Çin'i seviyor musunuz?

Çin'in kültürünü, mutfağını, insanlarını, coğrafyasını çok seviyorum. Hatta Çin'in siyasi politikalarını da beğeniyorum. Açıkçası Çin en hayranlık duyduğum ülke ve yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum.

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Müslüman katliamı yapan çinimi seviyorsun ırkçı çini mi seviyorsun

7|6
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Duyduğum kadarıyla (Çin'de okuyup yaşayan bir kızdan) Aslında orada kimse köpek eti yemiyormuş. Şöyle ki; Çin de bizim gibi çok uluslu bir yer. Kendi içinde boylara ayrılıyor. Her çekik gözlüyü Çinli sanan milletimizden bir şey bekleyemeyiz. Han ulusu, ASIL ÇİNLİ ULUS köpek yemiyor. Diğer etniklerden, kırsal bölgelerde az yiyen var. (Festivalleri onlar düzenliyor.) Sadece %20'sinden az kısım, (anket yapılmış) yiyor onlar da Han değil.
    Kaldı ki Avrupa da tavşan, civciv yiyor. Onlar da besleniyor. Bizi ilgilendirmez. Danaya da Hintliler tapıyor. Kültür farkı.
    Artı Doğu Türkistan olayını ÇİNLİ ARKADAŞIM (kendisi mühendis) açıkladı. Haberde gösterilenlerin çoğu yanlış diyor. Hatta o fotoğrafların çoğunun eski olaylardan olduğu kanıtlanmıştı. Gidip bunu Çin'de yaşayan Türk kız hariç başka birisinden araştırdım, hepsi ortak cevap verdi. Birisi tesadüfen gitmiş oraya sanırım, Çin yanlısı da değil. ''Çin yasaları onların çoğunu koruyor'' dedi. Bazı Uygurlar hırsızlık vs yapıyormuş ama çoğu iş yeri işletiyormuş, yakında Çin'de kebapçı açacaklarmış.
    Bununla da kalmadım. Gittim Türkiye'de okuyan bir Uygur buldum. Hayatından memnundu, ailesi orada yaşıyormuş ve konuşuyorlarmış.
    Çin o kadar kötü değil, parayı verirsen malın iyisini yapıyorlar. Az para verirsen kötü malı iktiriyorlar sana. Çin malı diye bir şey de yok.
    Yani bir araştırın, sonra kötüleyin. Tarihi açıdan ben de desteklemem ülkeyi ama tarih bitti gitti, günlük hayatta şu nesil Çin halkının bize zararı yok. Arkadaş bile oluyorlar. Hükümet yaptı etti diye tüm insanları genellemeyin. Bizim hükümet yüzünden bizi sevmeyen yabancılara laf ediyoruz ama, ırkçılar diyoruz, işimiz anca araştırmadan kulaktan dolmayla yabancı düşmanlığı. Biz de millet olarak sütten çıkmış ak kaşık değiliz. Ben ırkçı değilim, şu an bana bir şey yapan yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 223

• 13 defa gittim..
    gittiğinde fikrin değişecek..

1|1
    0|0
  • 100 çinliye sorduk aynı cevabı aldık meğersem aynı kişiye soruyomuşuz
    Sevmem nefret ederim.

11|14
    2|7
  • Nötrüm Çine karşı..

3|2
    0|0
  • Çin'e hayranlık duyuyormuş. Çin'de halkın halini göstersen ne der acaba.

2|2
    0|0
  • Ulke ekonomisinin bu kadar kotu olmasinda çin in katkisi buyuk. Pek sevdigim soylenemez ama ayni zamanda halki icinde uzuluyrm. 3 kurusa essek gibi calisio garibanlar karin tokluguna

