Abdestsiz ve açıkken Kur'an-ı Kerim meali okunur mu? Bir sakıncası var mıdır?

Nobel
Gerçekten bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim.

Abdestsiz ve açıkken Kur, an-ı Kerim meali okunur mu? Bir sakıncası var mıdır?
Güncellemeler
+1 yıl
Arkadaşlar meal demek Arapça kelimelerin Türkçe karşılığı demek değildir. Meal demek Türkçe anlamı demektir. O yüzden ezberlemeyeceğim, sadece Türkçesini okuyup neyin ne olduğunu 9ğrenmek istiyorum. Ayrıca bir kesim okunur yazmış, bir kesim okunmaz yazmış. Bu konuda gerçekten bilgi sahibi olanlar yanıtlasınlar lütfen.
Abdestsiz ve açıkken Kur'an-ı Kerim meali okunur mu? Bir sakıncası var mıdır?