinç bazısında olmuyor maalesef.
    Benim de bir akrabam kitap okurken görmüştü, bırak o boş işi de bir çay koy içelim demişti :D

1|0
    0|0
    • Bir kere bana da şey dedi bir kadin... bunlar ne hep masal uydurma... beynin yıkanır okuma :)

• Beynini yıkayıp yepyeni fikirlerle ufkunu açarsa kitaplar, mazallah :D

• Hiiiç kaale bile almayacaksın gülüp geçeceksin sadece yüzüne :)

1|0
    0|0
  • Kötü bir durum tabiki abla. Kitap kurdu degilim bende ama kitaba karşı bir saygım var ve insan hangi açıdan bakarsa baksın kitaplara saygı göstermeli.

1|0
    0|0
  • Kaç hemen o kişiden olabildiğince uzağa kaç 😂😂 okumuyorsa kendini geliştirmiyorsa o insandan hayır gelmez.. soyu okuyunca cimdir dedim ama resmen karantinalıkmış 😂😂

1|0
    0|0
  • Öyleleri ne yazik ki, kendisi okumuyor başkalarına da okutturmamak için elin geleni yapıyor. "Olm o kitaplık ne öyle sen ne kadar para verdin onlara yazık olmuş" kurulan cümle bu sen düşün artık

1|0
    0|0
  • Bunu diyen insanlarin sacma sapan seylere para harcamasi da tesaduf degildir. Misal bir ruja 100 tl yi cok rahat verir. Soz konusu kitap olunca 10 15 tl gozlerine cok gelir. O yuzden oyle insanlari sallamak lazim ☺

1|0
    0|0
    • Mucuk o zaman. Bunu diyen kadin 15 tl taksi ucreti vermemek icin 1 saat yurur. O yuzden cok alinmadim da laf soktum biraz :)

• He o zaman her seye karsi oyle 😂 yoksa anlarim cimri ise sıkıntı 😂

• Wallah bende aciyorum kitap okumayi sevmem o degilde pentin fotodaki sen misin nihayet nur yuzunu gorduk

1|0
    1|0
  • Iki ihtimal var. Onu diyen Ya fakirdir ya pinti

2|0
    0|0
  • Kıskançlık başka bir sebep bulamıyorum. Bir ara kitaplara hunharca para harcıyordum

1|0
    0|0
  • Onlara göre okumak zaman kaybı. Büyük bir zevkten mahrum kalıyorlar bırakın kalsınlar.

1|0
    0|0
  • cahil iste oyle insanlarla takilman senin filtreni kirletebilir gozunu seveyim dikkat et

1|0
    0|0
  • bir telefona milyarlar verip bir sene sonra yarı fiyatına satanların kafası o.

1|0
    0|0
  • Yadırgamadım. Okuma oranı %1 olan, kitap fiyatları gereğinden pahalı olan bir ülkede yaşıyoruz.

1|0
    0|0
  • Kitap okumayı zaman kaybı olarak gören insanların ortak tepkisi o şekilde oluyor maalesef..

1|0
    0|0
  • onu soyleyen arkadasa keske bir kitap hediye etseydin.

1|0
    0|0
  • Neye saygıları var ki kitaba olsun sonra ülke neden bu halde bu sığırlar yüzünden

1|0
    0|0
  • Kitapların önemini bilmeyen cahil insanlar öyle söyler ancak.

1|0
    0|0
  • Ülkede canım ve cahil o kadar fazla ki! Sana bir kitaba beş lira verdiğin için kızar fakat gider kendisine 2.000 TL'lik telefon alır!

1|0
    0|0
    • Klavye otomatik düzletme yapmış pardon. O 'canım' kelimesi 'gerizekalı' olacaktı nasıl öyle oldu anlamadım. 🤔

• E kitab okusan bu kadar para vermezsin

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 16

• Bir ruja 200-250 lira verirken gereksiz para vermediğini ve rujun hak ettiğini düşünen insanların bir kitaba 60-70 lira verilmesini saçma bulması bu yüzyılın ironisi olsa gerek

1|0
    0|0
    • 70 liraya 4 kitap alir 3 ay okurum :) vallahi haklisin cok cins cins tepkiler alinca sinir oluyor insan.

• Ciddi anlamda beyinsizlik bulaşıcı sanırım çünkü bir dünyaya bu kadar aptal çok fazla bulaşarak artmaları en mantıklı acıklama

• Kültür yoksunluğu...

1|0
    0|0
  • Daha dün aldım bir sürü kitap ❤ kesinlikle her kuruşa değiyor.
    Cahillik işte pek takmamak lazım

1|0
    0|0
  • Her ay maaşımın %20'sini kitaplara harcayan birisiyim. İmkanım olmasaydı e-kitap indirirdim. Hala indiriyorum arada. Ama ben kitapların kokusunu çok seviyorum ;)

1|0
    0|0
  • valla ben kitap okurum ama yinede vermeye acıyorum :D öğrenciyim apla valla ver ver bitmiyor surekli kitap alıyoz :S:S:S:

0|0
    0|0
    • Ogrenciyken öyle :) ya kutuphaneye kayit olacaksin ya da calisacagin zamani bekle :) umarim cok zevkli kitaplar alacak gelirin olur

• inşaaallah zaten o günler gelsin koca kütüphane oluştururum:D pahalı değil aslında ama ben cok hızlı okuduğum için hemen bitiyor haftalık kitap almam lazım :D

• Aynen senin dedigin gibi, vizyon meselesi ve ayrica kültür. Bunu onlara anlatamazsin.

1|0
    0|0
  • iyi demişin bunlar her yemeğe ayrı tencere alır midelerini düşünür ama beyinlerini düşünmezler yazık

1|0
    0|0
  • Şeytanı görseler, bu kadar korkmazlar zaten;)

1|0
    0|0
  • Boşa para harcamak değil, maaşımın bir kısmı orada direk.

1|0
    0|0
  • Kitaplar önemli insana ulaşmak icin kullanılan anahtar misali

1|0
    0|0
  • Anlayamazlar okumayanlar. Umursama :)

1|0
    0|0
  • Harçlıklarımı biriktirip alırdım okuldayken..

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum o kitleyi hiç anlamayacagim

1|0
    0|0
  • Babamda ayni tam bir öküz babama sesleniyorum buradan baba sen tam bir kitap katilisin!

0|0
    0|0
  • Gidip kitap evinden alanlara ben de tepki gösteriyorum. Beş lira ve daha azına bile alınabilen veya takas edebilecekken 30-40 lira vermek saçmalık..

0|0
    0|0
  • O şuur onlarda olmadığı için.

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;