TÜRK lerin gerçek inancı GÖKTANRI !!! ?

muratk5
TÜRK
TÜRK lerin gerçek inancı GÖKTANRI !!! ?

lerin gerçek inancı GÖKTANRI iken neden yobaz arap kültürünü kabul ediyorsunuz? Üstelik bir çoğunuz kuranı bir kez bile türkçe okumadan müslüman olurken neden... ?

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Türklerin_İslam'a_geçişi
TÜRK lerin gerçek inancı GÖKTANRI !!! ?

700'lü yılların başında cihat ilan ederek[1] Türklerin yaşadığı şehirlere giren Arap-İslam devleti Emevilerin komutanlarından olan Kuteybe bin Müslim, saldırı düzenlediği yerlerde Müslüman olmayan Türklere karşı oldukça sert mücadelelere girişti. Çok sayıda insanı öldürerek, şehirleri yağmalayarak ve ganimetler elde ederek[2] ilerleyen Kuteybe bin Müslim, her ne kadar ölümüne değin faaliyetlerini sürdürmüş ve İslam'ı tanıtmış olsa da onun yaptıkları Türklerin topluca İslam'a geçmeleriyle sonuçlanmadı.[3]
TÜRK lerin gerçek inancı GÖKTANRI !!! ?