1|1
    0|0
  • Seviyorum. Mutfginida sevebilirim gittigimde genelde Deniz mahsul tercih ediyorum. Insanlari sevimli. Ingilizce bilseler bir De çok daha güzel olur. Çok değişik adetleri var. Yeni yılı Şubat ayında kutlamaları enteresan. Sanırsın gerçekten yeni yil. Subayın 21 de ondan geriye sayıp hava fişekler patlatip insanlarla sarmaş dolas sevinmek. Ve sabah insanlar sokakta inançları gereği yaktıkları kağıtlar :) güzel ülke. Farklı farklı yerlerine gittim. Kuzeyi çoook soğuktu :) güneyi daha güzel. Canın sikilirsa televizyon kanalları çok sıkıcı. Biri sırf askeriye , biri acun programı gibi yetenek yarismasi :) biri de son teknoleji ve istihdam uzerine bir kanal :) ama mecbur izliyorsun. Dükkânlar karma karışık ıngilizce levha yok :) bazen içeri bakıp burda ne var diye merak edip genel eve girmiş olabilirsin :) dikkat :) Ama çin güzeldir. Benim en sevdiğim ülkelerden

0|0
    0|0
  • Sevmem köpek pişirip yiyen ibinalari

2|4
    0|2
  • önceden hayranlığım vardı ama şimi yok o da mutfağından dolayı gerçi mutfağı da yok her şeyi yiyorlar köpek eti kurbağa vs bir çok şeyler yerler hatta eşeğin s*kini bile yiyorlar o derece yiyeceklerinden dolayı tiksindim bunlardan ama çalışkan olmalarını beğeniyorum orasıda ayrı ne kadar sevmesekte onların teknolojilerini kullanıyoruz

0|0
    0|0
  • Çin'in yemeği sevilir mi ya? Hep böcek, fare gibi şeyler. Rezalet. He iyi yemekler vardır, bilemem. Adam gibi yemekleri varsa, ne güzel.

0|0
    0|0
  • Sevmem havası çok kirli.

0|1
    0|1
  • assets.change.org/.../...dVPcDTB-800x450-noPad.jpg hiç sevmem hani bulsalar eşeğin şeyini de yiyecekler

1|0
    0|0
  • Pek hayran olunası bir ülke değil bence, sevmiyorum.

1|0
    0|1
  • çan çın con hıng mı sun turkcesı nayır pek sevmıyorum malesef

1|0
    0|1
  • Bizim aptallığımız burada başlıyor amacım sana hakaret etmek değil ne haddime kötü söz söylemek ama çin dediğin ülkede senin müslüman kardeşlerinin oruç tutması, ibadet etmesi yasak. Ramazan ayında sahur vakti ışığı yanan eve ateş açmak serbest, müslümanlara öğlenleri zorla bir şeyler yedirip içiriyorlar. Böyle baskıcı böyle zalim bir memleket. Dünyada kıyametler kopuyor Suriyeli araplar için duyar kasarsınız ölürsünüz komşumuz dersiniz ama Uygur Türk'lerinin cektiği zulümlerden bir haber yaşarsınız. Belki inanmıyorsundur Allah'a o yüzden zalim olanın yanında olmak istersin diye başka bir şey demek istemiyorum. Hayır çini zerre kadar sevmem, hatta burnumuzda tütüyor çinlinin kan kokusu. DüşmanÜlkesiViranOlacak TürkiyeBüyüyüpTuranOlacak

0|0
    0|0
  • Peki çinin müslüman katletmesinide seviyomusun? Arakandaki insanları sırf müslüman diye diri diri derilerini soymalarını, onlar evindeyken evi ateşe verip çığlık çığlığa yakmalarınıda seviyomusun? Senin miden bunu nasıl kaldırıyoda hala seviyorum diyosun anlamıyorum !

0|0
    0|0
  • Çin' de yaşıyorum ve evet çok seviyorum :) çok mutluyum burda yaşadığım için. Gezilecek, görülecek ve keşfedilecek o kadar çok şey var ki. Özellikle kültürleri, yemekleri, geleneksel yaşam tarzları, hayata bakış açıları, tarihi ve doğa güzellikleri ile tam bir cennet. Ayrıca resmen özgürlükler ülkesi ve insanlar çok anlayışlı ve saygılı. Dost canlısı, sevecen, sıcak, saygılı ve samimi insanlar. İki yüzlülük, hainlik, yalan, dolandırıcılık vs yok denecek kadar az burda. Genel anlamda gerçekten yaşanacak bir ülke. Özellikle sakin, huzurlu ve pozitif olması herşeye değer zaten..

