Edebiyat Ticaret Malı Olmuş a Dostlar!

Edebiyat insan ufkunu geliştirmek yerine, artık yayın evlerinin cebini doldurmakla meşgul!

Edebiyat, ticaret malı olmuş a dostlar!

Son dönemde basılan kitap sayısı binleri aşmış bulunmakta. İçerik olarak Cin Ali'den bile beter olsalar da önemli değil. Peki neden? Çünkü anlatılan konu; toplum içerisinde konuşulmayan, adı geçtiği an ayıp diye adlandırılan, hasır altı edilen cin sellik içerikli olduğu için.

Kalemi eline alan herkes yazar oldum sanıyor!

Elbette herkes aklından geçenleri kağıda dökmek konusunda sonuna kadar özgürdür. Buna asla engel olunması taraftarı değilim. Amma velakin, bu özgürlüğün arkasına sığınıp da saçma sapan düşünceleri kaleme alıp, okuyacak kitlenin etkilenip etkilenmeyeceğini düşünmeyen bencillerin sadece maddi çıkarları için hareket ederek kitap çıkarmalarına karşıyım.

Misal, çoğumuzun bildiği bir hikaye sitesi var. İnsanların kafalarında tasarladıkları kurgularını paylaştığı bu siteden geçen sene içerisinde bini aşkın hikaye kitap olarak basılmış, raflarda satışa sunulmuştur. Hatta yazarları da çoğu kitap fuarına katılıp okurlarına imza dağıtmıştır. Buraya kadar her şey güzel. Ama kitabı alıp içerisini incelediğiniz de insana kazançtan çok kayıp sağlayan bir içeriğe sahip olduğunu görüyorsunuz.

Kitabını kimler okuyacak düşün de yaz ey yazar!

Bahsettiğim sitenin okur yaş ortalaması 16-17... ve paylaşılan hikayelerin temel basamağı cin sellik.

Olay resmen cümle cümle, adım adım cesurca anlatılırken kitapta, o gencecik beyinlerin daha cin sel ilişki konusunda en körpe oldukları zamanda akıllarının karıştırıyor.

Ayrıca por nografik özelliğinin yanında bu kitapların büyük bir kesimi berdel usulü evlenmeden doğan eşsiz aşkı işlerken, diğer azımsanmayacak kesimi de teca vüze uğrayan kızın teca vüzcüsü ile olan ölümsüz aşkını işliyor. Ha bir de öğretmenine aşık olan kesim de var, unutmamak lazım.

Yahu, bu nasıl bir zihniyettir? Teca vüz gibi iğrenç, berdel gibi kadını mal yerine koyan bir sistemi çok normalmiş gibi allayıp pullamanın anlamı nedir? Cin selliği taze beyinlere erkenden işlemenin mantığı nasıl açıklanabilir?

Klasik edebiyat eserleri çok sıkıcı.

Tabi, sıkıcı gelecektir. Çünkü o kitaplar okuyucuyu düşünmeye zorluyor. Fikir üretmesini sağlıyor, ufkunu genişletiyor, kültürünü artıyor. Günümüz kitapları ne yapıyor? Anca aptal aşıklara dönüşen genç bir nesil yetiştiriyor, düşünme yetilerini köreltip önüne ne sunulursa kabullenen bir kukla büyütüyor. Hayat o saçma kitaplardaki gibi toz pembe değil, olmadı, olmayacak da.

Anne ve babalar lütfen dikkat!

Belli bir nesli kaybettik ama lütfen geleceğin anne ve babaları olarak çocuklarınızın bu tür saçmalıklarla beyinlerini doldurmalarına, hayatın kötü yanlarının kendilerine güzelmiş gibi gösterilip kandırılmalarına izin vermeyin.

Teşekkürler...


0|2
22

En İyi Erkek Görüşü

 • Biraz geç görmüş olsam da benceyi burda okuduğum ne güzel bencelerden biri oldu.

  Ben biraz geç başladım kitap okumaya ama bu alışkanlığımı klasikle sayesinde edindim. Çok şükür şu sözünü ettiğin site sayesinde kitap okumaya adım atmadım. Dediğin gibi içi o kadar boş kitaplar ki bir kaç şey karalayan herkes yazar oldum havasında. Üzücü olan ise maalesef ki çoğunluğu genç kızlardan oluşan kitlenin bu tür kitaplara karşı hayranlık beslemesi... Erkeklerden hiç bahsetmiyorum bile onlar çoğunlukla okumaya karşı.

  Ellerine sağlık bu arada:)

  2|1
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Okuduğum en güzel bence... Tebrik ederim çok güzel bir konuya değinmişsin ki bu durum beni de çok rahatsız ediyor... Kelimesi kelimesine katılıyorum yazdıklarına... Çok üzücü bir durum keşke önüne geçebilmenin bir yolu olsa...

  1|0
  0|0
  • Teşekkür ederim keşke engel olunabilse ama maalesef dediğim gibi edebiyat ticaret malı olarak görülmeye devam ettikçe bu çirkin zihniyetlerin kitapları nesilleri zehşrlemeye devam edecek

  • Kesinlikle... Ve birde bu kitapların çok satanlar listesinde olması en acısı

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

 • Güzel bir konu keşke dsha çok insan bunu anlayabilse.

  1|0
  0|0
Yükleniyor...