Evdeki duvarlardan küf sorununu nasıl giderebiliriz?

1 Yıldır evliyiz yeni taşındığımız evde tavanda ve duvarlarda küf oldu simsiyah oldu sil sil yoruldum bunu nasıl haledebilirim ev sahibi çatıda sorun var diyor yapmıyor çıkamayızda yardım?

0|0
38

En İyi Erkek Görüşü

• Simdi sorun su sizin tavanda çatlaklar var oradan su aliyor bu rutubet ve küf oluşumuna sebep oluyor pahali bir izalasyon yöntemi var
    Ama aksine çok ucuz ve pratik bir yöntem var :)

0|0
    0|0
    • pahallı diyor ev sahibi yapamaz o biliyoruz eğer halletse boyarız bir daha olmaz ucuz diyorsunda ne kadar çok pahallıı olmasın 1.500 ile geçiyoruz ev 1.100 yetmiyor ki

• oldun teşekkürler aşağıdaki gizli bir kız küf ilacı demiş daha önce küf spreyi duymuştum araştıracam artık bunları

• Teşekkürler ben o isin içindeyim inşaa sektorunun :)
      İyi geceler

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• odayı sureklı havalandırın daha sonra camasır suyu ıle beze dokup temızleyın sonra ustune temız ıslak bezle sılın kuf gıdecektır ama hergun mutlaka havalandırın evı mutlaka

0|0
    0|0
    • hergün havalandırıyorum bugün sabahtan beri pencere açıktı siliyorum ama hep oluyor

• yalıtımla alakalı bır durum kıracısınız ev sahıbını arayıp yaptırmasını soyleyın veya sız yaptırıp kıradan dusun sonucta saglık soz konusu oldugunu soyleyın neden dersen romatızma yapar kuflu ve nemlı ortam

• Çatısı bile sonradan yaptırılan uyduruk eski bir eve 1100 kira çok değil mi? Hangi semt orası? Beşiktaş falan mı?

0|0
    0|0
    • fatih fatihte en lüks bizim ev düşün ev sahibide en büyüğü 31 en küçüğü 24 yaşında babalarından miras

• işyerinize çok yakın değilse o semti terk etmenizi öneririm..
      Geçen yaz 4 levent çeliktepede sıfır dublekslerimi 1.250'den kiraya verdim. Hem şehrin göbeği, her yere ulaşım kolay, hem de sıfır ya bildiğin kaymak gibi daireler.. Manzarası süper, gece uzaklardaki başka semtlerin ışıklarını seyrediyorsun..
      Şu anda da 1.300'e ankasre mutfaklı balkonlu sıfır daire veriyorum.. Metroya ve caddeye falan çok yakın.. Eğer öğrenci arıyor olmasaydım "gelin" derdim valla..
      Bence başka semtleri bol bol araştırın, paranızla çile çekmeyin..

• pardon "ankastre" olacaktı.

• çatı akıyor en üst katta iseniz maalesef silerek çıkmaz zaten o çok yorulursun. çatıdan akan yerlere en azından bir kova koysun ne biçim ev sahibiymiş

0|0
    0|0
    • en üstteyiz malesef çatıda sorun ev sahibi yapmıyor biz hiç yapamayız kiracıyız boya sprey gibi geçiren bişey diyorum siliyorum zaten her hafta havalandırıyorum yine aynı oluyor boyasak yine aynı olur

• apartman yöneticisi yok ki

• o zaman sabredin ya da çatıya çıkıp eşin bişeyler yapacak akan yerlere naylon kova falan koyması lazım

• ısı yalıtımı yani montalama şart...

0|0
    0|0
    • ama pahallı o bizim bütçemizi aşar

• dedik abi yapmıyor karaktersiz allahındn bulsun onun

• işiniz zor bizde bu yaz montalama yaptırıcaz apartman olarak birlikte karar verilemezse kendimiz yapıcaz iş başa düşecek yani...
      Allah kolaylık versin sizede...

• duvarı güzelce temizle küfe karşı boyalar var onlardan kullan

0|0
    0|0
    • siliyorum hergün ama silmek istemiyorum artık yoruluyorum :(

• küflenmeyen boyalar mı hangileri onlar markası ne?

• marka olarak aklımda yok ama sen boyacılar bir sor

• genelde yağmur yağdığında oluyor galiba o da soğuk mu peki?

0|0
    0|0
    • evet soğuk

• masraflı olmamalı işte bütçemiz kısıtlı

• benim bildiğim bunlar

• oda sreyi kutusuna çamaşır suyunu kat onu oraya sık silmeden direkt temizler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yalıtım yaptırın su yalıtımı

0|0
    0|0
  • köpük levha yaptır en temizi..

0|0
    0|0
    • nedir o biraz anlatır mısın

• bide sirkeli suyu dene onla sil..

• denedim çamaşır suyu sikeli yine aynı oluyor

• bizim evde odada vardi komsunun banyosu yuzunden. Küfün oldugu duvarda kagit varsa onu Sök ardindan küf ilaci var onu kulan rossmannda satiliyor. Kagit yoksa o ilacla 1-2 gunde gunde bir kac duvara uygula. Duvardaki gorunum azaldiginda koku gidiyor ustune rutubetli duvar icin o boyadan al sür iki Kat

0|0
    0|0
    • kağıt yok düz boya küf ilacı mı bak ilkez duydum nasıl oluyor o ya

• Spray seklinde skyorsun

Yükleniyor... ;