Film mi yoksa kitap mı?

Mesela bir kitabı okumak istediniz ama filmide çıktı. Kitabınımı okursunuz yoksa filminimi izlersiniz

0|0
6593

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okumalısınız çünkü televizyonda bir filmden iki kelime öğreniyorsanız kitaplardan daha fazlasını öğrenirsiniz. Televizyon görsel bir materyaldir kişiye daha çok yön gösterir.

Kitap ise sebep sonuç ilişkisi kurmanıza sebep verir ve okuduğunuz olayları kafanızda canlandırırsınız buda hayal gücünüzün gelişmesine sebep olur. Hayal gücünün gelişmesi ile birlikte, olayları daha çabuk idrak edebilir ya da tahmin ederek bu durum sizin konuşmanıza yansıyacaktır mesela daha akıcı konuşursunuz konuşurken sonraki kelimenin ya da cümleleri söylemeden önce kafanızda daha rahat toparlarsınız kesinlikle kitap okumalısınız.

0|0
    0|0
    • Söylemek isteyipte nasıl bu kadar yazı yazıcam dediğim anda yazdıklarını okudum, katılıyorum ;)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 92

• Ben kitabı okurum sonra filmi izlerim mesela One day kitabını okuyorum her gelen diyor bunun filmi var ayyy onu da izle canım... hayal dünyamdaki düzeni bozmak istemem bitirene kadar izlemedim sonra izlediğim zaman film çok sığ geldi bana... çoğu chapter aktarılmamış kızın oğlana olan aşkını yansıtamamış kitap gibi film film olmamıştı:S

0|0
    0|0
  • ikisini de tercih etsen daha iyi

0|0
    0|0
  • Şimdi açlık oyunlarının kitabını okudum inanılmaz içerikliydi o kadar iyi anlatımı vardı ki, Sonra filmi çıktı film inanılmaz derecede kırpılmıştı, örneğin; kitapta savaşan mıntıkalar da ölen çocuklar üzerinde deneyler yapıp onları yaratığa çeviriyorlar filmin sonunda dev köpekler geliyor o köpekler aslında daha önce savaşıp ölmüş çocuklar, ama filme bunu ne gösteriyorlar ne anlatıyorlar ne başka bir şey çoğu film böyle kitabı okuduktan sonra filimden gram zevk alamadım ama izleyenler ölüp bitti.

0|0
    0|0
    • Kısacası Kitap ayrı bir dünya, hayal ettiğin insanları koyarsın, kitabın içine girersin oradaki başrol sen olursun vs. Ama film de ayrı bir güzellik, kıyaslanamaz bu iki şey bence.

• Kesinlikle kitabı oku. Film her şeyi yüzeyden geçer kitap derine iner, seni içine çok daha fazla çeker. Ayrıntıları verir. Ve o kitabı 1 haftada bitirir 1 hafta boyunca heyecanını yaşarsın. Ama filmde 2 saatte biter gider olay. Her şey yüzeysel anlatılır ana konular belli olur. Sonra kitabı okusan da heyecan vermez..

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Kitabını okur filmini izlerim.

0|0
    0|0
  • Eğer aksiyon falansa veya özellikle uzayla ilgili bir filmse önce filmini izlerim o ateştir, uzay, gezegendir, özel efekttir beyne atarım sonra onlar bilinç altımdayken kitabı okurum ozaman kitabı filmi izliyormuş gibi okursun gözünde çok daha gerçekçi canlanır, denendi en azından bende çok güzel işliyor. gezegenlerin yanından hızla geçen göktaşı dediği zaman hayal gücünde yıldızlara, göktaşının girinti çıkıntısına kadar canlanır :D

0|0
    0|0
  • Film.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak hiç bana göre değil. Filmine giderim.

0|0
    0|0
  • into the wild filmini izledim sonra kitabını aldım

0|1
    0|0
  • Filmler soyulmuş ve dilimlenmiş portakalın bir dilimidir sadece.
    Kitap ise o portakalın ta kendisi.

0|0
    0|0
  • Filmini izleyip görerek izlemeyi tercih edenlerdenim kitap okumayı çok sıkıcı buluyorum görsellik önemli

0|0
    0|0
  • film diyorum çünkü kitap her şeyi detaylı anlatsa da izlemeyi bildikten sonra iyi çekilmiş bir filmde de detayları görebiliriz.

0|0
    0|0
  • Tabi ki kitabı.. Niyesini anlatayım.. Filmlerde hazır görüntüler karşımıza çıkar ve sadece izleriz.. Ama kitapta öyle değil.. Zihnindeki tv de istediğini başrol yaparsın istediğin mekanı sen seçersin ve istediğin gibi sen oynatırsın.. Bu zihinsel olarak gelişim sağlar sende.. Ama film öyle değil.. Sadece yönetmenin istediğini görürsün.. Yönetmen olmak senin elindeyken bir başkasının yönetmenliğini izlemek hiçte mantıklı değil..