0|0
    0|0
  • bana sıcak gelmeyen bir toplum çin resmen dünyayı işgal etti ucuz sanayi ürünleriyle , çinin başkenti pekinde hava kirliliği o kadar yüksek orandaki insanlar sokağa maskesiz çıkamıyor evlerinde hava filtreleri var dünyayı kirleten en büyük ülkelerden biri hatta en büyüğü

https://www.youtube.com/watch?v=opg8rU_whTQ

0|0
    0|0
  • Ben Çin'in ideolojisini çok seviyorum çünkü Batı gibi sürekli oyunlar oynamıyor savaşlar çıkartmıyor kendi halinde bir ülke Çin Kuzey Kore Rusya İran seviyorum Batı ve ABD sadece kendilerini düşünen dünyayı savaş halinde tutmaya çalışan saldırgan ve emperyalist ler

0|0
    0|0
  • Çinliler türkleri sevmezler, uygur katliamı yaparlar, binlerce köpekleri canlı canlı kaynar suya atarlar diğer kültürleri beni ilgilendirmez ben sevmiyorum..

1|0
    0|0
  • Doğu Türkistandakiler ara ara zulüm görürken ve Bilge Kagan'ın abidelerdeki uyarıları biliniyorken Çin'i sevmem düşünülmesin

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    203

Kızlar Ne Diyor 194

• Seviyorum.

3|1
    0|0
  • Çin beni sevsin 😂😂

1|2
    0|0
  • Çin milletinin sözü tatlı, ipek kumaşı yumuşak imiş! Tatlı sözle, yumuşak
    ipekle aldatıp uzak milleti öylece taklaştırır. Yaklaştırdıktan sonra da ona kötülükler eder;
    bilgili, cesur insanları ilerletmez; yanılan insanı yaşatmazmış!
    Çinlinin tatlı sözüne, yumuşak ipeğine aldanıp, Türk Milleti, çok çok öldün! Böyle giderse, daha da
    öleceksin! Sonra, güneyde Çogay Ormanı'na, Töğültün Ovası'na kadar konayım dersen;
    Türk Milleti, öleceksin!..
    Orhun Abideleri

0|0
    0|0
  • isviçreyi severim kanadayı severim çini sevmem sfdfgfdg

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Ben sevmiyorum mutfak kulturu diyrde bir sey yok hayvan yiyor pislikler..

0|1
    1|0
  • Köpekleri canlı canlı haşlayan ülkeden bahsediyoruz. İçindeki hayvan ve çocukları çıkarıp ateşe veresim var orayı

0|1
    0|0
  • Cinliler cok tatli

0|0
    0|0
  • Bende merak uyandırıyor, sanırım seviyorum.

0|0
    0|0
  • Evet severim

0|0
    0|0
  • pek haz etmiyorum

0|0
    0|0
  • ben de seviyorum, Türkiye gibi çok eski zamanlardan gelen korunmuş bir kültürü olduğunu düşünüyorum ama siyasi politikaları hakkında diyeceğim yok

0|0
    0|0
  • Ne merak ediyorum ne de seviyorum ama her ülkenin kendine özgü yanı var kimsenin kültürüne birşey demek doğru olmaz yemekleri zaten en merak etmediğim şey heralde. İnşallah sen de gidersen hayal kırıklığına uğramazsın.

0|0
    0|0
  • Ben de koreye hayranlık duyuyorum

1|0
    0|0
    • Çini sevmiyorum türk düşmanlığı çok fazla ve geçtiğimiz aylarda yapılan işkenceler berbattı içim acıdı

• Hayır sevmiyorum, köpek yeme festivallerini gördüğümden beri nefret ediyorum onlardan

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum çok merhametsizler bitane adam kavga sırasında bebeği fırlatıyodu lan bebek fırlatılır mı adam fırlattı

0|0
    0|0
  • Uzaktan Seviyorum

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Sevmemde birkaç filmi güzel

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam