İnsanların laf olsun diye konuşmasına sinir oluyor musunuz?

Bir konuda söyleyecek bir şeyleri yoksa sussunlar değil mi? Bir arkadaşımla kahve içerken sağlıkla ilgili konuşuyorduk ve bana bir kitap önerdi, sağlıkla ilgili olduğunu söyledi. Ben de kitabı aldım ama sağlıkla ilgili çok fazla şey yoktu içinde. Hangi bölümü önerirsin dedim doğru düzgün cevap veremedi çünkü kendisi de okumamış henüz. Okumayı bırak bölümlerin içeriğinden haberi yok. Konumuz sağlıkken niye böyle kitap önerdi? Okuduğu kitaptan bahsetmek istiyordu ise konuyu değiştirebilirdi. Bir kaç cümle kurmaya bakar, hoopp konu değişir, ona göre konuşursun. Bir daha o arkadaşımın kitap önerilerini dikkate almayacağım galiba.

İş yerinde toplantılarda da öyle, bir konuda konuşuyoruz, birisi kalkıp çok alakasız bir şey söylüyor. Madem o şeyi söyleyeceksin, not alırsın, konuşulan konu bitince konuyu açıp söylersin. Bence bu şekilde konuşulan konudan da bihaber olunca olayı hiç dinlemiyor gibi görünüyor insanlar. Belki de dinlemedi gerçekten ya da amacı saygısızlık. Bir de sözünü kesiyorum ama'cı canım var..

Neyse, niye boş beleş konuşuyorsunuz kardeşim? 😅

Burada da mesela konuyla ilgili bilgisi yok gelmiş burada çok biliyor gibi yorum ve cevap yazanlara da cahildir yapar diyorum gülüyorum geçiyorum..

İnsanların laf olsun diye konuşmasına sinir oluyor musunuz?