0|0
    0|0
  • kitap ki filmde parasal kaygıdan dolayı eklenmiş veya kurban edilmiş ayrıntılar bulunur aynı tadı alamazsın en güzel örneği hobit son filim facia diyorum o kadar kitapsa bambaşka

0|0
    0|0
    • Aynen bir hobbit fani olarak kitaptan kopmus resme. Hadi tamam legolasla Tauireli koydunda tauireli kiliye aşık etmek. nedir

• mesele o değil bana dokunan kitabın sonunu da mahfetmişler ayrıca 5 ordular savaşı olayı da bambaşka ama alıştık artık bunu yüzüklerin efendisinden beri görüyoruz

• kitap okurken tavanda fılmı oynatıyorum ben

0|0
    0|0
  • önce kitap!

0|0
    0|0
  • Kitap gibisi yok ama tembelim.

0|0
    0|0
  • Tabii ki önce kitap.
    Kitaplardaki mantık hatalarını törpüleyip, okurken hayal ettiğinizden çok daha fazlasını yansıtan görüntü yönetmenler, yönetmenler, senaristler, sanat yönetmenleri mevcut. Bu durum dahi orijinali yargılamamıza sebep olmaz. Ancak, öyle örnekler var ki; kitaplar , hikayeler katlediliyor.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kitap. Kitapta hayalgücünü kullanırsın ve resmen olayın içinde yaşarsın ama filmde öyle değildir. Yönetmen, senarist ve oyuncuların size öğrettiği kadar öğrenebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    72

Kızlar Ne Diyor 65

• tabiki de kitap :) kendi hayal dünyamda herşeyi canlandırabilecek karakterlerin zihninden geçen şeyleri en ufak ayrıntıları bile farkedebilmek varken neden duygu değişimlerini sadece mimiklerden çıkarmaya çalıştığım cast ajansının o rol için uygun gördüğü kişiyi izleyeyim ki? sonsuz malzeme var benim dünyamda kitaptaki öğeleri yerli yerine oturtmaktansa ay o kız o role hiç olmuş mu ama demek bana çok sığ geliyor açıkcası.
    https://hizliresim.com/yAGpvy
    daha iyi özetlenemezdi sanırım :)

0|0
    0|0
  • Ben film diyorum. Filmde efektler falan oluyor seslendirme vs. çok daha heyecanlı oluyor. Ama tabi kitabında tadı farklı zaten genelde kitabını okuyunca filmi pek beğenmezler çünkü hayalinde canlandırdığını asla yakalayamazlar. En iyisi ilk kitabı okuyup sonra filmini izlemek:)

0|0
    0|0
  • kitap

0|0
    0|0
  • Kitap seni sürüklüyor içine giriyorsun filmde kesinti çok bazı olaylar değiştiriliyor 400 sayfayı iki saate sığdırıyolar

0|0
    0|0
  • Ben kitabını okumadan hayatta filmini izlemem bir de kitabın kapağında film afişinin resmi varsa kitabı hayatta almam sırf bu yüzden bir yıldan fazladır izlemediğim filmler var orjinal kapak bulmaya çalışıyorum kitap seri halindeyse bütün seriyi okuduktan sonra izlerim filmi

0|0
    0|0
  • ilk kitabı sonra filmi

0|1
    0|0
  • Kitabı okurum. Benim hayal gücüm yönetmeninkinden daha kuvvetli. Ne zaman kitabını okuduğum bir filmi seyretsem 'bu sahne böyle mi çekilir, ben böyle hayal etmemiştim, şu kısmı atlamışlar' diye söyleniyorum. Oyuncuları beğenmemen de cabası. Bu yüzden kitap her zaman filmden önde gelir benim için.

0|0
    0|0
  • Genelde kitabını okuyup filmine gittiğim için hayal kırıklığı yaşıyorum. Çünkü kitabın yerini tutmuyor asla.

0|0
    0|0
  • Kitabını okurum ben, çünkü genelde filmler kitabı mahvediyor, bazen alakasız şeyler oluyor. Ve kitabı okuyunca da " Ama burası yoktut filmde?" diyoruz. İlk once kitap!

0|0
    0|0
  • Kitabını okurum. Kitapta yerini, karakterlerin tiplerini ben hayal edip oluştururum. Böyle olmasını daha çok seviyorum.
    Kitap okumaktan çok film izlesem de böyle bir şeyle karşılaşsam kitabını okumayı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • kitap

0|0
    0|0
  • Kitabını okurum

0|0
    0|0
  • Koşulsuz kitap.
    Kendi zihninden daha geniş bir ekran var mi :)

0|1
    0|0
    • Çok güzel yorum, üstte yorumum da anlatmak istediğimi tek cümlede yorumlamışsın. :)

• ikiside ama önce kitabını okumk isterim

0|0
    0|0
  • Her daim kitap diyebilirim bu soruya :) Okuduğum kitapların filmleri çıkınca ve izlediğimde kitaptakş kadar duyguyu yansıtamıyolar bence

0|0
    0|0
  • Önce filmi izlerim sonra kitabı okurum hem filmden hevesim kaçmasın hem farklılıkları daha net fark edeyim diye.

0|0
    0|0
  • Kitap tabi ki

0|0
    0|0
  • İlk önce kitabını okurum.

0|1
    0|0
  • film kesinlikle okumak bana hep sıkıcı gelmiştir :))

0|0
    0|0
  • Okurken zihninde görsellemek senin elindedir izlerken aynı hazzı alamazsın bana göre..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    45
Yükleniyor... ;