Türkiye'de Az Bilinen 5 Yabancı Rapper

Bunlardan Birini Dinliyorsanız Kendinizi Ayrıcalıklı Hissedebilirsiniz:

1-Earl SweatShirt

Sahne ismi Earl Sweatshirt, gerçek adı Thebe Neruda Kgositsile (24 Şubat 1994 doğumlu), Los Angeles, California'dan bir Amerikalı hip hop sanatçısı ve müzik yapımcısıdır. İlk başta adı ünlü kesimler tarafından 2008'de geçti, daha sonra unutuldu. Fakat Tyler, The Creator 2009'un sonlarında Odd Future'a katılmaya davet edince, kısa süre sonra yine ün aldı; daha sonra Mayıs 2015'te terk etti. Mart 2010'da piyasaya sürülen ilk albümü Earl. Yayınlanmasının ardından, annesi onu 18. yaşına kadar Samoa'da bir yatılı okuluna gönderdi ve önümüzdeki iki yıl boyunca müzik üretemedi. Şubat 2012'de Los Angeles'a döndükten sonra, Earl ilk stüdyo albümü Doris'i Ağustos 2013'te piyasaya sürdü. İkinci sınıftaki albümü "I Don't Like Shit, I Don't Go Outside " Mart 2015'te yayınlandı. Her ikisi de eleştirmenlerin beğenisini kazandı. Şu anda Columbia Records ile anlaşma imzaladı.

2 - Tyler, The Creator

Sahne adı Tyler, The Creator, gerçek adı ise Tyler Gregory Okonma (6 Mart 1991 doğumlu), Amerikalı bir rapçi ve müzik video yönetmeni. California'da doğan alternatif hip hop ortaklığı Odd Future'ın lider ve kurucularından biri olarak öne çıktı ve neredeyse her Odd Future üyesine şarkı üretti ve üretti. Okonma aynı zamanda grubun bültenleri için tüm sanat eserlerini hazırlarken, radyo sunucusu DJ Semtex ile yaptığı bir röportajda tüm grubun giyim ve diğer eşyalarını da tasarladığını söyledi. İlk albümü Goblin'i XL Recordings'in altında Nisan 2011'de piyasaya sürdükten sonra, RED Distribution ve Sony Music Entertainment ile birlikte kendisi ve onun etiketindeki Odd Future Records ile ortak girişim anlaşması imzaladı.Ardından ikinci stüdyo albümü Wolf'u piyasaya sürdü ve genelde olumlu eleştirilerle karşılaştı ve ilk haftasında 90,000 kopya satan ABD Billboard 200'de üç numaraya çıktı. Ayrıca, 2011 yılında başlayan Golf Wang isimli kendi giyim firması ve Na'kel Smith'ten 2012'den beri her yıl düzenlenen Camp Flog Gnaw isimli bir lunaparkı var.

3 - A$AP ROCKY

Rakim Mayers veya bilinen sahne adıyla ASAP Rocky (8 Ekim 1988) Amerikan rapçi ve müzik videosu yönetmeni. New York'un Harlem bölgesinde doğup büyüyen ASAP Rocky, adını da aldığı hip hop oluşumu A$AP Mob'un bir üyesidir.

2011'de ilk mixtape'i LiveLoveA$AP'i çıkardı ve olumlu geri dönüşler aldı. Ekim 2011'de Sony Music Entertainment ile 3 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı ve LongLiveASAP adındaki ilk stüdyo albümünü 15 Ocak 2013'te çıkardı.

4-Vince Staples

Vincent Staples (2 Temmuz 1993 doğumlu), California, Long Beach'ten bir Amerikalı rapçi. O, Matthews ve Joey Fatts'ın yanı sıra, hip hop üçlüsü Cutthroat Boyz'ın bir parçası. Staples, bir zamanlar Odd Future'dan, Mike G ve Earl Sweatshirt'ın yakın arkadaşıydı. Şu anda Blacksmith Records, ARTium Recordings ve Def Jam Recordings anlaşma ile imzaladı.

Staples, Odd Future üyeleri tarafından albümlerde görünüşe ve projeyi üreten Mac Miller ile birlikte çalınan mixtape adlı Stolen Youth adıyla ön plana çıktı. Ekim 2014'te "Hands Up" ve "Blue Suede" adlı şarkılar içeren ilk EP Hell Can Wait'i piyasaya sürdü. İlk albümü Summertime '06, 30 Haziran 2015'te eleştirmenlerin beğenisine sunuldu. Ayrıca XXL Magazine 2015 Freshman Class'ın bir parçası olarak yer aldı.

5-Joey Bada$$

Gerçek adı Jo-Vaughn Virginie Scott (20 Ocak 1995 doğumlu) sahne adı Joey Badass tarafından daha iyi bilinir ve Amerikalı bir hip hop kayıt sanatçısı ve aktörüdür.

New York'ta bir Brooklyn mahallesinde olan Bed-Stuy'da yetiştirilen, üç mixtapes yayımladığı Pro-Era hip-hop topluluğunun kurucusudur. 1999 yılı ilk mini mix teypini Haziran 2012'de kritik beğeni ve beğenisine sunmuştur. Bunu Eylül ayında Rejex ve 1 Temmuz 2013'te Summer Knights izlemiştir. İlk stüdyo albümü B4.DA. $$, 20 Ocak 2015'te piyasaya sürüldü. Temmuz 2016'da ABD Network serisi Mr.Robot dizisine dahil oldu.


0|0
03

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 3

 • Adlarını ilk defa duydum. Harika olmuş.

  0|0
  0|0
 • Vinnie Paz'i tek gecerim.

  0|0
  0|0
 • Elıne sağlık güzel paylaşım olmuş..

  0|0
  0|0
Yükleniyor...