Tertemiz Çamaşırların Sırrı Çözüldü! Öğrenmek İçin Bize Katıl!
Kapat

Pazar Gününüzü Eğlenceli, Keyifli ve Bir O Kadar da Bilgilendirici Hale Getirecek 6 Kısa Film

Wimpy

Hemen hemen herkes vizyona giren filmleri takip eder ancak kısa filmler daha anlamlı ve daha güzel mesajlar vermelerine rağmen bekledikleri tepkiyi göremezler. Bu filmleri takip eden insan sayısı genellikle sınırlı kalır. Bu pazar günü ilginizi çekecek, sizi eğlendirecek, şaşırtacak ve bir o kadar bilgilendirecek bir kaç kısa film seçmeye çalıştım. Videoların altındaki yazıları okumadan önce videoyu izlemenizi öneririm çünkü spoiler vermiş durumuna düşmek istemem.

The Cat Piano


Bir çok dalda ödül kazanan bu animasyon hem konusu hem de anlatılışı bakımından sizi etkileyecektir. Öncelikle bu animasyon sanatın engellemesi, düşünce özgürlüğü gibi pek çok olaya gönderme yapmanın yanında tarihsel bir gönderme de yapıyor. Animasyonda bahsedilen kedi piyano gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. İspanya da düşünülmüş ve uygulanmıştır. Eğer olaylara bu şekilde bakarsanız bu animasyon eğlenceli olmaktan çıkıp korkutucu oluyor elbette. Ancak yine de kesinlikle izlenmeye değer bir kısa film bu bence. İnsanları kendileri ile yüzleştiriyor...

Paperman


Yaklaşık beş dakikalık güzel bir animasyon. Hiç konuşma yok ancak size tüm duyguları iletebiliyor. Eğer aşka olan inancınızı kaybetmiş iseniz kesinlikle izlemelisiniz. Olacak olanı engellememiz mümkün değil ayrıca yeterince istersek kesinlikle istediğimize kavuşacağımızı anlatan bir yapım. Ayrıca ayrıntılar çok güzel düşünülmüş ve işlenmiş. Sizin düşüncelerinizi değiştirmez, size bir bilgi katmaz ancak kesinlikle yüzünüzü güldürür ve umut aşılar.

Curfew


Yaklaşık 19 dakika süren bir kısa film ancak o 19 dakikaya çok şey sığdırılmış. Video olarak yalnızca fragman koyuyorum Türkçe olanını bulamadım olanlar da buraya yüklenmiyor. Ancak internette zaten Türkçe'sini bulup izleyebiliyorsunuz. Bu filmin başlangıcı aslında çoğu kişiye tanıdıktır. Hayattan sıkılan ve bunalan adam hayatında mutsuzdur. Daha sonra ise yaşamak için bir sebebi olur. Özellikle filmin en güzel bölümü dans sahnesi bence. Ayrıca insanın çocuğu olacak ise böyle olmalı ya çok güzel oyunculuk sergilemişler. Kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Hem eğlenecek hem de beğeneceksiniz...

The Ark 2007


8 dakikalık animasyon kısa film. Aslında bakış açınıza göre sizi kızdırabilir ya da mantıklı gelebilir. Dünyada yaşanan bir felaket sonrası tüm insanlar hastalanır ve gemiler ile kurtulmaya çalışırlar. Buraya kadar her şey Nuh tufanında olduğu gibi ilerler. Ancak final sahnesinde her şey değişir ve izleyiciyi şaşırtır. Elbette final sahnesini izleyerek öğrenmeni daha iyi olacaktır.

A Trip to the Moon


1902 yılında çekilmiş olan 100 yılını aşmış bir kısa film. Günümüzde renklendirilerek internet ortamına aktarılmıştır. Görüntü kalitesi çok iyi sayılmaz, oyunculuk mükemmel değil ancak zamanına göre yargıladığınızda mükemmel bir film diyebiliriz. Konu olarak Jules Verne hikayesi elbette. Aslına sinema da görüntünün, sesin ya da kalitenin çok önemi yok bize bunu kanıtlıyor. İzlediğiniz zaman hikayenin içine dahil olabiliyorsunuz ve en az günümüzdeki filmler kadar zevk veriyor. Yapılan ilk bilim kurgu filmi olmasına rağmen gayet iyi ve izlenebilecek bir film bence. Özellikle biraz da tarih seviyorsanız.

Senden Önce


Türk yapımı bir kısa film. Güzel bir aşk hikayesi. Engellilere dikkat çekmek için yapılmış. İzlerken adama biraz küfür edebilirsiniz tabii. Erkek oyuncuyu fazla yapay bulsam bile yine de kendini izlettiriyor. Özellikle final sahnesi ile insanı etkiliyor. Aşk seven ülkemiz için güzel bir yapım olduğunu düşünüyorum.

Bonus


Bonus olarak beyninizi yakacak bir kısa film bırakacağım. İzledikten sonra ne oluyor ya diyeceksiniz. Dünya içinde dünya mı yoksa basit bir kandırmaca mı? İnsanı sorgulamaya iten bir yapım olduğu kesin. Sanırım yeterince bilmeden sorgulamadan o atlamamak gerekiyor her şeye.

Elimden geldiğince farklı türlerde seçmeye çalıştım. Aynı zamanda biraz da izleyene bir şeyler katsın istedim. Siz içlerinden en çok hangisini beğendiniz?

#Wimpy

Pazar Gününüzü Eğlenceli, Keyifli ve Bir O Kadar da Bilgilendirici Hale Getirecek 6 Kısa Film
4
0
Görüşünü yaz

En İyi Kız Görüşü

 • -kabirAzabı-1
  Beyin yakan olanı merak ettim, onu izlemek gerek.
  Görüş hala geçerli mi?
  • Wimpy

   cat piano'yu da izle çok iyi o :))

  • -kabirAzabı-1

   Yazdım kenara.

  • -kabirAzabı-1

   Hellö wimpy teşekkürler eig için :))

  • Hepsini Göster

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

30
 • TheeBadLİfe
  Çok işime yarıyacak bunlar, bir kaç tane izlediğim var izlemediklerimi izliycem emeğine sağlık çok güzel olmuş.
  • Wimpy

   Teşekkürler :))

 • blablablacı
  bana kısa film değil dizi lazım :D
  • Wimpy

   ne tarz arıyorsun

  • blablablacı

   aşklı olmasında ne olursa olsun :D

  • Wimpy

   falling skies izle seversin sen

 • Balinaa
  Hepsi merak uyandırdı izlerim bir ara..
YÜKLENİYOR...