Tarık Akan'nın Oynadığı 5 Muhteşem Film

Hababam Sınıfı (1975)

Tarık Akan'ı bu filminde Ferit Eken nam-ı değer Damat Ferit olarak tanıdık. "Damat" lakabı okul dışında kızlarla ilişkisinden dolayı kullanılmaktaydı.

Canım Kardeşim (1973)

Yeşilçam'ın en duygusal filmleri arasında yer alıyor. Bu filmde Tarık Akan , Murat karakterine can vermişti. Başrollerini Halit Akçatepe ile paylaşan Tarık Akan küçük kahramanı mutlu etmek için elinden geleni yapmıştı.

Yol (1982)

Tarık Akan'ı Seyit Ali rolünde görüyoruz. Seyit Ali'nin namusuna leke düşüren karısı Zine'ye ceza vermek amaçlı köye götürür. Bence filmin en çarpıcı en ilginç bölümlerini oluşturan kar sahneleri ve Seyt'in karısını sırtında taşımasıtır.

Pehlivan (1984)

Tarık Akan bu filminde ise Bilal rolünü üstleniyor. Karısı, iki çocuğu ve yaşlı babasını geçindirmek için çeşitli işler yapmıştı. Bilal,Libya umudunu sürerken baba mesleği olan pehlivanlıkta şansını denemek ister.

Mavi Boncuk (1974)

Tarık Akan filmde Emel Sayın'a aşık olan yakışıklı Necmi rolünde oynamıştır. Filmin en komik bölümü bence halı sahnesidir. Emel Sayın'ın çalıştığı bir gazinoya eğlenmeye giderler. Ceplerindeki paranın gazete ilanındaki fiks menüyü karşılayacağını düşünürler. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz.


0|0
00
  • Bu Bence, görüş paylaşımına kapalı!
Yükleniyor...