Kitaba verilen paraya acıyan insanların derdi ne?

pentin u
Ben kitap kurdu olmasam da, arada bir iki kitap bitiren, yılda 10-15 kitap alan biriyim. Bu akşam misafir neyse kitapları görünce kızım bunlara neden para harciyorsunuz dedi :) Açıkçası eve gelen birine ters tepki asla vermem ama çok zoruma gitti dedim bu vizyon meselesi. Düdüklü tencere muhabbetinden faydali...

İnsanlarin kitaba karsi saygisiz olmasini algilamakta gucluk cekiyorum. Tamam okumazsin, ilgi alanin degildir ama tepki neden?
Kitaba verilen paraya acıyan insanların derdi ne?