Evde kalmak kötüde annemin yaptıgı normal bir şey mi

ne yapmam gerek sizce

annem bize gelen her akrabaya tanıdıka buna bir koca bulun diyor benim için

bense böyle istemiyorum beni kıymetsiz ucuz rezil ediyor utanıyorum resmen

kaç defa dedim böyle deme diye anlamıyor üzülüyorumda yaşım 28 oldu evde kaldım gibi evkızıyım ama böyle kıymetsiz ucuz olmak kötü anlamıyor annem babam anlamak istemiyor resmen

çirkin degilim ama evkızıyken gidecek yerin gören kimsende olmuyor

gidecek yerim olsa bu evde kalmam kıymetsiz oluyorum

sizce ne yapabilirim

0|0
98

En İyi Erkek Görüşü

• ıcınde zerre fesatlık art nıyet olmadıgına emınım,annane olmak ıstıyor:) ama boylesı patavatsızlıklar her daım olur her aılede,eskıler bıraz farklı dusunuyor,hakkınızda hayırlı olsun henuz cok gencsınız,ansızın cıkar bırı hayallerınıze kavusursunuz,anneızde mutlu olur sızde..

asla evlenmek ıcın evlenmeyın ama,kanaatınız tam oturmuyorsa bu sıze sadece bugunlerınızı arattırır!

0|0
    0|0
    • annem eninde sonunda birini bulur ama benim razı olacagım biri degil kimmsenin evlenemeyecegi tenezzül edemeyecegi kötü biri olur korkuyorum böle kıymetsiz oluyor bu laflarla her gelene diyor evden kaçmak istiyorum resmen

annemin derdi anne anne degil evde kaldın bu saate kadar evlenemmedin falan başıma kaldın derdi bu

• annenıze bırakmayın bu işi,gıdın kendınız cabalayın,hıc evden cıkmamak olmazki:S bıraz gorunun etrafda etkınlıklere katılın kursa gıdın bılgısayar sertıfıkası alın mesela oralarda cok ınsanla tanısabılırsınız,netden bakın yahu! oyle gelene kabul pozısyonuna dusmeyın ozgur olun atak olun korkmayın,cesurlar her daim kazanır..

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

• Sana hak veriyorum. Anneni babana şikayet etsen nasıl olur? Sana tavsiyem ancak şu olabilir.

(Ey iman edenler, Allah’tan sabır ve namazla yardım isteyin. Allahü teâlâ elbette sabredenlerle beraberdir.) [Bekara 153]

Şurayı okumanı tavsiye ederim.

link

0|0
    0|0
    • annele babam aynı düşüncede

• Zaten ben ÖSYM yerleştirmelerinde torpil yok diyorum. ÖSYM'nin yaptığı yerleştirmeler haricinde atanmak mümkün.

• bilmiyorum ama ben hepsine başvurdum

osym dede torpil var normalde ögretmenokulunu bitirmeyeni gördüm 2 yıllık diplomayla atanıyor kadrolu bu torpl degilmi ögretmen atamasını da tercihini osym yapıyor ankarada dayısı olan kadro kapıyor

bizim gibilerle dalga geçiyor boşuna sınava girdin diye

• kurslara yazıl

bilet almadan ikramiye çıkmaz!

0|0
    0|0
  • aynen anlamazlar bende 31 yaşındayım erkek olarak ben bile maruzum bunlara o yüzden yalnız yaşıyorum en güzeli

0|0
    0|0
  • valla bende ev olanıyım evden işe işten eve yaşım 30 evlenmeyiyse asla düşünmüyorum sanada tavsiyem takma en güzeli bekarlık

0|0
    0|1
  • İnşallah hayırlı birisini bulursunuz. Yaşınız ilerlediği için baskı uyguluyorlar. Eğer imkanınız varsa memur olmaya çalışın. Sağda solda kendinizi yıpratmayın. Bekarlığı tavsiye edenlere zerre kadar katılmıyorum; ama istemeden evlenirseniz huzurlu olacağınızı sanmıyorum. Devamlı dua edin. Başka çareniz yok. Erkek olsaydınız belki fazla ısrar etmezlerdi. Hayırlısı neyse o olsun.

0|0
    0|0
    • benn evlenmicem demiyorum ama beni böyle kıymetsiz ucuz ediyor böyle olunca iyi biri bu lafı duysa benden kaçar

sonra böyle ucuz olunca kimsenin evlenmedigi tenezzül etmedigi kötü biri olur diye korkuyorum annem diyor kim olursa gelsin evlensin falan diyor yani ucuzluyorum

• Öyle düşünmeyin. Annenizin yaptıklarıyla değeriniz düşmez. Allah hayırlısını versin. Sabredin.

• O da sana yardim etmeye calisiyor ya cik disari etkinliklere git istersen yardimci oluyum bu konuda sana

0|0
    0|0
    • ne etkinligi ya

ben tesettürlüyüm evde bile çok örtülüyüm bu yüzden talip yok etkinlikte mi biri beni görecek

• Sen ekle beni cozum buluruz oyle kalirsa annenin buldugunu beklicen

• İş bulsana? Müsade etmiyorlar mı yoksa?

0|0
    0|0
    • iş bulamıyorum

iş için kılık kıyafetinde o işe uygun olması gerek ben tesettürlüyüm açılmama ailem izin vermez

• pc de çok iyiyim sertifikaya gerek yok

bide ailem sürekli dışşarı çıkarmaz belki bikaç kez sürekli çıkammam

• Yani hem ailen dışarı çıkarmıyor, hem de bunu mu yapıyor... Çok değişik bir durum, Allah sabır versin...

Kızlar Ne Diyor 9

• Canim bu kotu olmus annenle tekrar ciddiyce konusmani tavsiye edeeim al onu karsina guzelce konus laf arasinda soylersen ciddiye almaz kararinda kesin oldugunu ve birdaha boyle yaparsa evi terk edicegini felan soyle ama terk etme tabikide bu sadece blof sonucta ailen o senin ne olursa olsun guzelce konusmani ve uzlasma yoluna gitmei tavsiye ederim canim :)

0|0
    0|0
    • kızım ben evkızıyım gidecek yerim olmadıgımı benden daha iyi biliyor yoksa gidecek yerim olsa bu evden çıksam bir kaç ay başka yerde kalsam emin ol daha kıymetli olurdum bunu yapmazdı evin bütün işi benim üstümde yemek hariç anlamıyor sabahtan akşama kadar tv de pc demişim bıktım artık hergün bu laf

• ALLAH yazmadıysa kıvancı gelse değişen bir şey olmaz...

annene bunu anlatmalısın...tepkini dile getir derim,kişiliğine zarar veriyorsa bu durum sessiz kalman hiç birşeyi değiştirmeyecektir...

0|1
    0|0
    • utanıyorum her gelene bunu yapıyor utancımdan kimsenin yüzüne bakamıyorum

• tepkini annene göster,anlayışı nasıldır billmiyorum ama bir şekilde bunu ona anlatmalısın...sen huzursuz olacağına onu da huzursuz et anlasın...acımasızca gelebilir ama bazen haklar can yakarak elde edilir.

• kaç defa söyledim agladım sinirden hastalandım anlamıyor evlensen geçer bekarsın ondan diyor herşeye bekarlık sebeb onu diyor çözüm evlilik miş

• ayrı eve cık ayrıca aılenın bu kadar daraltmasına ızın verme yasın 28 yanı artık kendı kararlarını al

0|0
    0|0
    • maddi özgürlügüm yok yoksa bende meraklı degilim

• Bir daha derse arkadaşlarının yanında "Saçmalama ben mal değilim. Beni nasıl mal gibi görürsün." gibi şeylerle belli et düşünceni. Hem anneni rezil edersin hemde anlamasını sağlarsın.

0|0
    0|0
    • kaç defa dedim anlamıyor başına kaldıgımı sanıyor

eve gelen akrabalar hala koca bulamadın mı diyor düşün misafirin yanında yerin dibine geçiyorum sonra içerde aglıyorum durum bu

• benim etrafımda evlenecek bana alıcı gözüyle bakan yok o yüzzden annem böyle

aslında erkek var bir dönüp konuşsam evlenecek var ipe sapa gelmez serseri eve bakamaz öyle adamdan korkuyorum ama annem öyle bir adam bulacak gibi

• İşin zor ne diyim.

• annen biraz abartmış sanırım. herkesin bir kısmeti vardır ya. inşallah sevebileceğin biri çıkar karşına kurtulursun sende

0|0
    0|0
  • annenin yaptığı gerçekten yanlış. ne o öyle yaa. git iş bul çalış o evden bir an önce at kendini. kimseye de laf verme. kendini yıpratır durursun böyle devam ederse

0|0
    0|0
    • iş bulamıyorum kıyafettimden dolayı tesettürlüyüm

galiba bu yüzden talibim olmuyor evde bile çok aşırı örtülüyüm

• giyimini düzelt ozaman. gayet düzgün tesettürlü insanlar var

• manto giyiyorum bol kesim

bizim aile öyle

evde bile aşırı örtülüyüm ailem bırakmaz başka tarz giyinmeme

• dışarı çıkmaya çalış,annenin yaptığı normal değil

0|0
    0|0
  • bence imkanın varsa bir işe başla ya da ismek kurslarına falan git ya da arkadaşlarına söyle onlar aracı olabilir

0|0
    0|0
  • bana da annem sabah akşam evde kalık der. bende çalışmıyorum evdeyim. her derdine ortak olmaya çalışıyorum beraber geziyorum onunla mümkün olduğu kadar suyuna gidiyorum ama benim kalbini kırıyor. daha bu sabah senin yaşındakiler ikinci çocuğu doğuruyor sen evde kaldın dedi.

0|0
    0|0
    • bana diyorlar senin gibisi 5.yi doguruyor sen evde kaldın derler

hastalanıyorum evlensen geçer diyorlar

• zayıfla o zaman

şişman kızz begenilmiyor söylim şişmansan bekar gibi bile durmuyor

bende biraz kiloluyum ama işte çok zayıflamak istemiyorum etin kemigin kalmıyor zayıfsıorlarn diyorlar

zayıfla ama çok zayıf da olma

• tamam öyle yaparım

Yükleniyor... ;