Kramp Grubunu Tanıyalım

1984'te kurulan Türk Hard Rock/ Heawy Metal grubudur. O zamanlar ülkemizde çok bilinmeyen bir tür olduğundan dinleyicisi de epece az.

Plak şirketleri ile anlaşmazlıkları ve tam olarak sağlayamadıkları stüdyoları ile ancak 3 adet albüm çıkartabilmişlerdir.

Bütün imkansızlıklara rağmen yakın bir zaman kadar turnelere çıktılar. Hala biz buradayız diyebildikleri instangram hesapları var.

Türkiye'de "Rock müzik Türkçe olur mu, olmaz mı?" tartışmalarının yapıldığı zamanlarda, onlar Erkin KORAY, Cem KARACA, MOĞOLLAR ve diğerlerinden aldıkları bayrağı ileri götürmüşler, müzik tarzını da Anadolu Pop'tan Hard Rock'a zıplatarak, Türkçe söylemek konusunu çoktan çözmüşlerdi.

İlk kurucuları Nezih ONUR, İdris TÜBCİL ve Doğan SAKİN iken konserlerde eski arkadaşları Ahmet KARAFERYA da grup vokali, gitarı ve bazı parçalarıyla katkıda bulundu.Daha sonra

Erdinç ÜNLÜ "Lan Ne Oldu" parçası için çekilen klipte yer aldı.Vokal olarak Lan Ne oldu albümüde onu dinlemekteyiz.


İstanbul Sokakları albümünde ise vokal olarak Ahmet KARAFERYA bulunmakta.Halen Ahmet'in sesi yankılanmakta.

Türkçe dinleyim benim yabancılardan neyim eksik diyorsunuz bir dönem.Ama kaliteli grupları tanımadan Türkçe rock veya metaldne soğuyorsunuz.Beni soğutmadılar umarım sizi de soğutmazlar.

Püf Püfsüz bir tanıtım olamazdı.

Halen canlı olması veya canlanması umudunu taşıyordum.Taki vokallerinden birinin resim ve sanat evi kurduğunu öğrenene kadar. Neyse tanıtım bencesiydi. Ayrıntılı bir fikir elde etmek isterseniz;

Buradan ziyaret edebilrisiniz.Lütfen dinlememezlik etmeyin.


0|0
14

En İyi Kız Görüşü

  • eline sağlık...

    0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

  • Eline sağlık varlığından haberim bile yoktu :D Tek başımıza şarkısını duyup güzel cover demiştim o kadar. O dönem Metal gruplarına bakınca ses daha bir tok çıkıyor fakat bizim kramp ın müzik aletlerinin sesi çok tiz çıkıyor. Sanırım bu da tek suçlarının Türkiye gibi prodeksiyonu gelişmemiş bir ülkede ortaya çıkmaları olduğunu gösteriyor bize :)

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...