Sizce bana "mrb" yazan birine "mrb değil merhaba" diye cevap verince kaba olur muyum?

Ben Türk'sem ve Türkçe konuşuyorsam o yazım yanlışına takılırım arkadaşlar. Bazı kelimelere de yozlaşmışlığın belirtisi demem yanlış olmaz herhalde.

Sizce bana "mrb" yazan birine "mrb değil merhaba" diye cevap verince kaba olur muyum?

0|0
1218

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Yoo. Gayet de iyi olur.

1|0
    0|0
  • boşver, çok kasma.

1|0
    0|0
  • Ben "Merhaba" derim.

1|0
    0|0
  • misal telefonundan tiklim tikis otobuste merhaba yazan birine zorla merhaba yazdirinca yozlasmadan kurtululuyor muyuz? Düzgün konusmak tamam da bir dilede uluhiyet atfedip "kesinlikle boyle yapilacak"demek bana pek dogru gelmiyor. Şahsi gorusum bu tabi...

0|0
    0|0
    • Fakat benim bahsettigim keyfi olarak yha falan yazmalari gibi seyler :)

• Dilimiz bizim kültürümüz, isteyerek veya bilerek degistirmeye cabalamak dogru olmaz die dusunuyorum :)

• Dilimiz bizim kültürümüz, isteyerek veya bilerek degistirmeye cabalamak dogru olmaz diye dusunuyorum :)

• Kesinlikle doğru olanı yaparsın

1|0
    0|0
  • Kaba değil de itici olursun. :):

0|0
    0|0
  • Cok bir sey degisiyor mu peki sonucta resmi bir is yapmiyorsun yani

0|0
    0|0
  • O oyle yazilmaz boyle yazilir diye ders bile veriyosun helal:)

1|0
    0|0
  • Tabikide karsidaki insani rencide etmis olursun tabi mesela bu bana yapilirsa yazdigim insan ne dusunur bilemem

0|0
    0|0
  • bir bitmediniz.

0|0
    1|0
  • Kaba olur kibarca söyleyebilirsin

0|0
    0|0
  • merhaba diyen birine hiç cevap vermem ben :)

0|0
    0|0
  • Evet de, hatta küfür et bide.

0|0
    0|0
  • Yav ne onemi var

0|0
    0|0
  • hayır türkçe kullandığını ima edip onu ezmiş olursun sen merhaba yaz :)

0|0
    0|0
  • Meraba yaz aynen :D olmaz bisey.

0|0
    0|0
  • Yooo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• biri ha bire meraba meraba diye yaziyordu merhaba yazmadigi icin cevap vermedim 😃

1|0
    0|0
  • hayır ama o imayı anlarlar mı bilemicem inşallah anlıyolardır bende genelde dediğin gibi yaparım

1|0
    0|0
  • Hayır. Ben doğrusuyla cavap veririm. Ona karşı bir tepki olarak yapmamki. Hep nasıl yazıyosam öyle olurum.

0|0
    0|0
  • Olmazsın

0|0
    0|0
  • Hayır bende öyle yapıyorum şahsen

1|0
    0|0
  • Bana merhaba diye kisaltipta yazana ben hic cevap vermem one oyle ozen verilmeden yazildigi belli bu kiz olsada olur olmasada olur der gibi. Oylelerine cevap bile verme derim

0|0
    0|0
  • Sinir olduğun biriyse sorun yok ama değer verdiğin biriyse gerek yok

0|0
    0|0
  • hayır doğrusunu yapıyorsun bende sinir oluyorum "mrb selam nbr" yazanlara, daha düzgün yazıldığında yanlış olmuyor, bazen ne denildiğini anlamıyorum mesela :/

0|0
    0|0
  • Olursun cevap verme :D

0|0
    0|0
  • olmazsın doğru yazsın g*vat :D

0|0
    0|0
  • bunu çok düşündün mü?

0|0
    0|0
  • Hayir dogru olan.